Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Problem Code::Blocks

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam!Mam problem z Code::Blocks,a mianowicie nie chce mi kompilować projektów.Posiadam kompilator GNU GCC 4.8.2.Z góry dziękuje za pomoc :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli spróbuję skompilować pokazuje mi się okienko na którym jest napisane:"It seems that this project has not been build yet.Do you want to build it now?" i 3 przyciski "Tak","anuluj" i "nie".Jeśli nacisne tak to coś tam komputer zrobi,ale nie kompiluje projektu.Jeśli nacisne nie to zamiast pokazywać mi Hello World pokazuje mi ścieżke do projektu,dalej do folderu bin a na końcu jest napisane "not found".Jeśli kliknę "anuluj" to... sami się domyślacie :) .I to tyle :) .

PS: Pracuję na systemie Ubuntu 14.04 LTS 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbujesz skompilować, tylko próbujesz uruchomić program. Komunika który Ci się pojawił w wolnym tłumaczeniu: "Projekt nie został jeszcze skompilowany. Czy chcesz go teraz skompilować?". Musisz dać "tak". Jakie się potem komunikaty pojawiają? Jakiś output w konsoli? Cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

g++ -Wall -fexceptions -g -c /home/mcjulcz/Pulpit/C++/test/main.cpp -o obj/Debug/main.o

/bin/sh: 1: g++: not found

To wypuszcza po naciśnięciu "tak".Tyle,że jak próbuję po tym uruchomić program to znowu mnie informuje o tym,że nie jest skompilowany mimo,że wcześniej go kompilowałem.Na tym polega problem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zna polecenia g++, prawdopodobnie nie masz zainstalowanego kompilatora c++.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak takowy zainstalować?Jaki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...