Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RapManJak

Obudowa a Sapphire R9 290 Vapor-X Tri-X

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu mam pytanie czy ta karta zmieści się do mojego CM Elite 331? Bo R9 290 by się zmieściło ale z tą kartą mogę mieć spory problem i nie wiem czy nie kupować przy okazji zamawiania karty Zalmana Z3 Plus.

 

Chyba w zatokach jak się mieści to do 350mm czyli 5mm = wyginanie zatok. Nie mylę się? Jaką brać obudowę? Zalman Z3 Plus? I do tego mam lekkie pytanko czy Noctua NH-D15 by się w Z3 Plus zmieściła bo po prostu nurtuje mnie jaki cooler w dalekiej przyszłości mógłbym wsadzić.

EDIT:

Oraz jak z Crossfire'm w Zalmanie? 360mm miałbym tylko na pierwszą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę główną Asus M4A79t Deluxe więc do tego kolejne pytanie - ile mogę podłączyć wiatraków (w Z3 Plusie są 4)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam płytę główną Asus M4A79t Deluxe więc do tego kolejne pytanie - ile mogę podłączyć wiatraków (w Z3 Plusie są 4)?

I do jakiegoś starego Phenoma bierzesz 290 tkę? Trochę bez sensu, bo karta się będzie nudziła.

 

Z3 Plus ma w środku w sumie dość sporo miejsca, jesli karta będzie w górnym slocie czyli nad tacką do HDD to spokojnie powinno TriX wejść masz 36cm wolnego miejsca.

Do wentyli w obudowie podłączasz bodajże molexa, więc nie musisz zajmować gniazd na płycie.

Z chłodzeniem CPU to nie wiem, jeśli chodzi o wysokość chłodzenia większość sporych powinno się zmieścić, najlepiej poszukaj recki na necie gdzie ktoś zmierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z reckami nie jest najlepiej. Wszędzie ludzie sobie wyliczają i wszystko waha się między 158mm a 166mm.

Do tego karta by się chyba zmieściła w moim CM (linijka prawdę mi powiedziała) więc mam wątpliwości do zakupu a Zalman miałby chyba mniej miejsca na Cooler. Ale Zalman miałby więcej wiatraków, lepsze rozmieszczenie, lepsze koszyczki itd. i bym miał obudowę wolną na drugi komputer ale najbardziej niepokoją mnie wady Zalmana bo niby obudowa idealna ale wady robią wrażenie podstawowych do tego Zalman jest węższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile mogę podłączyć wiatraków (w Z3 Plusie są 4)?

 

W ZALMAN Z3 standardowo 5 wentylatorów a nie standardowo po modyfikacji 6. Tak to u mnie wygląda z dodatkowym nawiewem z boku obudowy na kartę graficzną:

 

zdj-cie0446.jpg

 

w Z3 Plus jest dodatkowy stelaż i można na nim zamontować kolejny wentylator, czyli razem 7 wiatraków.

 

z3-08.jpg

 

Z3 jest przewiewna ja na swoim GTX780Ti OC mam w stresie max 75 stopni C a na procku i5-4670K po OC w stresie max 68 stopni C.

 

PS. W Z3 i Z3 Plus spokojnie wejdzie Ci nawet dłuższa karta graficzna ja bez najmniejszego problemu zmieściłem swojego GTX780Ti i jeszcze zostało sporo miejsca. Co do chłodzenie procka to bez problemu pomieściłem też takiego potworka jak Noctua NH-D14 (prawdziwy kolos).

 

zdj-cie0438.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że chodzi mi o to ile będę mógł użyć wiatraków przy mojej płycie głównej? Że jest stara to będę miał mimo to gdzie podłączyć wentylatory bo niby da się nimi zarządzać jak szybko mają wirować a nie wiem czy do tego nie potrzeba połączenia z płytą główną. No i oczywiście pytanie dotyczące noctuy ponawiam że tak napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tri-X jest strasznie długa i musiałem wyciągać klatki na dyski w Define R4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - 30,5 cm mówi swoje dlatego kupuję nową obudowę ale mam pytanko bo nie wiem czy podłączę wiatraki wszystkie bo niby da się zarządzać ich szybkością ale nie wiem czy nie trzeba tego łączyć do płyty głównej która nie wiem czy je obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam pytanko czy lepiej Z3 mieć zamkniętą (bezpieczniej dla podzespołów) czy otwartą (chłodniej)? Bo jest jak już wspomniane tutaj było bardzo przewiewna także jakich temperatur i decybeli się spodziewać na zamknięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...