Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateusz1807

GTX 780 vs 2xR9 280X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie.

Co lepiej się sprawdzi do gier? Jeden GTX 780 czy R9 280X w Crossfire (http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/3134#)

Cenowo wyjdzie podobnie.

Generalnie zawsze byłem bardziej za połączeniem procek Intel i grafika od zielonych, ale bardziej mi zależy na wydajności niż na moich upodobaniach w sumie niczym nie popartych. Za nvidia przemawia do mnie Physix, no i chyba ogólnie GTX pod gry wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo lepsze będą oczywiście dwie 280X i to bardzo wyraźnie, natomiast jeśli chodzi o komfort i kulturę pracy to GTX780.

Na moje SLI/CF to gra nie warta świeczki.

Lepiej brać 780tkę lub 290/290X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossfire nie jest fajne, pobór prądu, mikroprzycięcia, profile, skalowanie, do tego musisz mieć mocny psu.

780tka jest droga, złoty środek to r9 290.

Karta porównywalna z 780tka, tańsza o 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF będzie owszem szybsze ale musisz sobie zdawać sprawę z problemów jakie niesie CF/SLI.

- Mikroprzycięcia

- Wyższy pobór prądu

- Cieplej w budzie

- Trudniej potem sprzedać

 

Odradzałbym ten pomysł. Lepiej kupić jedną, mocną kartę, nawet jak teoretycznie będzie słabsza.

 

Jaki masz CPU? Do CF takich kart nie podchodziłbym bez i7 lub mocnego i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 290X kontra GTX 780

średnio GTX 780 okazał się szybszy od Radeona R9 290X o 10%

 

CF będzie owszem szybsze ale musisz sobie zdawać sprawę z problemów jakie niesie CF/SLI.

- Mikroprzycięcia

- Wyższy pobór prądu

- Cieplej w budzie

- Trudniej potem sprzedać

 

Odradzałbym ten pomysł. Lepiej kupić jedną, mocną kartę, nawet jak teoretycznie będzie słabsza.

 

Jaki masz CPU? Do CF takich kart nie podchodziłbym bez i7 lub mocnego i5.

 

W ciągu dwóch miesięcy będę zmieniał cały komputer. Procesor prawdopodobnie będzie i7-4790K, chyba że do tego czasu znajdzie się coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 290X kontra GTX 780

 

W ciągu dwóch miesięcy będę zmieniał cały komputer. Procesor prawdopodobnie będzie i7-4790K, chyba że do tego czasu znajdzie się coś lepszego.

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/27.html

 

Ile recenzji, ile wersji sterownika tyle wyników.

To ogólnie dość porównywalne karty, choć ja osobiście bym chyba wolał używkę 780tki z gwarancją, ze względu na kulturę pracy. Natomiast nowa 780tka wydaje mi się ciągle nieproporcjonalnie droga, zwłaszcza, że za rogiem już seria 8xx, a nowy GTX770 to przecież tysiak z groszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/27.html

 

Ile recenzji, ile wersji sterownika tyle wyników.

To ogólnie dość porównywalne karty, choć ja osobiście bym chyba wolał używkę 780tki z gwarancją, ze względu na kulturę pracy. Natomiast nowa 780tka wydaje mi się ciągle nieproporcjonalnie droga, zwłaszcza, że za rogiem już seria 8xx, a nowy GTX770 to przecież tysiak z groszami.

Wyjdzie seria 8xx i będzie kosztowała pewnie z 5k. A jakoś specjalnie te karty nie tanieją. Co do używek, jakoś tak nie mam przekonania. Nie wiem co kombinował poprzednik. Nowa to nowa. Coś jest nie tak to gwarancja i nie muszę się o nic martwić. Chociaż jakiś czas temu widziałem na allegro, morele.net sprzedawało używaną. To takim czymś jeszcze mógłbym się zainteresować.

 

Generalnie tak mi się wydawało że lepiej jedną mocną kupić niż bawić się w SLI/CF. Z testów które widziałem nie było jednoznacznie widać że 2 karty są mocniejsze niż jedna. Wyniki w benchmarkach nic dla mnie nie znaczą, interesuje mnie realna wydajność w grach.

 

Myślę ze w październiku, najdalej w pierwszej połowie listopada (o ile nic się nie wydarzy) będę składał całego PC w kwocie około 5000 zł. Bez dysku SSD, przełożę z obecnego komputera. Pewnie się podzielę na forum propozycją zestawu i chętnie poczytam opinie i propozycje innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x R2 280X, ale tylko ze względu na zakończenie przygody z kopaniem krypto. Po prostu bardziej mi się opłaca sprzedać mojego GTX-a 770, a zostawic radki. Co do wszystkich mankamentów wymienianych przez kolegów:

 

Pobór prądu: Niecałe 500W z gniazdka.

Hałas: Nie wypowiem się, bo mam karty zwodowane.

