Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lon333ly

[Zestaw] 2000zł/Multimedia/B-OC/Cisza, niska temp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dzisiaj wystawiam PS3 na sprzedaż (jeśli ktoś zainteresowany, to PW) i jak sprzedam, to od razu kupuję nowy PC.

Mam 2 zestawy i planuję wybrać któryś z nich - nie przewiduję nowych, lepszych propozycji (jeśli są, to oczywiście piszcie).

Mam do wydania +/- 2000zł (+/- oznacza 150zł i ani grosza więcej), komputer będę używał do gier, nagrywania ich i oglądaniu filmów.

Nie zamierzam podkręcać. Zależy mi na tym, by za bardzo nie grzał, gdyż mam mały pokój, a latem nie otwieram okna, bo jest ono na balkon, na którym panuje temp. ~40*C. Mógłby być dość cichy, bo czasami trafi się jakiś nocny live u jakiegoś youtubera, a ze względu na małe mieszkanie - łatwo usłyszeć każdy dźwięk. No, ale z tą ciszą to nie jest konieczne!

 

DO RZECZY!

Są dwa zestawy i nie wiem, który powinienem wybrać. Udzielając się, proszę o wzięcie pod uwagę moich wymagań i uzasadnienie wyboru!

 

Zestaw nr 1

http://www.morele.net/inventory/info/TX3w9S/

 

Zestaw nr 2

http://www.morele.net/inventory/info/b4ubSE/

 

 

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał niezależnie od zestawu ZALMAN Z3 plus, GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9, Corsair VS 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hopes

Dlaczego inny RAM i zasilacz? Ten z 2. zestawu jest kiepski?

 

Kilka osób napisało, że Z3 plus. Czym różni się od zwykłej Z3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google aż tak chyba nie boli żeby porównać modele obódowy KLIK Natomiast ram cl9 ma mniejsze opóźnienie. Co do zasilacza to wiem że Corsair VS 450W to bardzo dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to wiesz, że ten Corsair jest lepszy od tego z zestawu nr 2, czy wiesz, że Corsair jest dobry, a o tym drugim nic nie wiesz? Jest różnica i takie wykluczanie tego 500W, bo wiemy, że Corsair jest dobry - jest bez sensu.

Niestety nie ma tego Corsaira na morele, bynajmniej nie znalazłem, a wolałbym wszystko tam kupić.

 

 

Ale wezmę ten gotowy nr 2 pewnie, nic nie będę zmieniał, bo i tak ten zestaw nadwyręża mój budżet o 132zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lon333ly jeśli zamierzasz obrażać innych to rób to na priv. Z takim podejściem daleko nie zajdziesz. I skoro wiesz lepiej to po co zawracasz innym głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja kogoś obraziłem?

No nie wiem, jeśli dla ciebie byle argument w dyskusji jest obrazą, to społeczności wirtualne, jak fora itd. nie są dla ciebie.

 

A czy ja się wymądrzam? Zapytałem, bo "kto pyta, nie błądzi", a chcę mieć wszystko jasne. A w takiej sytuacji "skoro wiesz lepiej to po co pytasz" jest najczęstszą ucieczką w sytuacjach, kiedy chcemy się przy czymś uprzeć, a nie mamy argumentów. To w ogóle po co było mówić, że Corsair lepszy, skoro na pierwsze pytanie wyrzekasz się odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to wiesz, że ten Corsair jest lepszy od tego z zestawu nr 2, czy wiesz, że Corsair jest dobry, a o tym drugim nic nie wiesz? Jest różnica i takie wykluczanie tego 500W, bo wiemy, że Corsair jest dobry - jest bez sensu.

Sposób w jaki to ująłeś jest obrażający moją osobę, mogłeś to ująć inaczej, bardziej obiektywnie.

 

to społeczności wirtualne, jak fora itd. nie są dla ciebie.

I znowu to samo. Po co to komu? Człowiek pomaga i takie podziękowania.

 

Co do zasilacza Corsair VS 450W jest sprawdzonym i polecanym wszędzie i nie bez powodu. Nie ma go na morele ponieważ jest niedostępny w tej chwili. To że zasilacz ma 750W nie znaczy że jest lepszy. Możesz jeszcze spojrzeć na ten KLIK

 

Edit: Po dokładnym przeczytaniu ze zrozumieniem.

A czy ja się wymądrzam? Zapytałem, bo "kto pyta, nie błądzi", a chcę mieć wszystko jasne. A w takiej sytuacji "skoro wiesz lepiej to po co pytasz" jest najczęstszą ucieczką w sytuacjach, kiedy chcemy się przy czymś uprzeć, a nie mamy argumentów. To w ogóle po co było mówić, że Corsair lepszy, skoro na pierwsze pytanie wyrzekasz się odpowiedzi?

To że moja odpowiedź Ciebie nie zadowoliła to nie daje Ci prawa do uniżania innych(w tym wypadku mnie). Teraz sam kręcisz, jakby zależałoby Ci na odpowiedziach to zadałbyś kolejne pytanie bardziej szczegółowe - sam sobie zaprzeczasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo uważam, że jeśli już sposób ujmowania pewnych rzeczy przedstawiony przeze mnie jest dla ciebie ubliżający, to nie wiem, co tu robisz, bo to najbardziej potoczny język i 95% społeczności tego forum takowym się posługuje.

A dziękować jeszcze nie miałem za co w poście #12, bo po pierwszym pytaniu przeczytałem w odpowiedzi grymas.

A to porównywanie mocy jest bez sensu i to jest oczywiste.

Ale ten powód, dla którego "Corsair VS 450W jest [...] polecanym wszędzie i nie bez powodu" - co to za jeden, albo nawet kilka? Bo nie napisałeś, tylko się dąsałeś. ;)

Zadałem pytanie bardziej szczegółowe, a zarazem banalne. Zapytałem czy masz tok myślenia o zasilaczach Corsair nr 1, czy nr 2. Co innego miałem zapytać, jak mimo tego, że w pierwszym poście prosiłem o argumentację swoich wyborów, ty napisałeś mi konkretny model i nie uargumentowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up To twoim zadaniem jest się pytać a nie moim domyślać czego chcesz się dowiedzieć. Czytałeś regulamin forum, że zasłaniasz się językiem potocznym? Poczułem się urażony i dalej idziesz w zaparte. Co do uargumentowanie to nie muszę pisać eseju za każdym razem. Poza tym napisałem że wybrałbym ten zasilacz niezależnie od zestawu to chyba jasne, że ani nr 1 ani nr 2. Co do ogólnej konwersacji to sam zszedłeś z tematu i w sposób nieobiektywny, wręcz negatywny odgryzłeś się na moją prostą odpowiedź. Jeśli dalej chcesz rozmawiać na ten temat zapraszam na PW i proszę o zaprzestanie spamu.

 

Edit: @down na oba tematy możemy porozmawiać na PW, choć pewnie nie napiszesz. To raz, a dwa to nie prosiłeś i trzy już odpowiedziałem w swoim 2 i 4 poście. Po czwarte jeśli się nie zgadzasz ze mną to proszę nie pisz kolejnego postu, jak bardzo nie podoba Ci się moja odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tu, na temat, wytłumacz mi, dlaczego ten zasilacz, bo znów tego nie zrobiłeś mimo, że poprosiłem o to.

 

Spory możemy jutro sobie na PW skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...