Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzesimir

Jaki zasilacz około 550W - z raczej górnej półki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie potrzebna super pilnie porada jaki zasilacz modułowy do mojego zestawu. Mój się skopał i jest przyczyną resetów kompa - sprawdziłem.

Wymagania:

- moc około 550W (z pomiaru wynika że max mój zestaw bieże 300W)

- cichy i stabilny ale nie pasywny i nie półpasywny

- jakiś element piszczący w transformatorze ma być z silikonu czy czegoś takiego

- wiatrak raczej < 120mm

- cena do około 600zł

- wymagane złącza: MB 20+4 ; MB 4+4 ; Grafa 2x6+2 ; 1xMolex ; ...

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz tyle to pomyśl może nam M1 Platinium 700W - ma on bardzo dobrą sprawność przy niskim obciążeniu, więc nie ma patrz na moc całkowitą. Do tego bardzo cicha praca, 5 lat gwarancji i sprawdzona fabryka (Sirfa/Sirtec) /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie rozwiązania które mają minimalne obroty minimum 400rpm i dobrą klasę sprawności - powiedzmy gold lub lepiej.

(Mam po prostu bardzo małą budę a upchane niemiłosiernie dużo, stąd wolał bym żeby wentylator zawsze coś przerzucał. Ponadto KamaMeter erga się poniżej 400rpm)

 

Przejrzałem oferty i patrzyłem na polecane wcześniej pozycje. Co powiecie na:

Seasonic X-650 KM3 - bardzo dobrze wypada w różnych testach, ale mało o nim danych. Ponadto często piszczą cewki. Wentylator 12cm 600-2200rpm raczej cichy, co też jest trochę dziwne.

Seasonic P1 V2-660 - j.w. ale wentylator 120mm działa chyba od 300 do 1000rpm :/niestety mało danych ma zworkę do przełączenia pasywności

XFX XTR 550/650W - działa do 50st.C. Wentylator 900-2300(2100 wg.pom.)rpm jest bardzo głośny ponad 50% obciążenia zasilacza - spory minus, ma zworkę do przełączenia pasywności

CoolerMaster VS 550/650 - (czy to jest też seasonic?) wentylator 120mm 600-1800rpm.

CoolerMaster V700 - j.w. ale ma wentylator 135mm na FDB nie wiem o jakiej prędkości obrotowej. Trochę mocno przewymiarowany, ale jest super spasiak.

Enermax Revolution Xt 530/630 - 140mm wentylator 600-900-1400rpm ale w testach wypadł głośno.

Enermax EPM600AWT (ew.500) - 140mm wentylator 300-1000rpm (700-1300rpm) właściwie wszystko ma, ale te obroty nie wiem o co chodzi

BeQuite DarkPower PRO P10 550/650W - słaba stabilność oraz minimum RPM poniżej 400 (KamaMeter wywala mi błąd wentylatora poniżej 400rpm i piszczy :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze z listy powyżej.

Po przejrzeniu wszystkiego co się dało skłaniam się do Enermax EPM600AWT lub CoolerMaster V700

 

Czy ktoś ma Enermax EPM600AWT lub Seasonic P1 V2-660 albo jakiś dobry link gdzie jest konkretnie i jego obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz wentylator zasilacza do Kamameter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz wentylator zasilacza do Kamameter?

Sory zaliczyłem awarię.

Mój poprzedni zasilacz BeQuite Dark Power PRO P7 miał wyjście kabelkiem takim jak do zasilania wentylatora 3 pin. Wentylator jest sterowany przez sam układ w zasilaczu, ale kabelek podaje na wyświetlacz wartość obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak mniejszy zasilacz. Enermax Platimax EPM500AWT. Uznałem iż bez sensu jest kupowanie zasilacza z zapasem mocy który może za 2 lata wykorzystam lub też nie.

Ponadto 500W dostałem za 400zł, a 600W kosztowała by 150zł więcej. Wszystko podłączone i śmiga że aż miło. Nawet po OC w tej chwili nie mam resetów.

 

Enermax Platimax EPM500AWT - krótki opis i uwagi:

- Zasilacz bardzo ładnie się prezentuje, ma chropowatą matową obudowę, w kolorze grafitowym. Tak dla fanów obudowy z szybką. Mi się bardziej podoba od polerowanego BeQuite.