Ciepło: pokój komputerowy mam w piwnicy, więc dla mnie to zaleta, ale oczywiście podwyższenie temperatury otoczenia jest odczuwalne.

Rwanie, mikroprzycięcia, itp: moze trochę w BF4, w takich tytułach jak Tomb Rider, Sleeping Dogs, Metro Last Light, Borderlands 2, Diablo 3 nie widziałem znaczącej różnicy w porównaniu do pojedynczego GTX-a 770.

 

Nie obawiałbym się jakoś wyjatkowo CF, bo wydajność jest fantastyczna, ale oczywiście pojedynczy GPU jest rozwiązaniem bardziej komfortowym. Jeżeli nie zamierzasz grać w wyższych rozdziałkach niz FHD, to GTX 780 w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę ze w październiku, najdalej w pierwszej połowie listopada (o ile nic się nie wydarzy) będę składał całego PC w kwocie około 5000 zł. Bez dysku SSD, przełożę z obecnego komputera. Pewnie się podzielę na forum propozycją zestawu i chętnie poczytam opinie i propozycje innych.

 

 

To będzie najlepsze rozwiązanie , w listopadzie będzie wiekszy wybór gpu , może i portfel troche skorzysta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjdzie seria 8xx i będzie kosztowała pewnie z 5k. A jakoś specjalnie te karty nie tanieją.

Nie mówię, żebyś kupował od razu 880Ti, po prostu ceny starszych serii powinny trochę spaść.

 

Co do używek, jakoś tak nie mam przekonania. Nie wiem co kombinował poprzednik. Nowa to nowa. Coś jest nie tak to gwarancja i nie muszę się o nic martwić.

Pisałem o używce z gwarancją, czasami da się trafić na całkiem spoko okazje. Ale spoko wolisz nową, to też jest zrozumiałe;)

 

Z testów które widziałem nie było jednoznacznie widać że 2 karty są mocniejsze niż jedna.

W większości testów są wyraźnie mocniejsze inna sprawa, że to moim zdaniem nie rekompensuje wad CF/SLI

 

To będzie najlepsze rozwiązanie , w listopadzie będzie wiekszy wybór gpu , może i portfel troche skorzysta .

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, żebyś kupował od razu 880Ti, po prostu ceny starszych serii powinny trochę spaść.

 

 

Pisałem o używce z gwarancją, czasami da się trafić na całkiem spoko okazje. Ale spoko wolisz nową, to też jest zrozumiałe;)

 

 

W większości testów są wyraźnie mocniejsze inna sprawa, że to moim zdaniem nie rekompensuje wad CF/SLI

 

 

:thumbup:

Ok, patrzyłem na test z 780 ale w wersji TI, a to już sporo zmienia. W przypadku zwykłej 780 ilość FPS faktycznie niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290X/27.html

 

Ile recenzji, ile wersji sterownika tyle wyników.

To ogólnie dość porównywalne karty, choć ja osobiście bym chyba wolał używkę 780tki z gwarancją, ze względu na kulturę pracy. Natomiast nowa 780tka wydaje mi się ciągle nieproporcjonalnie droga, zwłaszcza, że za rogiem już seria 8xx, a nowy GTX770 to przecież tysiak z groszami.

 

Tyle tylko ze ten Twój test z techpower jest z 2013 roku,a ten z pclaba z maja 2014 więc jest 100 razy bardziej miarodajny ;) Poza tym do i7-4790K zdecydowanie lepszy GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę, 2x 280x jest wydajniejszym układem od 780/780ti.

 

Ale, żeby takiej desperacji się podjąć, to już nie rozumiem.

 

Jedna 780 deklasuje CF z 280X... z każdego CF.

 

Nie tylko FPS się liczy (ten prawdziwy).

 

780ti jest masakrycznie drogi, ale widziałem na Allegro 780ti za nie całe 2 koła z gwarancją.

 

2880 SP + reszta ? absolutna potęga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę, 2x 280x jest wydajniejszym układem od 780/780ti.

 

Ale, żeby takiej desperacji się podjąć, to już nie rozumiem.

 

Jedna 780 deklasuje CF z 280X... z każdego CF.

 

Nie tylko FPS się liczy (ten prawdziwy).

 

780ti jest masakrycznie drogi, ale widziałem na Allegro 780ti za nie całe 2 koła z gwarancją.

 

2880 SP + reszta ? absolutna potęga :)

 

leven, że Tobie się nie nudzi to FB szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 290X kontra GTX 780

 

 

 

 

W ciągu dwóch miesięcy będę zmieniał cały komputer. Procesor prawdopodobnie będzie i7-4790K, chyba że do tego czasu znajdzie się coś lepszego.

