Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chris78521

Wymiana RAMu czy karty graficznej ? tak do 1100 1200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem się dowiedzieć co wymienić by zyskać większą wydajność w grach.

Mój zestaw to:

-Intel i7 860

- GeForce GTX 660 OC

- 8 GB RAMu 1333 mhz DDR3

- Dyski WD6402AAEX(WD Black) i Samsung SSD 64 GB (na system)

- Zasilacz 650 W

 

Chodzi o to że gry mi chodzą zazwyczaj bez problemu na najwyższych ustawieniach, ale nowesze tytuły jak np. Battlefield 4 na ultra śmiga w 40-45 FPS.

Zastanawiam się czy wymienić RAMy na 12 lub 16 GB czy też wymienić grafikę na lepszą ( jeżeli pownieniem wymienić kartę to na jaką ? tak do 1100 1200 zł max). Ewentualnie zastanawiam się nad dokupieniem drugiej GF GTX 660 i połączeniem ich za pomocą SLI. Dodam że procek nie ma problemu z wydajnością ( maksymalnie wykorzystanie to około 60 %) a karta i ramy są wykorzystywane w 100%.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz koniecznie jakiej firmy zasilacz dokładnie i jaki model. Podaj też płytę główną. Jak jest słaba i nie podkręcisz na niej mocno procka, to będziemy mieli mały problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz koniecznie jakiej firmy zasilacz dokładnie i jaki model. Podaj też płytę główną. Jak jest słaba i nie podkręcisz na niej mocno procka, to będziemy mieli mały problem

Zasilacz jest firmy Sweex a płyta główna to Gigabyte GA-P55A-UD3. Myślicie że bez podkręcania procka nie da rady nic polepszyć ? Do ilu bym musiał go podkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta starczy do OC , zasilacz pierwsze słysze ale patrzac na recki zły nie jest

do 3,40 by starczyło choć potencjał jest ;) kup lepsze chłodzonko i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były 2 wersje tego zasilacza, tą pierwszą szkoda komentować.

Jeśli to ta druga, co ma 25 i 20A na +12V to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...