Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matador36

Zestaw za około 1500zł - AMD czy Intel?

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcę złoyć komputer aktualnie nie wiem co zrobić gdyż mam wybrane podzsepoły intela i nie wiem czy Amd nie będzie lepsze

to jest mój intel:

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/bFoON7/

 

 

i tu jest pytanie może jest coś lepszego, wydajniejszego z AMD lub z Intela nwm do kwoty 1550-1600zł

doradzicie coś.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już któryś dzisiaj taki sam temat ;) zestaw jest ok, nie ma co na siłę szukać problemów :) Bierz i się nie zastanawiaj!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo http://www.morele.net/inventory/info/WMbjsI/

 

Jeśli nie potrzebujesz napędu, wyrzuć, w zamian możesz dać lepszy zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-430w-80-bronze-cp-9020046-eu-523522/

 

Nie zapomnij napisać do morele przy zamówieniu aby wysłali Ci z zaaktualizowanym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówicie że liczba rdzeni będzie ok.? nie będzie miał lagów.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień temat wątku bo gadacie tylko o Intelu.

 

Na forum nie ma ludzi, ktorzy w najmniejszym stopni pochwala AMD. Poprostu PCLabem rzadzi Intel i wszystko z nim związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówicie że liczba rdzeni będzie ok.? nie będzie miał lagów.?

jakich lagów?:E w czym?

 

Zmień temat wątku bo gadacie tylko o Intelu.

 

Na forum nie ma ludzi, ktorzy w najmniejszym stopni pochwala AMD. Poprostu PCLabem rzadzi Intel i wszystko z nim związane.

Tu nie chodzi o ludzi na forum, niestety AMD przynajmniej na chwilę obecną nie jest zbytnio konkurencyjne w tym przedziale cenowym (nad czym ja osobiście baaardzo ubolewam ;/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wielkie dzięki mam nadzieje że procek się sprawdzi a polecicie jakąs dobrą karte graficzną do 500zł.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich lagów?:E w czym?

 

 

Tu nie chodzi o ludzi na forum, niestety AMD przynajmniej na chwilę obecną nie jest zbytnio konkurencyjne w tym przedziale cenowym (nad czym ja osobiście baaardzo ubolewam ;/ )

 

Tylko zastanawia mnie jedno 409 zl za core i3 czy 509 zl za AMD A10-7700K?? Gdzie juz z CPU dostajemy jakby an to nie patrzec wydajniejsza grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 500zł warto zastanowić się nad GF 750Ti

 

Tylko zastanawia mnie jedno 409 zl za core i3 czy 509 zl za AMD A10-7700K?? Gdzie juz z CPU dostajemy jakby an to nie patrzec wydajniejsza grafike.

... z której i tak nie będzie korzystać bo i tak kupuje oddzielną kartę graficzną... no to serio interes życia taka dopłata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 500zł warto zastanowić się nad GF 750Ti

 

 

... z której i tak nie będzie korzystać bo i tak kupuje oddzielną kartę graficzną... no to serio interes życia taka dopłata :E

 

To samo w Intelu tez jest zintegrowana grafika i nie bedzie jej uzywal. W AMD mozna w BIOS-ie zrobic dualk graphics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo w Intelu tez jest zintegrowana grafika i nie bedzie jej uzywal. W AMD mozna w BIOS-ie zrobic dualk graphics.

oczywiście że jest, ale jako że i tak ma zamiar zakupić oddzielną kartę graficzną, wydajności zintegrowanych układów nie ma co nawet brać pod uwagę... więc do porównania w tej sytuacji pozostaje wydajność CPU i cena, a tutaj niestety AMD przegrywa. Sytuacja by była inna jakby nie miał zamiaru kupować zewnętrznej karty, jednak tak nie jest więc nie ma co teoretyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD kad mam komputer na AMD A10 - 5800K nigdy nie zauwazylem, zeby cokolwiek dziallo gorzej niz an jakimkolwiek Intelu. Dla porónania ostatni Need For Speed na Core i3 z grafiką radeon z seri R7 zewnetrzny grafa odpalona z wszystkim an ultra i full HD. Zacinala sie nie milosiernie. AMD A10 7700K zintegrowana grafika i to samo ustawienie dotego Good Ram Play 1600Mhz 8 GB CL 10 ani razu przez godzine grania nic sie nie zacielo, a na intelu ewidentnie widac bylo skakanie klatkowe i gdzie ta wydajnosc??

