Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przemi06

Ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, złożyłem sobie nowego potworka. Uważam, że cena jak za zestaw jest chyba zbyt duża... Ale to przez mój charakter wszystko musi być lepsze, płyta z chłodzoną sekcją. Żande Gigabyte, pamięci z radiatorami itp itd

wiadomo full lans przy małym bużecie. Generalnie gdyby coś warte było zmiany dajcie znać. Ważne żeby buda została, bo generalnie szukam jeszcze jakiejś wyciszonej a wiadomo za 150zł takiej nie kupię.

Warto tego GTX 760 brać? Aha i jeszcze kwestia czy na tym B85 dociągnę i5 do równych 4Ghz?

Poniżej konfiguracja

 

i5 4690 789zł

B85-PRO Gamer 359zł

Asus GeForce GTX 760 DirectCU II 899zł

Plextor M6S 299zł

Seagate 1TB 199zł

ENERMAX ATX 500W (ENP500AGT) 189zł

Bitfenix Ghost 339zł

G.SKILL RipjawsX DDR3 2x2GB 1600MHz CL9 180zł

DVD zostało z poprzedniego (tak na sata)

 

razem: ok 3300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta bardzo nieopłacalna.

2. Tego procka w ogóle na niej nie podkręcisz.

3. Obudowa trochę drogawa w tym budżecie.

4. RAM piekielnie drogi i tylko 4 GB wygląda tu niepoważnie.

 

To ma być zestaw do gier czy do czego? Bo jak tak, to jest kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głównie do gierek i multimediów. Budżet i tak mam jeszcze w rezerwie +/- 300zł no ale generalnie chciałem się zmieścić w 3300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem zapytać - chcesz kręcić procesor? Bo pisałeś, że chcesz, ale do 4.0 GHz to żadne kręcenie. Bo jak chcesz kręcić, to składamy zestaw pod OC z prockiem z odblokowanym mnożnikiem. Ale wtedy trzeba go kręcić ile wlezie żeby miało to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jedną kość 4GB albo od razu 2x4GB, dwugigowe kostki wyglądają teraz co najmniej zabawnie :P

Skoro bierzesz model zablokowany to jeżeli uda Ci się na siłę zablokować na nim turbo to będzie to 3.9GHz, psychologicznej bariery nie przebijesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem zapytać - chcesz kręcić procesor? Bo pisałeś, że chcesz, ale do 4.0 GHz to żadne kręcenie. Bo jak chcesz kręcić, to składamy zestaw pod OC z prockiem z odblokowanym mnożnikiem. Ale wtedy trzeba go kręcić ile wlezie żeby miało to sens.

 

Nie no OC nie jest mi aż tak bardzo potrzebne a co do tych 4Ghz to lubie po prostu mieć zawsze wszystko równe a nie np 3,860Ghz :P takie zboczenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś takiego jakbyś był w stanie dorzucić:

 

http://www.morele.net/inventory/info/6QlcbO/

 

OC nie ma, ale jest 8GB RAM, wydajniejsza karta graficzna i lepszy zasilacz. Obudowa dobra byłaby Corsair 330R, ale obecnie jej nie ma na morelach.

 

Zestaw całkiem spoko, ale MSI B85 to nie ta płyta która często jest krytykowana za awaryjność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była Z87-G43.

Nie, nie to właśnie teraz na topie jest b85 od MSI. O Z87 też się naczytałem swego czasu. Nawet tutaj na podforum jak ktoś dobierał B85 od MSI to zaraz na Asrocka kazali zmieniać koledzy.

Na grafice nie da się trochę przyciąć tak właśnie w granicy 800-900zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żeby ta B85 była awaryjna, a to popularna płyta. Zresztą na morelach jest ponad 160 komentarzy do tej płyty i jakośnie widzę zbyt wielu narzekań na stabilność działania, a przecież z reguły komentuje się jak coś padnie :P

 

Chcesz to weź ASrock H87 Pro4, też będzie ok.

 

Co do karty - da radę, ale jak to zestaw do gier to dopłata do GTX 770 jest wskazana. Ew. rozważ R9 280X od XFX / Gigabyte (MSI może mieć za duże temperatury przy tej obudowie). A jak koniecznie chcesz wydać mniej, to GTX 760 od Asusa / MSI będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie dobrze złożony?

 

1Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl - bez zasilacza 357,40 zł

2Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600)187,60 zł

3Thermaltake Smart SE 530W Modular 207 zł

4Intel Core i5 4590 3,30 GHz BOX 704,80 zł

5MSI Z97-G43 338,80 zł

6Corsair DDR3 4GB 1600MHz CL9 Vengeance Blue 157,29 zł

7Radeon R9 280 Asus 3GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E) + kupon na 3gry 888,28 zł

8Samsung 2.5'' SSD 840 Evo 120GB (Serial ATA3) Basic 7mm 287 zł

 

Razem:3 178,07 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

http://www.morele.net/inventory/info/iIHLN2/

 

Zyskujesz płytkę na Z97, co pozwala na znacznie szybsze pamięci, porządny zasilacz, znacznie szybszą grafike. Tracisz jedynie SSD, ale on nie podnosi wydajności. Zawsze można dołożyć SSD za 245zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

http://www.morele.net/inventory/info/iIHLN2/

 

Zyskujesz płytkę na Z97, co pozwala na znacznie szybsze pamięci, porządny zasilacz, znacznie szybszą grafike. Tracisz jedynie SSD, ale on nie podnosi wydajności. Zawsze można dołożyć SSD za 245zł.

