Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piccolo-San

Internet mi szwankuje, raz się włącza lub wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc możliwe, że był taki temat lecz go nie znalazłem. Otóż mam pewien problem z bezprzewodowym internetem. W momencie korzystania z internetu nagle urywa mi się internet oraz czasami wraca. Mam to tylko na swoim profilu, ponieważ pytałem innych użytkowników tego komputera i oni stwierdzili, że nie mają żadnych kłopotów z internetem. Mój brat, który ma własnego laptopa, także nie skarży się na jakiekolwiek problem. Tak więc internet chyba nie lubi tylko mojego profilu. :D Resetowałem i laptop i router, ale nic nie pomaga. Jeszcze jest coś takiego, że ikonka skype'a pokazuje mi, iż jestem dostępny (czyli mam połączenie z internetem), lecz nie mogę wejść na żadną stronę. Próbowałem ratować jakoś sytuację na wiele sposobów, np. w ustawieniach zapory systemu Windows odznaczyłem "Google Chrome" jako wyjątek, a następnie zaznaczyłem to na nowo. Zadziałało.. chwilowo. Następnie zobaczyłem stan połączenie sieci bezprzewodowej i poinformowało mnie o stanie: "Ograniczenie lub brak łączności".

 

Uff... rozpisałem ten problem najbardziej jak się dało, więc myślę, że problem jest zrozumiały. :) Mam nadzieję, iż ktoś będzie znał rozwiązanie mych kłopotów i mi pomoże. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XP (tak, ktoś go jeszcze używa).

Na WinXP przecież też można naprawić profil ;) Pamiętaj jednak, że metoda z kopiowaniem wiąże się z utratą wszelkich ręcznych personalnych ustawień części rejestru, które nie są domyślnymi Windowsa.

 

1. Logujesz się na koncie Administratora i tworzysz nowe konto. I zostajesz na koncie Admina na czas dalszych operacji = to jasne, bo konta między którymi chcesz wykonać kopiowanie (uszkodzone + nowe) NIE mogą być w użyciu!

 

2. Przechodzisz do: Mój Komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok i tam dogrywasz dwie opcje: haczykujesz Pokaż ukryte pliki i foldery oraz odhaczykowujesz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

3. Czas na akcję właściwą. Przechodzisz do folderu: C:\Documents and Settings\Nazwa Uszkodzonego Konta i podświetlasz wszystkie pliki/foldery z wyjątkiem (ważne!): Ntuser.dat, Ntuser.dat.log i Ntuser.ini. Wszystkie pliki prócz tych trzech kopiujesz oczywiście do: C:\Documents and Settings\Nazwa Nowego Konta

 

4. Logujesz się jako ten nowy user i sprawdzasz co działa, a co nie.

 

5. Po zweryfikowaniu działania nowego konta kasujesz stare uszkodzone. Niekoniecznie od razu. Lepiej mieć przez jakiś stosowny czas tę uszkodzoną "kopię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...