 

Tylko, że dyskusja tutja nie am sensu bo wiekszosc na forum powie, ze AMD to szrot i dfo piet Core i3 nie dorasta, a ja tak nie uwazam. Kupi grafike zewnetrzna zrobi w BIOS-ie dual i siedzac na internecie ma cisze, odpala gre odpala sie zewnetrzna grafika i szaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz_J, Oczywiście różnice nie są duże, ale chyba nie chcesz mi wmówić że APU działało w grach lepiej niż CPU + zewnętrzne GPU? Żebym nie był gołosłowny: Pentium G3420 + R7 250 vs AMD A10-7800 -> NFS Tylko proszę nie mów że na wykresie i3 + R7 240 przegrywa z APU, bo to A10 z zewnętrznym R7 240 przegrało by samo ze sobą (tzn wewnętrzną grafiką) ;) A no i kolejny linkacz na to że piszesz bzdury: AMD Dual Graphics

 

Podsumowując, rozumiem że polecasz dołożyć te 100zł do procesora (i3 vs A10) z powodu lepszego zintegrowanego układu graficznego którego jednak nie będziemy używać? No chyba że kupi grafikę od AMD i zgodzi sie na pewne kompromisy związane z Dual Graphics opisane w podlinkowanym wyżej artykule, czyli opcja jak sugerowałeś :)

 

@matador36, nie, opcja z AMD jest co najwyżej porównywalna, jednak droższa niż rozwiązanie z i3, także nie ma najmniejszego sensu dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie ile mają testy do codziennego uzytkowania?? Bo test to test próbuje się z GPU i CPU wycisnąc siódme poty. Ile ludiz uzywając komputer na codzien i troche grając zauwazy roznice?? Podejrzewam, ze malo kto, a i3 to dwa rdzenie, AMD APU 10 to 4 rdzenie juz to samow sobie cos daje, moze nie we wszystkich grach. Wiem, ze wiekszosc gier optymalizowana jest pod duet Intel + NVidia wiec to tez nic nie daje.

 

Ogólnie nie chce mi sie an ten temat dyskutowac tylko dla mnie 100 zl za 4 rdzenie wiecej to nie jest duzo, a dwa rdzenie w wiekszosci mocnych gier to juz zamalo bo GTA V wymaga optymalnie 4 rdzeni, Battelfiled-y tez, GTA 4 tez mial obsluge 4 rdzeni wiec jest to przydatne, a 509 za 4 rdzenie AMD ze zintegrowana grafika, kontra 800-900 zl za Core i5 4 rdzenie ze zintegrowana grafika roznice robi, a wydajnosc w punktach wzgledem codziennego uzytkowania to juz co innego, pozatym sterowniki, system wszystko sie sklada na wydajnosc więc dyskusja nie ma sensu bo ktos kto daje sobie uciąć palca, że intel jest naj naj lepszy i reszta to gniot poprostu zalicza sie do fanboyow intela i zdanai tego nie zmienie. Tak smao osoba, ktora kupuje sprzet komputerowy tylko pod katem większości testow syntetycznych, ktorych an codzien nikt nie robi to dla mnie wcale nie swiadczy o tym, że sie zna na czyms i tyle.

 

Mial w zyciu 4 platformy na Intelu, zawsze mialem zle nastawienie do AMD bo czytalem opinie w internecie wlasnie ludzi strasznie zaslepionych Intelem i teraz moge z czystym sumieniem powiedziec, ze gdyby nie konflikt ramu Crucial z integrą w CPU to tak naprawde z ta platforma nie mam zadnych problemów poprostu zero. Instaluje Windows 7 lub 8 wgrywaja sie sterowniki i uzywam. Na intelu ciagle problemy, a to ciezko dobrac sterowniki do USB3.0 bo jakie nie sciagalem to instalatore nie widzial, kolejna sprawa to wiele problemow z ramem przy intelu bez grafiki w chipsecie wtedy plyty glownej. Moze teraz jest inaczej nie mam pojecia bo nie uzywam ani Core i3, ani core i5. Moim zdaniem do codziennego zycia nawet z zewnetrzna grafika APU wystarczy i nie ma sensu przeplacac za core i5, ale wiem testy to testy i przeciez kto by kupil Toyote jak BMW rownie szybkie na torze wyscigowym jest lepsze. Moze kiepskie porownaniue ale chodiz o sam fakt sprzetu.

 

 

@matador36, nie, opcja z AMD jest co najwyżej porównywalna, jednak droższa niż rozwiązanie z i3, także nie ma najmniejszego sensu dokładać.

 

Drozsza przy Corte i3, ale tansza przy core i5 i tu powinien byc dylemat. Dzis kupuje core i3, ale potem jakz echce kupic core i5 nie da 500 zl tylko 800 albo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem bardziej miarodajne jest "i tak nie odczuje różnicy" niż testy? W takim razie tym bardziej jak to mówili w pewnej reklamie proszku do prania "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" - w tym przypadku te 100zł do procesora? Sam dajesz argumenty PRZECIW swojemu rozwiązaniu...

