Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DaVasta

Windows 8.1 BSOD - PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

 

Otóż od jakiegoś czasu, borykam się z problemem bluescreenów które wyskakuję mi na komputerze stacjonarnym.

Informacja którą dostaję w momencie pokazania się ww. BSODA to "POWER_MANAGEMENT" . ? Będę wdzięczny jak ktoś podpowie, jak mogę dokładnie skopiować kod błędu abym mógł to tutaj wkleić aby ułatwić sprawę dojścia do przyczyny problemu.

 

Specyfikacja komputera:

Wszystko oparte na oryginalnej platformie Windows 8.1

ASUS P5Q PRO

Core 2 Quad - wykręcony na 3,6 Ghz

Ram 4 x 1 GB - Geil , OCZ , Geil , OCZ 800mhz każda

Radeon HD 4850 512mb DDRII

Dysk SeaGate 250GB ( dziadek z 2000r )

Zasilacz OCZ Core xTream 500W.

 

Błędów wcześniej nie było, nie wiem od kiedy występują. Często BSOD pojawia się na przykład , przy zamykaniu jednej z wielu kart w przeglądarce Google Chrome z której aktualnie korzystam. Również podczas gry ( Diablo 3 RoS ) pojawiają się owe błędy ( gra chodzi cały czas w granicach 50-90 fps ).

 

Temperatura maksymalna podczas stresu który wywołuję na co dzień poprzez korzystanie z komputera to 56 stopni , a widnieje taka na procesorze.

Reszta temperatur jest poniżej tej wartości.

 

 

Proszę o pomoc, gdyż jest to na prawdę uciążliwa usterka , która niweluje całkowicie relaks , pozytywne emocje i odpoczynek , które czerpałem z wieczornego współpracowania ze swoim PeCecikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Najpierw reset BIOS-u czy tam UEFI do default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw reset BIOS-u czy tam UEFI do default.

Ok, jutro w takim razie dam znać, czy BSODY dalej wyskakują.

 

Bieżące ustawienia BIOSu zostały zmienione w kryteriach:

Procesora jak pisałem wcześniej , 2,4 na 3,6 GHZ

Zasilacz aktualnie pracuje na napięciu 1,35

A ramy chodzą na 800 MHZ.

 

Dzisiaj przywrócę wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, bsod'y ustąpiły.. co może być przyczyną bsodów przy OC ? Temperatury są w normie, zasilacz powinien również "dawać radę".

 

Nie wiem co mogłem zrobić źle.. fsb 400 , mnożnik x9 , ramy ustawione na 799/801 MHz, napięcie zwiększone na 1,35

 

Procesor i płyta były kupowane w tym samym czasie, właśnie w celu OC więc jest to konieczność :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Wybór masz prosty,OC i BSOD-y albo DEFAULT i sprawnie działający komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC? :E

 

 

Wybór masz prosty,OC i BSOD-y albo DEFAULT i sprawnie działający komputer.

Sądziłem , że ktoś nieco bardziej pomoże i zagłębi się w temat. PC testowany na OC do 3,2GHz również jest sprawny tak samo jak na DEFAULT (2,4GHz) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie rozumie że przy OC są pewne granice, których przekroczenie skutkuje niestabilnością.

Wykręciłeś 800MHz i Ci mało? Czy może ja nie jestem w temacie i co drugi procesor pozwala z siebie wycisnąć 150% mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie rozumie że przy OC są pewne granice, których przekroczenie skutkuje niestabilnością.

Wykręciłeś 800MHz i Ci mało? Czy może ja nie jestem w temacie i co drugi procesor pozwala z siebie wycisnąć 150% mocy?

PC na 3,6Ghz chodził prawie pół roku, nagle BSODy. Sądziłem, że da się je jakoś sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz że było stabilne (czyli męczone kilka godzin wiadomo jakimi programami) to albo letnie podniesienie temperatur powoduje niestabilność (sekcja zasilania np. się może bardziej grzać) albo zasilacz starzejąc się daje odrobinę mniej stabilne napięcia. Sprawdź czy wyższe napięcia na procesorze stabilizują, spróbuj pamięci przestawić do 667.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz że było stabilne (czyli męczone kilka godzin wiadomo jakimi programami) to albo letnie podniesienie temperatur powoduje niestabilność (sekcja zasilania np. się może bardziej grzać) albo zasilacz starzejąc się daje odrobinę mniej stabilne napięcia. Sprawdź czy wyższe napięcia na procesorze stabilizują, spróbuj pamięci przestawić do 667.

Zasilacz starzeć się nie mógł, ponieważ dostał żywot w tym roku dopiero. Wyższe napięcia nic nie dawały.

 

Procesor wykręciłem od nowa, mnożnikiem 8.0 x 465 = 3,65Ghz więc więcej niż było, taktowanie RAM 811 MHZ , napięcie raptem 1.325 więc niższe niż dotychczas (1.3375). PC chodzi od 3 dni pod obciążeniem, temperatura w stresie maksymalnym jaki jestem w stanie wywołać ( gra , download 4mb/s , instalacja settlers 7 oraz antywirusa ) to zaledwie 55-56 stopni, tak więc niżej niż było. :)

 

Jak mogło coś co jest stworzone do OC powodować niestabilność - to tak jakby zapalanie zapalniczki miało powodować to, że gaśnie.

 

Zakładając temat , chciałem odpowiedzi kogoś, kto skoryguje ew. poczynania w biosie przy OC. Najwidoczniej mała zmiana rozwiązała problem.

Bsodów nie ma. pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...