Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arkovianin

Linuxy nie instalują się /po instalacji nie startują bądź zamulają

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chcę sobie zainstalować np UBUNTU bądź MINTA ,albo np Elementary Os i nie startują bądź nie działają,albo zamulają na moim kompie

Mam zdrowy dysk, dobrze wypalonego pendrive i nic

Specyfikacja

AMD Thurion x64

1,5 GB ramu

80 GB dysk S-ata

grafikę Nvidia go 6100 Pamięć jej ustawia się w biosie max 256 MB

jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napisz co to znaczy nie działają, nie startują albo zamulają. Które zamulają, jakich używasz GUI... wiesz tak dokładnie to opisz. No i tak w ogóle to ty demona prędkości nie posiadasz, Unity czy Cinnamon pewnie będzie wrogiem twojego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład po instalacji nie da się nic robić( tak miałem z Mintem 17) instalacja przebiegła normalnie a po instalacji kicha, używałem go na nakładce MATE, następny przykład Ubuntu to się w ogóle nie chciało instalować, Elementary też nie. Zdaje sobie sprawę,że ten lapek nie jest szybki, ale jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wpiszesz tutaj konkrety... obecnie mogę ci odpowiedzieć tak: Na Mincie nic nie da się robić, bo nie potrafisz go obsługiwać, Ubuntu nie chciało się instalować, bo źle przygotowałeś nośnik z wersją instalacyjną... z eOS podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież miałem na poprzednim laptopie HP 6310 nx czy jakoś tak. Co tu pisać konkrety, no po instalacji strasznie wolno chodzi np Mint, o ile na LiveCD jeszcze chodzi to już na dysku nie bardzo, a niby pisze,że 512 ramu to ma być wystarczające, mnie się wydaje,że Linuxy nie lubią AMD i tyle, zresztą ja też za AMD nie przepadam, wolę Intele.

 

Co do Elementary, to bardzo bym chciał go mieć, niestety, ani z Pendrive, ani z płyty DVD, CD się nie bootuje, nie wiem co jest tego przyczyną, nawet na takim paździerzu jakim był HP EVO N800C wszystko ładnie chodziło a miał ledwo 32 MB grafiki i 1 GB ramu Intel Pentium IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na GPU i sterowniki do niego, bo CPU i RAM są w porządku. Sprawdź najnowsze (304.123).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam sterowniki bezpośrednio ze strony producenta, działają tylko 32 bitowe,ale przecież chcę zainstalować Linuxa, więc to bez znaczenia chyba, bo wydaję mi się,że mówisz o Windowsowych. Moje sterowniki i Linuxowych nie ma na stronie producenta.... Czy mówisz zupełnie o odwrotnej sytuacji gdy już zainstaluje Linuxa? Pojawia się także komunikat podczas chociażby instalacji na VMware Player SM BUS disabled.

 

Znalazłem takie coś i tam jest moja karta, ponadto  mam sterowniki niby do Linuxa pod moją kartę NVIDIA GO 6100,aktualnie siedzę na Windows 7, znalazłem jeszcze takie sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o grafikę a o to,że np Elementary w ogóle po wypaleniu na pendrive nie chce się zainstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o grafikę a o to,że np Elementary w ogóle po wypaleniu na pendrive nie chce się zainstalować

I tutaj przydao by się zdefinować "nie chce się zainstalować". Próbowałeś nomodeset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat uważam za zamknięty, straciłem wszystkie dane po formacie nie uważnym a Elemetary choć się zainstalowało to i tak nie startuje.

 

Podbijam, a może by tak Debiana zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...