 

A co do zdania

więc dyskusja nie ma sensu bo ktos kto daje sobie uciąć palca, że intel jest naj naj lepszy i reszta to gniot poprostu zalicza sie do fanboyow intela i zdanai tego nie zmienie

ode mnie dostajesz suche fakty, wykresy, żadnego kolorowania i upiększania i mnie śmiesz nazywać fanboyem? :| Są zastosowania w których z czystym sumieniem polecił bym APU od AMD (nie, nie jestem fanboyem), to poruszane w tym temacie do nich nie należy i musisz się z tym pogodzić...

 

EDIT:

Drozsza przy Corte i3, ale tansza przy core i5 i tu powinien byc dylemat. Dzis kupuje core i3, ale potem jakz echce kupic core i5 nie da 500 zl tylko 800 albo wiecej.

Wyczuwam że porównujesz teraz A10 z i5? Daruj sobie proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest poruszane w tym temcie?? :hmm: Tylko to co lepsze Intel czy AMD i ajkz wykle an forum wszyscy tylko Intel. To taki monopol jakis czy ajk to rozumiec. Bo nie ma napsiane czy am byc komputer tylko do internetu i od czasu do czasu pograc, czy tylko i wylacznie gry a internet od czasu do czasu. Poprostu autor tematu zlozyl cos na core i3 i nie jest zle, ale jaki sens dzis jest kupowania dwoch rdzeni oszczedzajac 100 zl, To tka jakbym powiedzial kupujac nowy samochoid, ze nie zaloze sobie otwierania szyb elektrycznych tylko bede krecil korbką jakw maluchu bo oszczedze 100 zl. Nie wiem ile to kosztuje w samochodzie, ale malo wazne w tmy momencie chodiz o przyklad.

 

Naprawde trace cierpliwosc. Wiesz jak nasza rozmowa wyglada jak dyskusja z dziewczyna czy chcesz wanne czy prysznic w nowym domu. Kazdy daje swoje argumenty, a jedno przyssane do jednego i zadnego argumentu nie przyswaja. To wlasnie Ty. Bo aj nigdzie nie anpisalem, ze wybral zle tylko skoro wydaje tyle kasy to juz ta stowka moze go za specjlanie nie zbawi, a jestem ciekaw czy jak pogra na AMD platformie i pojdzie do kogos pograc na platformie Intela to czy powie "Wowo jaka szokujaca wydajnosc". Watpie bardzo. Liczby to nie codziennie uzytkowanie. Tak samo w smartfonach pelna benchmarkow i tak wielkie firmy jak HTC i reszta zamiast optymalizowac telefon do uzytku to optymalizuja zeby jak najwiecej nabilo w benchmarku. To glupie. Intel moim zdaniem robi bardoz podobnie. Bo gdyby dalo sie procesor Intela ustawic na podobne parametry, ale sie nie da bo to dwie rozne rzeczy jak chodzby HT w AMD to podejrzewam, ze jzu tak kolorowo by nie bylo dla Intela. Wiec to jest moje zdanie i koncze ta dyskusje. Milego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrz sobie na te testy w grach i programach użytkowych co wkleiłem. Co z tego że A10 ma 4 rdzenie skoro te 2 rdzenie i3 wypadają po prostu lepiej? Ja rozumiem że próbujesz za wszelką cenę obronić że A10 jest lepszym wyborem od i3, ale rzeczywistości nie zagniesz niestety... Ja nie mówię że A10 jest zły, po prostu nie jest warty dołożenia do niego 100zł względem i3.

 

Bo gdyby dalo sie procesor Intela ustawic na podobne parametry, ale sie nie da bo to dwie rozne rzeczy jak chodzby HT w AMD to podejrzewam, ze jzu tak kolorowo by nie bylo dla Intela.

sorry ale to zdanie mnie rozwaliło do reszty... jak to mówią "gdyby babka miała wąsy to by dziadkiem była"... Uwierz mi chciałbym żeby nie było tak kolorowo dla intela i czekam na ten dzień aż AMD powróci na tron! Peace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i3 to nie wiem poco. Jak już to albo Pentium albo i5. Co do AMD, słabe nie słabe ale swój mimo że podkręciłem (tak w sumie w ramach "bonusu") to w samym systemie bez problemu starczy taktowanie 1,6GHz przynajmnien na moim 7850K.

Co do Dual-u. Z każdym sterownikiem jest lepiej ale rewelacji niema. Z czystej ciekawości po prostu mam ;)

 

Pytanie gdzie tą wydajnosć widzimy większą to niewiem. Porównująć kompa powiedzmy 5-10 letniego do nawet APU jest skok wydajnościowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...