Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eclipsemaniak

Palit GF GTX 460 1gb Naprawiać czy nie naprawiać, oto jest pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy temat, jestem nowy więc witam wszystkich serdecznie.

Karta graficzna, bo to z nią mam problem to Palit GF GTX 460 1gb. Karcie tej leci już czwarty roczek.

Hmm.. Rano grałem sobie chwilę w WoW'a. Wszystko ładnie, pięknie, wyłączam komuter i idę do pracy. Wracam z pracy, wszystko normalnie, wchodzę na Chrome, oglądam jakieś wiadomości i nagle monitor przeszywa duża ilość poziomych kresek. Mniemam, że moja karta graficzna raczej na pewno się zepsuła, już przy ekranie biosu widać zielone, poziome pasy. To samo zresztą jest na pulpicie. Dodam, że system wyświetlił mi taki oto komunikat: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" Moje pytanie, czy karta się na pewno zepsuła? Reinstalowałem sterowniki, ale to nic nie dało. Czy w domowych warunkach da się jakoś pozbyć dolegliwości karty, czy lepiej zainwestować w nową kartę?

Oto moja specyfikacja.

Asus P8H61MLE/USB3.0

Intel Core i7 2600 + Thermalright HR02 Macho

Palit GF GTX 460 1gb

Excelram 4gb (2x2gb)

Samsung 730SSD 128gb

Jakiś zwykły dysk 1tb na różne pierdołki

Zasilacz XFX pro 650W

Dodam, że nigdy nie było żadnego OC. Sprzęt czyszczony z kurzu dwa tygodnie temu, standardowa czynność wykonywana przeze mnie na początku, w połowie i pod koniec sezonu letniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padła to raczej nie ma sensu jej naprawiać lepiej kupić jakiegoś taniego odpowiednika tej karty lub jakąś lepszą. W domowych warunkach to możesz sobie pastę zmienić i przeczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie chciałbym poprosić o poradę odnośnie zakupu nowej karty.

Próg cenowy to max 500zł. Stawiam na wydajność w grach.

Znalazłem coś takiego, co o tym myślicie, podejdzie do tego zestawu?

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-750-ti-oc-2gb-ddr5-afterburner-moc-i4431865681.html

Spróbowałbym jednak metody piekarnikowej ;) A co w końcu może zaszkodzić. Jeżeli szukasz nowej karty to pomyśl nad używkami GTX660, R9 270 itd bo można je dorwać za 500zł z gwarancją ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiscie zimne luty pod GPU więc wygrzejesz karte i pomoze na jakis czas, to jedyna metoda naprawy tej karty w warunkach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam dość małą obudowę, dużo miejsca zajmują kable z zasilacza, niestety nie jest on modularny. Jeśli chodzi o wymienione karty, to której wersji najlepiej szukać? Widzę, że są zwykłe, fabryczne OC i TwinFrozr OC.

 

To oczywiscie zimne luty pod GPU więc wygrzejesz karte i pomoze na jakis czas, to jedyna metoda naprawy tej karty w warunkach domowych.

Hmm, z tego co wyczytałem, to wielu osobom pomaga to tylko na kilkadziesiąt godzin. W tej sytuacji wolę odżałować trochę kasy i szarpnąć coś lepszego, w końcu 4 lata to jednak kawał czasu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leprze są z tym twinfrozn to całkiem wydajne i w miarę ciche chłodzenie. Karta też niczego sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić, czy GTX660 TwinFrozr na 100% podejdzie pod ten zestaw:

Asus P8H61MLE

Intel Core i7 2600 + Thermalright HR02 Macho

Excelram 2x2gb

XFX PRO650W

+ dysk 1tb oraz Samsung SSD 128gb

????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...