- Irytuje brak tabliczki znamionowej z widocznej strony zasilacza. Jest za to napis modelu :/

- Okablowanie jest wyjątkowo spartańskie i ubogie. Wiem że wyższe wersje mają więcej kabli przy tej samej ilości złącz, ale kuriozalna jest sytuacja, gdzie dostajesz 3 różne kable do podłączenia peryferii po 4 na każdym, a w zasilaczu masz 5 wyjść. Tak samo kabel do grafy jest jeden z dwoma końcówkami, a wyjścia są 2 w zasilaczu. Może jestem rozpieszczony, lecz poprzedni BeQuite miał znacznie bogatsze wyposażenie. Kable z 1 lub 2 złączami, oraz kilka kabli z 4 złączami. Spokojnie pozwalało to na połączenie wszystkiego razem, bez końcówek kabli które trzeba chować po kątach.

UWAGA: Nie rozumiem jak to możliwe, ale kable z BeQuite nie pasują do Enermaxa pomimo tych samych wejść na zasilaczu - mają pozamieniane wejścia kabli. Na szczęście nic nie popaliłem sobie.

- Instrukcja jest w wielu językach, ale na prawdę ma może 6 stron w formacie kieszonkowym. Trochę marnie.

- Kabelek do regulacji prędkości wentylatora - brak.

- Regulacja wentylatorów przez zasilacz - brak.

- Włącz-wyłącz pasywność - brak (ogólnie brak pasywności, ale porządne konstrukcje mają tą opcję i wyłącznik).

Podsumowując. Choć Enermax to niezła marka, a Platimax to ich topowa seria, mam wrażenie iż w porównaniu z BeQuite Dak Power PRO P7 wypada bardzo blado. Przynajmniej porównując całość z zewnątrz. Cenowo jest za to bardziej atrakcyjny i wg testów ma lepsze parametry. W sumie to raczej dobrze iż tak a nie odwrotnie, ale marne okablowanie pozostawia kiepskie wrażenie i lekki niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kable od BQ i Enermaxa miałyby do siebie pasować, skoro to inna marka i inny realny producent? Każdy robi jak chce. Ciesz się, że nic nie uszkodziłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przełącznik BIOS-ów, jeden jest nastawiony na wydajność, a drugi na cichszą pracę. Przełączaj go tylko kiedy komputer jest wyłączony. 
    • Ja w 13 (przedostatni) - jest tak męcząco długi, że o północy wymiękłem, grałem jakieś 4h, myślałem, że będę już przy końcu, sprawdziłem na YT i... jestem dopiero trochę za połową xD To chyba jednak przypadłość prawie każdego jRPG'a, że te końcowe dungeony są usilnie przedłużane, jakby już cała gra nie była ogromna i trzeba było tam cokolwiek dokładać. Tak od 10 chaptera (odliczając 12, bo ten jest świetny) czuć, że chcą jeszcze przedłużyć tę grę, endgamowe side questy również nastawione pod wyciśnięcie kolejnych godzinek, bo wymagają np. konkretnego poziomu minigierki z Mooglami, albo gold ranking w Chocobo Race (tego nie robiłem w ogóle, a potem świetnie się bawiłem, także akurat to na plus xD), same questy to zazwyczaj "o nie jakiś straszny fiend do zabicia, pomusz", muszę jednak przyznać, że mimo tak prostego motywu - każdy taki quest w dalszym ciągu jest zupełnie inny, a nie po prostu idziesz, zabijasz - koniec questa xD W dalszym ciągu z bólem przyznaję, że trochę mnie ta końcówka męczy, jak cała gra miała bardzo dobry pacing, to później się to robi troszku rozlazłe.
    • @Art385 na plus że pewnie wyjdzie już razem z dwoma dodatkami The Rising Tide ma wyjść w maju tego roku na PS5
    • Panowie pytanko jak patrzyłem na ta karte, to tam na górze jest taki mini suwak "quit cos tam" i "performance" do czego to służy, orientuje sie ktoś moze szukałem na necie nie ma nic na ten temat.
    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu automatyczne włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...