 

 

Testy prowadzono na i5 z zablokowanym mnożnikiem, a sami redaktorzy pisali że radeony lubią wysoko taktowane procesory(jakby nie mogli użyć do testów procesora z odblokowanym mnożnikiem). Testy na purepc pokazują, że r9 290x jest od gtxa 780 wydajniejszy a r9 290 jest porównywalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to test z PCL to jedyny test na świecie, gdzie 290X okazuje się wolniejszy (i to o 10%) od 780.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(jakby nie mogli użyć do testów procesora z odblokowanym mnożnikiem)

Przecież mogli by i tak robią, większość testów jest na znacznie lepszych gratach, a ten test pokazuje wydajność kart na 80-90% konfiguracji w jakich działają. Myślisz, że każdy jeden biegnie po procek z K ? To jest garstka ludzi...

 

Był tutaj nawet jeden zdziwiony, ba nawet miał procek z K, a i tak działał na stocku. Zdziwiony był tym, że ludzie mają więcej FPSów, każdy jeden mu tłumaczył, że musi podkręcić procesor, a ten jak beton, karty tylko kupował, oddawał. Dobił do 780ti 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był tutaj nawet jeden zdziwiony, ba nawet miał procek z K, a i tak działał na stocku. Zdziwiony był tym, że ludzie mają więcej FPSów, każdy jeden mu tłumaczył, że musi podkręcić procesor, a ten jak beton, karty tylko kupował, oddawał. Dobił do 780ti 8:E

Mógłbyś podać link do tematu/profilu :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle to nie, ale każda karta to kilka tematów o fps bo ktoś na jutubie w tym miejscu ma więcej... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 290X kontra GTX 780

 

W ciągu dwóch miesięcy będę zmieniał cały komputer. Procesor prawdopodobnie będzie i7-4790K, chyba że do tego czasu znajdzie się coś lepszego.

Tyle tylko ze ten Twój test z techpower jest z 2013 roku,a ten z pclaba z maja 2014 więc jest 100 razy bardziej miarodajny ;) Poza tym do i7-4790K zdecydowanie lepszy GTX

Szczerze to test z PCL to jedyny test na świecie, gdzie 290X okazuje się wolniejszy (i to o 10%) od 780.

Ludzie, czytacie te artykuły, przeglądacie te wykresy i nic z nich nie rozumiecie. Przecież artykuł nie miał na celu przetestowanie wydajności kart, tylko przetestowanie procesorów pod kątem wydajności w grach z różnymi kartami graficznymi. Wniosek z tego tylko taki, że GTX 780 przy wykorzystaniu procesorów ze średniej/niższej półki jest szybszy w miejscach procesorowych od AMD r9 290 o 10%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem rozumiem. Po prostu póki co tylko PCL wyskoczył z takimi wynikami. Nie neguje ich, ale podchodzę sceptycznie do tych rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego tylko taki, że GTX 780 przy wykorzystaniu procesorów ze średniej/niższej półki jest szybszy w miejscach procesorowych od AMD r9 290 o 10%...

A sam głupoty piszę, to nie karta jest szybsza, tylko procesorowi zostaje więcej rezerw po odjęciu mocy obliczeniowej potrzebnej do obsługi sterownika. Jeśli będziemy mieli niegraniczenie wydajny procesor, to r9 290 będzie szybszy niż 780'tka w każdym teście. W praktyce jednak duże znaczenie ma wykorzystany procesor oraz to w jaki sposób obciążany jest przez sterownik karty graficznej.

 

Czytałem rozumiem. Po prostu póki co tylko PCL wyskoczył z takimi wynikami. Nie neguje ich, ale podchodzę sceptycznie do tych rewelacji.

Jak wyżej. Nie wiem czy którakolwiek redakcja podchodzi do kwestii szybkości w taki sposób. Przy dobrym procesorze, AMD r9 290 jest szybsze, przy słabszym z racji prawdopodobnie lepszego sterownika nvidii, zestaw z GTX'em na pokładzie w miejscach procesorowych wygeneruje więcej klatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam głupoty piszę, to nie karta jest szybsza, tylko procesorowi zostaje więcej rezerw po odjęciu mocy obliczeniowej potrzebnej do obsługi sterownika. Jeśli będziemy mieli niegraniczenie wydajny procesor, to r9 290 będzie szybszy niż 780'tka w każdym teście. W praktyce jednak duże znaczenie ma wykorzystany procesor oraz to w jaki sposób obciążany jest przez sterownik karty graficznej.

Karta szybsza w niektórych grach ,ponieważ architektura nv lepiej się sprawdza. Po drugie przy takim narzucie jaki prezentuje amd w niektórych grach to niezależnie od taktowania cpu nie dojdziesz do wydajności jaką masz na nv , ponieważ podnoszenie taktowania cpu daje marginalny wzrost wydajności. To co pokazał pclab od strony cpu to i tak jest pikuś ;) Amd od lat w niektórych grach leży od tej strony i nie ma żadnej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...