Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wirmo

Miejsca w sieci, w których bywasz w kontekście długości odwiedzania danego miejsca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Taki tam luźny temacik, tak mnie naszło na refleksje dotyczące sposobu spędzania czasu w sieci. Jakoby jesteśmy pionierami, gdyż nie możemy zajrzeć w historię i poczytać o tym, dlatego, że my tworzymy tą historię, przyszłe publikacje na temat internetu, w kontekście wpływu na człowieka będą oparte na tym co jest teraz. Internet jest powszechnie dostępny (w sensie przeciętny Kowalski ma) (według moich obserwacji) od około 2004r, czyli dopiero od 10 lat.

Tyle tytułem wstępu, a teraz do meritum..

Zauważyłem u siebie, sporą ilość, serwisów, stron, które kiedyś namiętnie przeglądałem, w zasadzie codziennie, a potem po prostu albo drastycznie zmniejszyłem częstotliwość odwiedzania danej witrny, tudzież całkowicie zaprzestałem jej przeglądania. Oczywiście są też takie, które odwiedzam w zasadzie odkąd mam internet, lub parę lat po.. wiadomo człowiek musiał nauczyć tego co w internecie można robić jak działa et cetera, a w moim przypadku był to rok 2004r to i jeszcze słabo było to rozwinięte, w kontekście możliwości imho.

 

Czy u was również sprawa ma się podobnie ? Jeżeli tak to jakie konkretnie serwisy porzuciliście lub ograniczyliście bywanie tam i dlaczego ?

 

W moim przypadku tam myśląc na świeżo

To na pewno demotywatory. Stroną od której na początku jej istnienia stroniłem, ale potem w roku chyba był to 2009, założyłem sobie tam konto. Udzielałem się również w komentarzach, i później też byłem twórcą treści na tej stronie. Tj po prostu miałem demoty na głównej w liczbe dwu cyfrowej. I tak przypomniało mi się takie powiedzanko które warto utrwalić dla historii.. Krążyła taka prawda. Pół żartem pół serio. Że prawdziwy mężczyzna, musi posadzić drzewo, wybudować dom i mieć demota na głównej :E Teraz brzmi to tak, jakby żenująco, ale wtedy bardzo często się trafiało na takie powiedzonko i ogólnie był mocny hype w okół tego seriwsu, czy to w mediach czy w kulturze. Mówiło się o tym, było lubiane, ale z czasem, strona wprowadzała swego rodzaju zmiany, jakieś zdjęcie limitów na długość tekstu, przez co spadła jakość pojawiły się jakieś głupie historyjki itd, jakość też tych demotywatorów na głównej ciągle spadała i któregoś dnia po prostu przestałem tam wchodzić, męczył mnie ten serwis, uznałem to za stratę czasu.

 

fotka.pl :E

Miałem tam konto od 2006r i skasowałem w roku 2008r. To chyba każdy wie co się działo z fotką, masa naprawdę bzdurnych niepotrzebnych zmian mającą przyciągnąć po prostu ludzi, choć bardziej bym powiedział dzieci i większość pokasowała tam konta

 

nasza klasa.

To też chyba jak większość, korzystała i nie korzysta. Miałem konto, skasowałem, potem założyłem od nowa (co ciekawe dużo moich znajomych też wykonało taki manewr), a potem po prostu porzuciłem, kasując większość informacji.

 

mistrzowie..

Naprawdę była to świetna strona. Lałem tam ze śmiechu nie raz, wchodziłem codziennie przez długi okres czasu ciężko mi powiedzieć jaki, ale stosunkowo niedawno, wydaje mi się to kwestią rok (?) przestałem tam zaglądać, bo mnie przestało to bawić, było nie śmieszne. Całkowicie nie zrezygnowałem bo w przeciągu ostatnich paru miesięcy byłem trochę razy. Ostatnio jakiś tydzień temu, przypomniałem sobie o tej stronie otworzyłem przewinąłem, trochę się uśmiechnąłem i tyle.

 

sadistic..

Mam konto od 3 lat, był okres, że codziennie zaglądałem, mam tam z ponad chyba 1000 postów, nie pamiętam już, ale w ostatnim miesiącu bardzo mocno ograniczyłem przeglądanie.. Męczy mnie po prostu sposób dostępu do treści (bo przykleili wszystkie duperele i trzeba scrolować, poza tym trzeba klikać na temat, strona się musi zładować, potem flash się musi załdować, a często tego nie robi, trzeba odświeżyć stronę.. nie chce mi się :E) i jej jakość, która po prostu nie jest do mnie dopasowana i to co jest uważane za dobre przez większość użytkowników, nie jest przeze mnie.. Co raz częsciej widziałem tematy +1000 piw gdzie ja bym tego nawet z poczekalni nie wyrzucił. I ogólnie poziom też spadł, Miał swój taki klimacik.. często można było długo podyskutować z poszczególnymi użytk na jakiś temat, tudzież poczytać. Poza tym zawsze coś się dzieje tam, jakieś dyskusje, a przy okazji jest takim zbiorem popularnych filmów z sieci, w jednym miejscu. Niestety serwis jest nie używalny w okresie wakacyjnym.. Jakość tragiczna. gimbaza pełną gębą.

 

youtube..

