Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek1623

F1 2014 Codemasters

Rekomendowane odpowiedzi

Już jutro zapowiedź kolejnej gry F1 od Codemasters :E

 

dompljqm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee... obecny sezon z idiotycznymi bolidami + ostatnie gry "codies" nie wróży nic dobrego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formula 1, zwłaszcza w stylu od Codies to za mało by oderwać mnie od Assetto Corsa i zapewne później również od Project Cars.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee... obecny sezon z idiotycznymi bolidami + ostatnie gry "codies" nie wróży nic dobrego...

Obecny sezon póki co jest jednym z ciekawszych od lat wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ciekawy ale brakuje tej kropki nad i :)

co z tego ze bolidy sa szybkie (na hockenheim hamek mial chyba 340km/h) jak tego nie czuc a raczej nie slychac wycia silnikow.

moze nowe F1 bedzie mozna zmodowac i zmienic dzwiek silnikow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odpalilem autosporta od nich i dostalem drgawek jak zobaczylem ta pseudo glebie ostrosci;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ciekawy ale brakuje tej kropki nad i :)

co z tego ze bolidy sa szybkie (na hockenheim hamek mial chyba 340km/h) jak tego nie czuc a raczej nie slychac wycia silnikow.

moze nowe F1 bedzie mozna zmodowac i zmienic dzwiek silnikow :D

 

A więc jedyny problem to dźwięk silników? Dajcie juz spokój, moze było lepiej, ale nie przesadzajmy...

Jak już to większym 'problemem" jest dominacja Merca. Chociaż od lat ktoś jest poza zasięgiem reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek i wyglad bolidow to jest najwiekszy problem, oraz to ze mimo wszystko bolidy sa wolniejsze (czasy okrazen)

Wszystko idzie w zla strone, kto by pomyslal ze kierowca podczas wyscigu sie musi o paliwo martwic? 100KG na wyscig? co to jest, tam powinien gaz do oporu i jazda, DRS dzieki ktoremu mozna zobaczyc wyprzedzanie bez tego byla by dupa zbita.

F1 stacza sie obecnie i jesli sie nie obudza bedzie kicha i tyle.

 

zaporzyczone z innego serwisu growego :)

"Co najważniejsze, F1 2014 niczym Forza Horizon 2 zadebiutuje na rynku w dwóch zupełnie odmiennych wersjach. Pierwsza ukaże się 17 października i będzie dostępna dla konsol poprzedniej generacji oraz PC"

no to swietnie, obecna generacja dostanie swoja wersje na poczatku roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny sezon póki co jest jednym z ciekawszych od lat wink.gif

 

Nie prawda. Totalna dominacja Mercedesa, nawet Vettel wcześniej tak nie dominował. Wystarczy choćby przypomnieć sezon 2012, ośmiu różnych zwycięzców po kolei! Poza tym obecnie mamy eco driving w królowej. Poronione przepisy, to już nie są najszybsze auta, fatalnie brzmią i wyglądają. Te niskie nosy miały zapobiegać tzw. rolkom, a właśnie w tym sezonie przez te nosy były już dwie. Od następnego roku lub 2016 (już nie pamiętam), mają wrócić normalne nosy. Jednak co z tego, skoro kierowca zamiast chcieć wygrać wyścig, cisnąć każde okrążenie - walczy ze spalaniem bolidu. Śmiech na sali. Tylko przez DRS jest trochę wyprzedzania, jednak wyprzedzany kierowca jest praktycznie bez szans, więc to też średni system. I nie zdziwię się, jeśli Ferrari odejdzie z F1 i przedzie do wyścigów długodystansowych w topowych prototypach LMP1, bo chodzą takie plotki, a dawno temu brali udział w tego typu zawodach. FIA schodzi na psy, WRC już od dłuższego czasu nie śledzę.

 

@down

 

Weź... Nie obrzydzaj już życia tymi bolidami i to jeszcze takie duże te obrazki. :exclam: Poza tym, grafika w serii F1 praktycznie się nie zmienia od edycji 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wam nie dziwę jakoś juz F1 mnie nie jara przez te poronione przepisy a co do gry jest tak samo.

 

Szczerze chyba wole kopic Colin mcreae rally HD za 7 euro na steamie niż opylać takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Pierwszy DiRT lub Colin 04, ToCA Race Driver 2 i 3. W przypadku trzech ostatnich musisz się liczyć z brakiem rozdzielczości panoramicznych. Formuła to chyba tylko zeszłoroczna, czyli 2013 albo starsza 2011 się opłaca. Wymieniłem te gry, ponieważ 7€ za starego Colina 2 raptem z wyższymi teksturami i jakimś rozmyciem maskującym wiek gry, to chyba troszkę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, limity spalania plus "małe baki" to kpina, DRS też od początku mi średnio pasował, ale DRS to nie jest nowy problem, jeśli już. Zostaje więc tylko problem paliwa.

Oczywiście, można też - nie przeczę - krzywić się na elektronikę (rozbudowa kersu) i ekologię, ale tych technicznych afer i wpadek to również, jesli isę czpeiamy, jest sporo od lat. Docisk taki, potem sraki, tankowanie, lotki, brak lotek, skrzydła, dyfuzory ("Wszyscy mają dyfuzor, tylko Kubica nie ma dyfuzora! Z dyfuzorem, bez dyfuzora, spieprzaj z tego grajdołu!".. jeśli więc nawet słusznie krytykujemy, to pamiętajmy, że atmosfera od lat jest mocno chaotyczna... A prawdziwi fani pewnie powiedzą, że to tylko z perspektywy nowicjusza, bo masę rzeczy już wyrzucano, a potem wracano... tankowanie i slicki też.

