Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gregory2k

NES czy SNES?

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze kreciły mnie stare gry i konsole. Swoją przygodę z konsolami na poważnie zacząłem dopiero z PS2, dlatego też totalnie nie orientuję się w staszych generacjach. Na początku rozwazałem kupno tzw. "gry telewizyjnej", czyli podróbki Pegazusa, jednak stwierdziłem że nie jest to warte nawet 30 zł i chciałbym pójść w oryginalną konsolę. Tylko teraz pytanie, co kupić: NESa czy SNESa? Obydwie można w pełnym zestawie zgarnąć na Alledrogo za niecałe 2 stówki. Oczywiście rozumiem, że konsole te dzieli cała generacja, aczkolwiek tak jak mówiłem, kiedy one się ukazywały to mnie nie było jeszcze na świecie, więc dla mnie jest to tzw "jeden pies" :D Nie mam pojęcia na którą platformę ukazywały się lepsze gry i która była mniej wadliwa (przy zakupie kilkudziesiecioletniego sprzętu jest to jednak bardzo ważne) i na której ogólnie lepiej się grało. Dlatego też pytam was: co kupić, NESa czy SNESa?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kreciły mnie stare gry i konsole. Swoją przygodę z konsolami na poważnie zacząłem dopiero z PS2, dlatego też totalnie nie orientuję się w staszych generacjach. Na początku rozwazałem kupno tzw. "gry telewizyjnej", czyli podróbki Pegazusa, jednak stwierdziłem że nie jest to warte nawet 30 zł i chciałbym pójść w oryginalną konsolę. Tylko teraz pytanie, co kupić: NESa czy SNESa? Obydwie można w pełnym zestawie zgarnąć na Alledrogo za niecałe 2 stówki. Oczywiście rozumiem, że konsole te dzieli cała generacja, aczkolwiek tak jak mówiłem, kiedy one się ukazywały to mnie nie było jeszcze na świecie, więc dla mnie jest to tzw "jeden pies" :D Nie mam pojęcia na którą platformę ukazywały się lepsze gry i która była mniej wadliwa (przy zakupie kilkudziesiecioletniego sprzętu jest to jednak bardzo ważne) i na której ogólnie lepiej się grało. Dlatego też pytam was: co kupić, NESa czy SNESa?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Już lepiej jak oddasz biednemu te 20zł niżeli przewalisz na powyższe konsole.

 

Po pierwsze - będziesz miał problemy z kartami(jeszcze z pegasusowym to mniejszy niż snes'em czy nesem, ale nadal)

Po drugie - gry są cholernie drogie

Po trzecie - możesz mieć problemy z podłączeniem pod telewizor(HDMI a antena/chinche)

 

Jak masz to PS2 to wydaje mi się, że lepiej byłoby na tym emulować gierki. SNES'a miałem w sumie tylko miesiąc(żeby było śmieszniej tylko z 2 gierkami bo ciężko było cokolwiek dorwać; Primal Rage bodajże i Metal Gear), ale z nesa/pegasusa polecam:

 

Słynne:

-contra

-goal 3 lub kunio kun soccer league

-tmnt 2 i 3

-dizzy

-adventure island(kazda część trzyma poziom)

-double dragon 2 i 3(jeśli przejdziesz 3 to jesteś w stanie przejść wszystko)

 

Mniej znane:

-kage lub shadow ninja(latasz ninją po klimatycznych poziomach by ostatecznie dorwać "emperora"; wciąga jak cholera)

-fire 'n ice(gierka logiczna w której należy "zgasić" płomyki; niszczyciel mózgu, który mam zawsze w telefonie)

-archon(coś ala szachy; podczas pojedynku dwie postacie spotykają się na arenie i walczą - cholernie wciągające jeśli grasz z kolegą)

-mighty final fight(typowa napieprzanka "idź w prawo")

-ninja cat(jedna z przyjemniejszych platformówek aka "idź w prawo")

-fire emblem gaiden(gra strategiczna; masz mapę coś na wzór tej z heroes'a na której walczysz, świetna gierka na telefon)

-sweet home(motyw opuszczonego nawiedzonego domu w którym mają się znajdować wartościowe obrazy; niestety, drzwi się zawalają a ziomki są zmuszone walczyć. Najbardziej mi to przypomina ubogie pokemony; dosyć wciągające jednak trzeba robić często autosave)

-nekketsu dunk heroes/river city ransom/ike ike hockey challenge/nekketsu densetsu(seria gierek z ziomkami z goal3, od lewej koszykówka przygodowe-mordobicie hokej bijatyka statyczna

 

W razie czego pisz to popatrze co mam na półkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej jak oddasz biednemu te 20zł niżeli przewalisz na powyższe konsole.