 

Widzisz, jakbyś przeczytał pierwszy post, to byś wiedział, że DVD mam, Gigabyte'a nie chcę nic od nich. 1,4tyś za grafikę to dla mnie za dużo. Budę chcę mieć porządną wyciszoną.

Pamięć dokupie później, i jak byś nie zauważył to w moim zestawie też jest płytka na Z97 ;). Generalnie zrobiłem zestaw pod siebie kosztem wydajności. Jeszcze, przemyślę wasze porady ale

Primo nie dam za grafikę 1,4tyś

Secundo nie zrezygnuje z Define R4 oraz SSD

 

Reszta może być wedle waszego uznania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płacenie 400 PLN za obudowę, to jest dopiero przegięcie :P

Karta za 1,5K? To nic nadzwyczajnego.

 

Zastanów się jeszcze nad 330R od Corsaira.

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-330r-quiet-mid-tower-usb3-0-black-cc-9011024-ww--603952/

 

Tylko zapytaj się ich skąd oni wzięli tę cenę - buda normalnie stała na 299 PLN. Gdyby okazało się, że cena się zmieni to radziłbym Ci dołożyć trochę pieniążków do płyty na chipsecie Z97:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p--636689/ - droższa opcja

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-anniversary-z97-dualddr3-3100-sata3-hdmi-gblan-atx-651549/ - tańsza opcja

 

+ pamięci taktowane zegarem 2133/2400 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płacenie 400 PLN za obudowę, to jest dopiero przegięcie :P

Karta za 1,5K? To nic nadzwyczajnego.

 

Zastanów się jeszcze nad 330R od Corsaira.

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-330r-quiet-mid-tower-usb3-0-black-cc-9011024-ww--603952/

 

Tylko zapytaj się ich skąd oni wzięli tę cenę - buda normalnie stała na 299 PLN. Gdyby okazało się, że cena się zmieni to radziłbym Ci dołożyć trochę pieniążków do płyty na chipsecie Z97:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p--636689/ - droższa opcja

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-anniversary-z97-dualddr3-3100-sata3-hdmi-gblan-atx-651549/ - tańsza opcja

 

+ pamięci taktowane zegarem 2133/2400 MHz.

 

Wiesz, jak widzę na tych recenzjach w sieci, jak ta blacha się wygina i jakie to wszystko nędznej jakości to wolę dopłacić do tego co trzyma to wszystko razem, obudowę się zmienia najrzadziej więc raz można zaszaleć nie starzeje się to jak grafika.

Drugi raz mówię przecież mam Z97 w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały refresh. Musiałem niestety obciąć ednak budżet do równych 3tyś.

Co powiecie na taki zestaw?

 

Pamięć Corsair DDR3, 2x2 GB, 1600 Mhz, CL9, XMS3 with Classic Heat Spreader,for Core i7 (wiem, tutaj trochę lipa, ale generalnie one są na przeczekanie, tak samo jak i mobo)

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Obudowa Fractal Design Define R4 Arctic White - Window

Dysk SSD Plextor 128GB, SATA III

Karta graficzna XFX Radeon R9 280 Double Dissipation 3GB GDDR5 384-BIT 933/5000

Procesor Intel Core i5-4590

Płyta główna MSI B85-G43 Sc

 

Bez wysyłki wyszło 3tyś. Dobry czy coś zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, tylko nie wiem czemu usilnie pakujesz RAM 2x2GB i zapychasz sobie sloty... I co to znaczy "MOBO na przeczekanie"? Pod ten procesor nie potrzeba lepszej płyty, ba, kupno czegoś znacznie droższego to wywalanie kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak widzę na tych recenzjach w sieci, jak ta blacha się wygina i jakie to wszystko nędznej jakości to wolę dopłacić do tego co trzyma to wszystko razem, obudowę się zmienia najrzadziej więc raz można zaszaleć nie starzeje się to jak grafika.

Drugi raz mówię przecież mam Z97 w zestawie.

Chodzisz z obudową pod pachą, że martwisz się o jej wyginanie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu, to potrzebowałem na gwał tego kompa więc leciałem z częściami i dostępnością natychmiastową.

Co do obudowy, nie nie noszę, jej ale jestem typem człowieka co nie cierpi słabej jakości, lubię czuć De Lux ;)

Nie no świruję. Nie chodzi o to czy z nią chodzę pod pachę, ale dziwnym zbiegiem okoliczoności obudowy z niższego segmentu po prostu mi się

nie podobają, nie są stonowane, bardziej takie krzykliwe. Choć z drugiej strony Bitfenix Neos tani i bardzo mi się podobała ta obudowa, dopóki nie odżyłą mi miłość do R4 :)

 

 

Aha, mobo na przeczekanie, bo liczę jeszcze na i5 4690K i MSI Gaming 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...