Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość niedzielny

Domowy serwer HP Pavilion Slimline s3010.uk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka dni temu wpadł mi w ręce kilkuletni komputer HP Pavilion Slimline s3010.uk

 

Chce zrobić domowy serwer, który będzie służyć mi do następujących celów

-Telewizja z Weeb.tv

-Serwer plików do którego będą miały moje dwa komputery (laptop i stacjonarny)

-Chcę Postawić serwer FTP na który będę mógł wrzucać pliki i udostępniać osobą spoza mojej sieci domowej np. w innym mieście.

-Serwer multimedialny (filmy i muzyka oraz zdjęcia)

-Serwer SMB i AFP

-Chcę podpiąć do niego moją własną domenę

-Mała prosta stronka www oparta na Wordpress

 

Zastanawiam się jaki najlepszy będzie do tego system operacyjny i oprogramowanie. Zależy mi na tym, by wszystko było bezawaryjne i nie wymagało ogromnego nakładu czasowego by to wszystko skonfigurować.

 

Nie wiem czy wybrać np Windows XP albo jakąś odmianę Windows Serwer, czy kierować się w stronę linuksa z którym nie miałem nigdy do czynienia.

 

Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kilka dni temu wpadł mi w ręce kilkuletni komputer HP Pavilion Slimline s3010.uk

 

Chce zrobić domowy serwer, który będzie służyć mi do następujących celów

-Telewizja z Weeb.tv

-Serwer plików do którego będą miały moje dwa komputery (laptop i stacjonarny)

-Chcę Postawić serwer FTP na który będę mógł wrzucać pliki i udostępniać osobą spoza mojej sieci domowej np. w innym mieście.

-Serwer multimedialny (filmy i muzyka oraz zdjęcia)

-Serwer SMB i AFP

-Chcę podpiąć do niego moją własną domenę

-Mała prosta stronka www oparta na Wordpress

 

Zastanawiam się jaki najlepszy będzie do tego system operacyjny i oprogramowanie. Zależy mi na tym, by wszystko było bezawaryjne i nie wymagało ogromnego nakładu czasowego by to wszystko skonfigurować.

 

Nie wiem czy wybrać np Windows XP albo jakąś odmianę Windows Serwer, czy kierować się w stronę linuksa z którym nie miałem nigdy do czynienia.

 

Co byście polecili?

Windowsa XP odrzuciłbym już w przedbiegach :)

Uściślij jeszcze o co chodzi z "Telewizja z weeb.tv"? W sensie ten serwer będzie podłączony do monitora/telewizora i chcesz na nim oglądać weeb.tv? W takim razie robi się z tego serwero-htpc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale domene chcesz stawiać u siebie czy masz już ją postawioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domenę mam wykupioną na home.pl i jeszcze nic z nią nie zrobiłem. Z Weeb TVbędzie na komputerze zanstalowany XBMC i przez niego chcę oglądać TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a adres ip zewnętrzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie poleciłbym Ci zainstalowanie jakiej dystrybucji Linuxa (ja osobiście preferuje debiana), tam zainstalowanie XBMC, a do zarządzania wszystkimi innymi usługami webmin/ssh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...