Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stormgrand

Problem z chłodzeniem w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z moim laptopem hp pavilion dv-6030ew. Laptop ma już 3 lata, ale wcześniej nie było raczej problemów z przegrzewaniem. Ostatnio zauważyłem, że przy wyższych temperaturach (ok. 90 stopni) wentylator poprostu się nie kręci - nie czuć powietrza na ręce z boku, tylko ciepło przy zbliżeniu ręki do samego laptopa. Nie jestem pewien, czy to wina samego wiatraka, bo przy niższych temperaturach już jak najbardziej chodzi. Uniemożliwia mi to niestety bezpieczne uruchamianie czegokolwiek bardziej obciążającego laptopa. Standardowo przeczyściłem wentylator z kurzu (którego zresztą jak na 3 lata było zadziwiająco mało), a także wymieniłem pastę termoprzewodzącą. Niestety, problem pozostał - nadal nagrzewa się bez większej różnicy. Tutaj moje pytanie: co może być w takim razie przyczyną? Czy to poprostu wina wiatraka, który może się zestarzał? Czy może jednak soft (BIOS też aktualizowałem), albo heatpipe'y?

 

Będę wdzięczny za sugestie, co może być nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...