Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzeluu

Konfiguracja routera

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając od początku to: mam internet od jakiejś tam osoby prywatnej(nie mam dostępu do jakichś normalnych usługodawców obecnie) i gdy kupiłem router musiał przyjechać gość mi to skonfigurować, bo samemu za cholerę nie dałem rady. Dlaczego? Otóż okazało się, że nie korzystają z WAN portu i internet jest tylko po lanie. Nie byłby to żaden problem, ale przy okazji zmienili mi bramę domyślną na 10.0.2.1 i moje IP wiadomo od razu poszło na pochodne 10.0.2.1xx. Przez to nie mam pojęcia jak otworzyć stronę konfiguracyjną routera. Z domyślnym IP(192.168.1.1 czy jakoś tak) nie chce się łączyć, a gdy wpiszę 10.0.2.1 to pojawia się jakaś strona airOS, do której nie działają żadne domyślne hasła i loginy(zakładam, że tylko oni mają dostęp). Gdy zmienię manualnie bramę domyślną na 192.168.1.1 to strona konfiguracyjna z powrotem działa. Jednak pojawia się wtedy inny problem - nie działa mi internet. I tu pojawia się pytanie, czy da się coś zrobić żeby działał i internet i strona konfiguracyjna normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Zmienić adres IP routera (LAN) na taki z podsieci w której obecnie działasz i masz dostęp do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...