 

Po pierwsze - będziesz miał problemy z kartami(jeszcze z pegasusowym to mniejszy niż snes'em czy nesem, ale nadal)

Po drugie - gry są cholernie drogie

Po trzecie - możesz mieć problemy z podłączeniem pod telewizor(HDMI a antena/chinche)

 

Jak masz to PS2 to wydaje mi się, że lepiej byłoby na tym emulować gierki. SNES'a miałem w sumie tylko miesiąc(żeby było śmieszniej tylko z 2 gierkami bo ciężko było cokolwiek dorwać; Primal Rage bodajże i Metal Gear), ale z nesa/pegasusa polecam:

 

Słynne:

-contra

-goal 3 lub kunio kun soccer league

-tmnt 2 i 3

-dizzy

-adventure island(kazda część trzyma poziom)

-double dragon 2 i 3(jeśli przejdziesz 3 to jesteś w stanie przejść wszystko)

 

Mniej znane:

-kage lub shadow ninja(latasz ninją po klimatycznych poziomach by ostatecznie dorwać "emperora"; wciąga jak cholera)

-fire 'n ice(gierka logiczna w której należy "zgasić" płomyki; niszczyciel mózgu, który mam zawsze w telefonie)

-archon(coś ala szachy; podczas pojedynku dwie postacie spotykają się na arenie i walczą - cholernie wciągające jeśli grasz z kolegą)

-mighty final fight(typowa napieprzanka "idź w prawo")

-ninja cat(jedna z przyjemniejszych platformówek aka "idź w prawo")

-fire emblem gaiden(gra strategiczna; masz mapę coś na wzór tej z heroes'a na której walczysz, świetna gierka na telefon)

-sweet home(motyw opuszczonego nawiedzonego domu w którym mają się znajdować wartościowe obrazy; niestety, drzwi się zawalają a ziomki są zmuszone walczyć. Najbardziej mi to przypomina ubogie pokemony; dosyć wciągające jednak trzeba robić często autosave)

-nekketsu dunk heroes/river city ransom/ike ike hockey challenge/nekketsu densetsu(seria gierek z ziomkami z goal3, od lewej koszykówka przygodowe-mordobicie hokej bijatyka statyczna

 

W razie czego pisz to popatrze co mam na półkach

emulator na pc i wsio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może się nie rozpiszę jak kolega ale rzeczywiście ma racje :) ja bym osobiście zamiast kupować "konsolkę" wolałabym pobawić się troszkę w emulatory a i z gierkami dzięki temu nie ma większego problemu. Bez wydawania nawet złotówki ograsz sobie naprawdę wszystkie gierki o jakich byś tylko śnił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obu konsol można kupić specjalne cartridge na karty SD i ładować dowolne obrazy, choć to oczywiście dodatkowy wydatek. Jeżeli chodzi o podłączanie to też przesadzacie imho - chyba każdy telewizor kupiony w ostatnich -nastu latach obsłuży sygnał antenowy i composite, z PAL/NTSC też nie ma problemów bo zwykle obsługują oba, trochę trudniej może być z RGB component, ale też sporo TV to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obu konsol można kupić specjalne cartridge na karty SD i ładować dowolne obrazy, choć to oczywiście dodatkowy wydatek. Jeżeli chodzi o podłączanie to też przesadzacie imho - chyba każdy telewizor kupiony w ostatnich -nastu latach obsłuży sygnał antenowy i composite, z PAL/NTSC też nie ma problemów bo zwykle obsługują oba, trochę trudniej może być z RGB component, ale też sporo TV to ma.

 

Everdrive'y kosztują ~110 dolców co daje nam obecnie jakieś 330zł. Dodaj sobie do tego przesyłke i wychodzi Ci jakieś 400zł. Konsola w dobrym stanie stoi od 200 w górę co daje około 600zł. Za tą cenę dorwiesz nowiusienkiego Xboxa lub Ps3. Nadal twierdze, że jest to durny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to Xlock lub PS jest niby lepszy od NES/SNES bo nie rozumiem ? mad2.gif

 

Na obu będzie w stanie emulować NES/SNES a nawet więcej - wszelkie segi, n64, gameboye i psx'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chyba tylko przerobiony ?

 

Nie. Istnieją porty emulatorów z komputera, które nie wymagają przerabiania. Podejrzewam, że kolega ma tylko PS2 bo tam faktycznie łatwiej jest na przerobionym emulować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...