Ciekawe co dzisiaj powiedziano by na sześciokołowy bolid :P

 

Ale wróćmy do gry - 2014 to łowienie frajerów. W 2015, gdzieś w II kwartale wyjść ma F1 2015 na PC, PS4 I XOne - z aktualizacjami formy teamów w trakcie sezonu.

To będzie prawdziwy next gen i nowe F1. Poki co pobawię się jeszcze w 2012. RedBull Ring nigdy nie lubiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ 7€ za starego Colina 2 raptem z wyższymi teksturami i jakimś rozmyciem maskującym wiek gry, to chyba troszkę dużo.

 

 

Nie druga część ale ta pierwsza jest na Steam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Totalna dominacja Mercedesa, nawet Vettel wcześniej tak nie dominował. Wystarczy choćby przypomnieć sezon 2012, ośmiu różnych zwycięzców po kolei! Poza tym obecnie mamy eco driving w królowej. Poronione przepisy, to już nie są najszybsze auta, fatalnie brzmią i wyglądają. Te niskie nosy miały zapobiegać tzw. rolkom, a właśnie w tym sezonie przez te nosy były już dwie. Od następnego roku lub 2016 (już nie pamiętam), mają wrócić normalne nosy. Jednak co z tego, skoro kierowca zamiast chcieć wygrać wyścig, cisnąć każde okrążenie - walczy ze spalaniem bolidu. Śmiech na sali. Tylko przez DRS jest trochę wyprzedzania, jednak wyprzedzany kierowca jest praktycznie bez szans, więc to też średni system. I nie zdziwię się, jeśli Ferrari odejdzie z F1 i przedzie do wyścigów długodystansowych w topowych prototypach LMP1, bo chodzą takie plotki, a dawno temu brali udział w tego typu zawodach. FIA schodzi na psy, WRC już od dłuższego czasu nie śledzę.

Dominacja Mercedesa nie zmieni faktu, że w tym sezonie było mnóstwo bardzo dobrych, trzymających w napięciu wyścigów. Wyprzedań i walki na torze też było mnóstwo i nie tylko za sprawą DRSu - pojedynki koło w koło pomiędzy Mercedesami, pomiędzy RIC i ALO, VET i ALO... można tak wymieniać ;) Dźwięk to sprawa względna, nie ma ryczących V8, ale są ciekawie brzmiące turbosprężarki... zresztą nie pierwszy raz formuła korzysta z silników wyposażonych w turbo. Nosy mają być poprawione (w stylu rozwiązania Ferrari i Mercedesa), ale jedynie ze względów wizualnych. Rolki o których pisałeś były następstwem kontaktu pomiędzy oponami i wybicia jednego z bolidów, nie ma to nic wspólnego z nosem. A co do ciśnięcia... zgodzę się że limit paliwa to nie był dobry pomysł, chociażby wizerunkowo. Z drugiej strony nie widać, żeby miało to duży wpływ na rywalizacje. Więc tak na podsumowanie można napisać, że narzekanie na zmiany to jedno a jak te zmiany wpływają na to co się dzieje na torze to drugie. Jak na razie na torze się dzieje i dobrze, dlatego ja narzekać nie będę bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co dzisiaj powiedziano by na sześciokołowy bolid :P

Kiedyś takie jeździły w F1...

 

 

Przy okazji, w sumie oglądam relację z wyścigów F1 od początku transmisji w naszym kraju i mnie dźwięk silników nie przeszkadza. Mówiąc szczerze...uwielbiam dźwięk turbosprężarki wkręcającej się na obroty...choć przyznać muszę szczerze, że wolałbym usłyszeć choć raz dźwięk V12...przy czym wcześniejsze silniki dla mnie były jedynie wysoko obrotowymi kosiarkami. Jeśli miałbym tęsknić to za dźwiękiem tych aut z lat 70 i 80...1000km, V12 i jazda do oporu! Generalnie dźwięk obecnych silników lubię bardziej niż tych z zeszłego roku, ale mogliby tłumik zmienić :D Gardłowy dźwięk ze sprężarką!

 

Ps - grałem tylko w demo F1...i to chyba pod steamem, nie pamiętam jaka część. Nie dało się pojechać nawet test run'a, a jedynie praktykę na zasadzie jakiejś szkółki...graficznie ok, dynamika również, ale chciałbym mieć to, co w grach typu GTLegends, rFactor, Race - ilość okrążeń na real, a nie do 5 i koniec...

 

Tak na marginesie, F1 2010 kosztuje 9 zł...w sklepach. Gdyby to był steam to może kupiłbym, ale nie orientuje się czy faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam f1 2013 i w pelnej wersji masz ustawienia ile ma byc okrazen i mozna dac sobie pelne itp, we wczesniejszych wersjach tez tak bylo chyba. co do dzwieku to jest tragiczny, bo jest cicho jak sami kierowcy przyznali ze zaczeli slyszec ze opony piszcza, a na zywo nie trzeba zatyczek do uszu.

ps. jakby ktos zauwazyl ze bolid williamsa wyglada okropnie to podobno nie moga umieszczac reklam alkocholu dlatego jest to cos a nie martini...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym zagrał w jakiegoś dobrego colina a nie F1 2014 które sie praktycznie wgl nie zmienilo od czasów F1 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dźwięk obecnych silników lubię bardziej niż tych z zeszłego roku, ale mogliby tłumik zmienić :D Gardłowy dźwięk ze sprężarką!

Mercedes testował 'wuwuzele' zamiast standardowego tłumika szczerbaty.gif Ale tłumik nie za wiele zdziała, bo sprężarka pochłania większość 'hałasu'.

 

BTW. Co by nie pisać o Autosport to dźwięki silników Codies odwzorowało świetnie thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...