Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PeaclyWish

Opinie na temat Asusa R9 290

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się na zakup komputera i wybrałem do niego kartę, której nazwa jest w temacie. Czytałem różne opinie, były w dużej większości pozytywne, ale chciałbym poznać też opinie osób z tego forum, które ją posiadają. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta karte od 2 tygodni. Pierwsza przyszla z walnietymi pamieciami. Temperatury w pelnym stresie kolo 80 stopni. wentylatory powyzej 40 % dosyc glosne. Krecic jeszcze nie probowalem, zreszta nie wiem do konca jak sie za to zabrac i czy mi zasilacza starczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury znośne (do 80 st w stresie), głośność średnio-wysoka (poprzedni GTX 680 był dużo cichszy i chłodniejszy). Temperatura VRM-ów w normie (około 75st). Sprawa podkręcania tak naprawdę to kwestia sztuki, moja kręci się przeciętnie, na rdzeniu ok 1100 MHz, może ciut więcej.

Wg testów MSI Gaming pobiera znacznie więcej prądu, dlaczego nie wiem. Może ma wyższe napięcie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie co karta to opinia :)

Znalazłem taką stronę

http://versus.com/pl/msi-r9-290-vs-asus-r9-290-directcu-ii

Z tego testu wynika, że Asus jest nieco lepszym wyborem, ale to tylko internetowe porównanie ;)

 

@bowipl

 

Wiesz, chodziło mi o opinie stąd, bo to jedno z większych forów internetowych o tematyce komputerowej, więc sądziłem, że znajdą się ludzie, którzy się podzielą subiektywną opinią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie co karta to opinia :)

Znalazłem taką stronę

http://versus.com/pl/msi-r9-290-vs-asus-r9-290-directcu-ii

Z tego testu wynika, że Asus jest nieco lepszym wyborem, ale to tylko internetowe porównanie ;)

 

@bowipl

 

Wiesz, chodziło mi o opinie stąd, bo to jedno z większych forów internetowych o tematyce komputerowej, więc sądziłem, że znajdą się ludzie, którzy się podzielą subiektywną opinią :)

Co to jest za porównanie :lol2:

 

Referent Msi vs Niereferent Asusa

 

Taktowanie gpu 1000 Mhz vs 662 MHz CHYBA JAK THROTTLUJE :E

 

@edit jaką masz/kupujesz obudowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tam jest na odwrót i mało co zgadza się z rzeczywistością. Tak naprawdę to ciężko wskazać kartę lepszą, jak dla mnie lepszy jest Asus, ale jakbym miał MSI to też bym zapewne nie narzekał (chyba, żeby piszczały jej cewki co w MSI się zdarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego nigdy nie sugeruję się jakimiś "no-name'owymi" testami z neta. Wolę popytać użytkowników i dlatego skierowałem pytanie do Was :)

Co do obudowy to mam (w sumie będę miał, bo jeszcze przesyłka nie dotarła) Gladiusa X60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...