Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

X88

Chłodzenie obudowy Corsair Carbide Series 300R

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wczoraj składałem kompa i do podanej w tytule obudowy dokupiłem 2 wentyle 140mm na górę, co razem z wentylami dołączonymi do obudowy daje 4. Niestety okazało się, że płyta Gigabyte GA Z97X Gaming 5 ma tylko 3 wejścia na wiatraczki (oprócz tego do procesora). Próbowałem podłączyć jeden do wejścia na chłodzenie wodne, ale niestety stoi w miejscu. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć? Niektórzy mają po 7-8 wentyli w budzie więc musi być jakiś sposób, żeby to podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było jeszcze jedno wejście identyczne jak do FAN, ale w specyfkiacji płyty było, że to do chłodzenia wodnego :D Sam nie wiem o co z tym chodzi.

 

PS. twój link nie działa, źle wstawiony odnośnik.

 

Ok, czyli po prostu przejściówkę, rozgałęziacz z molex na 3 pin.

 

Pytanie tylko czy mam kupować z PWM czy bez? A może to bez znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmw i tak nie będzie działało bo takie rozdzielacze z reguły działają ciągle z jednym napieciem

jak chcesz kontrolować obroty to kup sobie regulator, albo z rozdzielacz 4pin na kilka razy po 4pin i sterujesz z jednego kanału na mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już zamówiłem rozgałęziacz do odebrania w komputroniku. Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...