Tu to zdecydowanie mniej. drastycznie wręcz. Idiotyczne zmiany swoje zrobiły. Trudniej jest mi znaleźć porządane treści, reguły serwisu są ostre co skutecznie eliminuje interesujące mnie materiały, do takiego kuriozum jak popularny filmik miota nim jak szatan, który był systematycznie kasowany bo za dużo razy padło słowo na k :E Tudzież wycinek z czegoś, to od razu nie, bo muzyka i te solone prawa autorskie... Bardzo duża część youtuberów przez to wyleciała, przez hejterów danych osób, którzy zgłaszali. Oczywiście nie mówię tutaj o youtuberze w sensie tego z czym to słowo jest kojarzone teraz. W Polskim youtube.. - inaczej polski youtube wtedy nie istniał. Konto mam tam od 2007r.

 

Na szybko to tyle.

 

A tak abstrahując, to nawet podobną zależność widzę tutaj na forum.. też są działy które kiedyś odwiedzałem, czytałem, a teraz .. w zasadzie mam to w poważaniu.

 

Natomiast jeżeli chodzi o strony popularne których nie przeglądam w ogóle, serwisów z których nie korzystam to:

twitter, instagram, joemonster, i inne których nie znam a są popularne.

 

Zachęcam do wypowiadania się, refleksji, jakiś wypowiedzi dłuższych niż jedno zdanie.. I nie koniecznie trzymanie się tematu wątku jak górnik kilofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Czy u was również sprawa ma się podobnie ? Jeżeli tak to jakie konkretnie serwisy porzuciliście lub ograniczyliście bywanie tam i dlaczego ?

Ostatnie porzucone co pamiętam to był chyba widelec.pl.

 

Najstarsze co odwiedzam to jest JuvePoland, jest równocześnie i najdłużej funkcjonującym serwisem z jakiego korzystam, bo działa od 97' roku. Pclab znam gdzieś od 2004 roku (forum pierwotnie nie używałem to i konta nie było) i JuvePoland niewiele dłużej i to jeszcze poznałem pod inną nazwą. Było to chyba juventus.soccer.pl.

 

Innym bardzo starym serwisem z jakiego korzystałem był clanbase. Działał od 98', działalność zamknęli rok temu. Ja sam zrezygnowałem wraz z przejściem na luźne granie, kiedy nie miałem czasu na klanowe mecze. Koło 2007 się pożegnałem, choć za długo też nie byłem, bo ze lat.

 

Jeszcze na początku wieku, na pewno używałem jakiejś stronki z kawałami, filmikami i flashowymi gierkami, ale tytułu nie pamiętam.

 

Edit: Poprawka. Najstarszą stroną jaką używam jest 90minut.pl. Funkcjonuje od 96' roku i w sumie znam od dekady. Onet,który używam w sumie też od dawna, bo chyba jeszcze sprzed Juvepoland, funkcjonuje też od 96' roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś siedziałem na PurePC, potem przesiadłem się na Laba i jakoś tu zostałem, bardzo pod pasowała mi tutejsza luźna atmosfera. A na PPC zaglądam tylko na główną. Ale nie wiem, po co. Newsy jeszcze gorsze, niż tu, artykuły to już kompletnie mi nie podchodzą (tak nie czytelnych wykresów nigdzie nie widziałem).

Jakieś sajty poświęcone skuterom - miałem, to się interesowałem, wypowiadałem. Potem sprzedałem i... pasja minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierałem te same strony co założyciel, tylko podchodziłem w trochę inny sposób ;) Demotywatory przeglądałem jakiś czas, ale wtedy kiedy jeszcze nie miały takiego rozgłosu, później jak zaczynałem otrzymywać spam od znajomych z linkami to automatycznie przestałem. Na początku było nawet ciekawie, a później to już tylko g*wniana masówka. To samo w przypadku mistrzowie.pl, nie zaglądałem tam już ponad rok.

 

Co do laba, to praktycznie przeglądam tylko forum, nie mam za bardzo czasu czytać artykułów.

Było jeszcze kilka forów motoryzacyjnych, ale zapał minął razem z chęcią wydawania kasy na coraz droższe zabawki do auta.

 

Teraz przeglądam kilka serwisów informacyjnych i lokalnych (garwolińskich), żeby wiedzieć mniej więcej co się dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to najdłużej bywam na PCLabie. Czytam od mniej więcej 2005 roku, a na forum jestem od 2008. Do innych portali nie mam przywiązania. Z miejsc które odwiedzam każdego dnia to:

-sadistic

-kopalnia wiedzy

-PcLab

-forum.android

 

Oprócz tego raz dziennie kilka konkurencyjnych portali, ale to raczej w formie sprawdzenia recenzji, nowości itp których jeszcze na PCLabie nie ma, albo żeby porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODSTAWA

 

-strona TVN24 od tego zaczynam

- facebook 'od nie dawana' przeglądam

-pclab i konkuręcja pure i banch

- yotobe -tam od zawsze cos przeglądam

- SPORT. TVP.PL , sport oglądam na tej stronie bo w przeciwieństwie do innych portali tego typu , tutaj zamiast fotek daja filmy lub pokazana jest calośc np mecze Radwańskiej itd

 

dodatkowo korzystam z Team Speak gamingowego gdzie jest pełno ludzi i tutaj najlepeij o wszystkim się dowiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się polansuję, że nigdy nie wchodziłem na strony z głupimi obrazkami typu demotywatory, mistrzowie, joemonster itp. Nie zaglądam też na żadne wykopy. Tzn. jak ktos podesle link czy coś to wchodzę, ale żeby sam tam z siebie czas marnować to nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...