Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Admivo

Zestaw komputerowy (Gaming) - Sprawdzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie chciałbym poprosić was, czyli osoby bardziej doświadczone o sprawdzenie kilku komponentów komputera który zamierzam niedługo kupić i złożyć. Nie jestem aż taki zielony ale jednak wszystkiego nie wiem i wolałbym się upewnić, to tak na wstępie.

Mój główny dylemat polega na karcie graficznej, czyli czy będzie pasować i czy starczy wejść alby ją podpiąć, ale nie tylko. Poniżej przedstawię kilka części za którymi niosę pytanie czy wszystko będzie do siebie pasować.

 

Obudowa: Zalman Z11 Plus (5 wentylatorów)

Procesor: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz BOX

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX (293mm)

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H lub MSI Z87-G43 (zważam na cenę dlatego taka a nie inna kolejność)

Inne: 2 wentylatory, NZXT Sentry LXE - dotykowy zewnętrzny kontroler obrotów lub Lamptron FC5 V2 kontroler 5,25" i Czytnik kart APACER AE300 - 3.5

 

Co do płyty głównej to nr1 jest Gigabyt'a ponieważ chodzi mi o cenę, chce trochę na niej oszczędzić ponieważ procesor i karta graficzna do tanich nie należą i jednocześnie mieć pewność że poradzi sobie z okiełznaniem owych dwóch części. W dalekiej przyszłość zapewne będę wymieniał kilka istotnych komponentów, dlatego rodzi się kolejne pytanie czy płyta gigabyt'a jest wystarczająca do późniejszej rozbudowy komputera. Alternatywą jest druga płyta którą wymieniłem typu ATX (gigabyte jest micro-ATX) mianowicie płyta MSI jeśli mam dać 100zł więcej a różnica ma być istotna to proszę o uzasadnienie. Jeśli macie jakieś swoje lepsze propozycję proszę o wymienienie ich.

Za odpowiedzi z góry dzięki i pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsyztsko będzie pasować

ale ja bym jednak nie szedł tylko w niską cenę bo produkty Gigabyte i MSI są jednak niskiej jakośći, jest duże proawdopodobieństwo że padną po gwarancji albo nawet i wcześniej a więc się zastanów czy chcesz jakość czy cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz podkręcać?Bo jeżeli tak to musisz wybrać porządną płytę do kręcenia proca i chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKI BUDŻET!?, i marnie to wygląda jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bart86

A co w takim razie za płytę byś polecił Asusa, Asrocka? Budżet tak do +/- 400zł ale wolał bym się koło 300zł kręcić.

 

@MajsterDiaz

Nie, nie zamierzam podkręcać, tyle co intel oferuje w trybie turbo czyli z 3,5Ghz do 3,9Ghz ale to wiadomo jest fabryczne czyli problemów nie powinno być. Ewentualnie w przyszłości kupić jakieś lepsze części ale to pewnie za kilka dobrych lat. Chłodzenie i tak będzie konkretne bo nie mam zamiaru później się zamartwiać że mi procesor albo karta co gorsze kipnie (7 wentylatorów z czego 4 kontrolowane + porządny radiator z wentylatorem na procku).

 

@Palusik

Budżet tak jak napisałem +/- 400zł na płytę główną, ale wolał bym się koło 300zł kręcić, jeśli miałbym zapłacić 400 też się nic nie stanie. Jak dla ciebie to marnie wygląda to w takim razie chyba będę musiał NASA odwiedzić żeby komputer złożyć. Karta i procek są jednymi z lepszych, zresztą obudowa też jest porządna, więc nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że bierzesz proca do podkręcania, a potem piszesz, że nie będziesz tego robił. Więc bez sensu wydajesz pieniądze na płytę i na proca.

Podkręcanie standardowe Intela (czyli tryb TURBO) działa na wszystkich procach i płytach i nie ma znaczenia jakie wybierzesz.

 

Przemyśl co chcesz napisz ile masz pieniędzy i wtedy można Ci pomóc...póki co nie widzę celu ani sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz podkręcał to :

Procesor Intel Core i5-4690 3.5GHz LGA1150(Nie warto przepłacać skoro nie bedziesz podkręcał)

Płyta ASRock H97 PRO4

Obudowa ok.

Kartę graficzną od MSI GTX 770, 2GB DDR5 są cichsze i chłodniejsze od Gigabyte.

Podaj jeszcze markę zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyoszczędzisz na procku i płycie to warto dorzucić r9 290. W grach zobaczysz sporą różnicę.

 

bart86 - Dlaczego uważasz, że komponenty Gigabyte czy MSI są słabej jakości?

Wszystko to jedno i to samo moim zdaniem. W tej chwili wszystkie czołowe firmy produkujące płyty główne i niereferencyjne karty graficzne mają swoją siedzibę na Tajwanie. Swoją drogą ciekawe co by się stąło z cenami komponentów, gdyby na drodze Tajwan - Chiny coś poszło nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, mam zamiar podkręcać ale tylko do 3,9GHZ przy taktowaniu 3,5GHZ.

Póki co raptem 2 osoby dały mi odpowiedź na jakimkolwiek poziomie. Ja nie proszę was o złożenie mi komputera tylko, widzę że trzeba trochę na "chłopski rozum": czy karta graficzna i procesor będzie ok w stosunku do płyty głównej i do prawdopodobnej przyszłej rozbudowy. Przy karcie graficznej raczej zostanę, chyba że macie jakieś fajne propozycję, budżet MAX 1200zł, co do płyty głównej budżet max 400zł a procesor budżet 870zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyoszczędzisz na procku i płycie to warto dorzucić r9 290. W grach zobaczysz sporą różnicę.

 

bart86 - Dlaczego uważasz, że komponenty Gigabyte czy MSI są słabej jakości?

Wszystko to jedno i to samo moim zdaniem. W tej chwili wszystkie czołowe firmy produkujące płyty główne i niereferencyjne karty graficzne mają swoją siedzibę na Tajwanie. Swoją drogą ciekawe co by się stąło z cenami komponentów, gdyby na drodze Tajwan - Chiny coś poszło nie tak ;)

 

za taką cenę niby tak ale jak mogę przestrzegam przed produktami Gigabyte wsyztsko ładnie wygląda na inch stronie ale tak naprawdę podzespoły i ich produkcja sa wątpliwej jakości

jka isę chce mieć jakość jednak trzeba zapłacić według mine te minimum 400zł i jak bym miał brać to ASUS sam żałuje że kiedyś nie brałem droższej płyty tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bart86

 

A co sądzisz o wyżej wymienionym ASRock'u H97 PRO4? Jeśli ASUS co w takim razie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock to tak naprawdę Asus tylko pod inną nazwą marki. Obydwie marki robią bardzo porządne płyty. ASRock H97 PRO4 w zupełności spełni twoje potrzeby w przypadku procesora z zablokowanym mnożnikiem (bez literki 'k').

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, mam zamiar podkręcać ale tylko do 3,9GHZ przy taktowaniu 3,5GHZie

Czyli nie będziesz podkręcał ,bo tryb turbo działa z automatu ;)

(Nie widzę sensu wydawania więcej pieniędzy skoro nie bedziesz robił OC czyli podkręcał powyżej 4ghz)

 

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 1189,00

Płyta główna ASRock H97 PRO4 H97 LGA1150 314,00

Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX 778,00

Razem: 2281,00

Musisz podać jaki masz zasilacz bo nie wiadomo czy uciągnie ten zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...