Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rowers

Amplituner+kolumny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sobie kupić amplituner i zestaw głośników 5.1. Jednak na razie chciałbym wydać ok. 2000-2200zł, więc pomyślałem, że na razie kupie amplituner i 2 kolumny. Sprzęt będzie podpięty pod odtwarzacz bluray i telewizor. Odtwarzane będą filmy, koncerty, muzyka, ale żadne mega mocne brzmienie, nie mój klimat.

 

Jeśli chodzi o amplituner, nie potrzebuje super hiper funkcji internetowych itd, to ma po prostu dobrze grać, jak na swoją kategorie cenową. Moja propozycja to Yamaha RX-V375.

 

Kolumny to samo co amplituner, powinny fajnie grać. Moja propozycja to Yamaha NS-50. Jakieś inne warte uwagi, może Jamo jakieś? Albo JBL? Czekam na propozycje ;) Oczywiście przed zakupem, sobie każdych posłucham, ale po prostu prosze o porade na jakie modele patrzeć, a jakie omijać szerokim łukiem.

 

Ogółem nie jestem żadnym audiofilem, nie potrzebuje niewiarygodnej jakości, ale chce fajny sprzęt w tej kwocie. Z dodatkowych informacji, będzie to grało w niezbyt dużym pokoju, jakoś 12-15m^2, nie jestem pewny dokładnie.

 

Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu, więc może głupie pytanie z mojej strony, ale kable głośnikowe musze dokupić osobno? Jeśli tak, to jakie.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci sie pomóc a co zrobisz z ta wiedzą to już twoja sprawa.

 

Widze, że chciałbyś sprzęt nowy. Ma to swoje plusy i minusy. Będzie to sprzęt kiepski niestety. Amplituner ma tylko 100w poboru mocy czyli żałośnie słaby. Dla jednego głośnika jest w stanie dać 100w mocy muzycznej, teraz pomyśl co się dzieje przy 5. Może ci da z 10W rms. Do 15 m^2 spore kolumny sobie wybierasz. Nie masz przestrzeni na takie fronty i będą się dusić a na pewno dudnić. Troszkę krytycznie do tego podchodzę i może dla Ciebie ważniejszy będzie fakt, że jest to sprzęt nowy ale jakościowo jest słabo. Jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt używany to w tej kasie składasz już coś konkretnego. Powiem ci tylko, że w 12^2 moje ushery s520 (które według prasy to takie chinskie głośniki) walą takim basem z 12cm głośniczka, że byłbyś zaskoczony. Moim zdaniem odpuść sobie ten sprzęt

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mimo wszystko chciałbym pozostać przy nowym sprzęcie, ampli wiem że potrafi często padać, a ja chce kupić i mieć spokój. Czym się kierować przy wyborze amplitunera? No bo skoro specyfikacja to 5x100W, to przyjmuje, że na każdy z 5 kanałów przypada 100W mocy. Inna sprawa, mówisz tutaj, że spore kolumny, ja nie będę tego katował maksymalnymi wartościami głośności :D W każdym razie, jestem wdzięczny za każdy komentarz. Proszę jeszcze o wypowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, do takiego pokoiku ja bym doradzał kolumny podstawkowe i wzmacniacz stereo. Kino domowe raczej nie zagra tutaj ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże kolumny nie będziesz katował mocą bo jej nawet nie będziesz mieć z tym amplitunerem. Większy problem jest w tym, że są to duże kolumny za małą kase czyli na czymś musieli zaoszczędzić, czyli na jakości. Są tam dwa midbasy a to generuje koszta. Moim zdaniem lepszy zestaw z małymi kolumnami + sub niż takie coś bez suba. Jakości stereo nie będziesz mieć ani uczucia kina domowego bo nawet nie ma co pierdyknąć bo te frony nie zejdą za nisko. Nie kupuj bo będziesz żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko na razie wiem żeby nie kupować. Prosiłbym o konkrety, co kupować. Powtarzam, nie jestem audiofilem. Wnioskując z Waszych wypowiedzi, dowiedziałem się tyle, aby nie kupować nic bo i tak nie zagra, genialne :D Nie dostałem ani jednej porady, co kupić i za ile, czym sie kierować, nadal nie wiem nic ;)

 

A co powiecie na taki model Harman Kardon AVR70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...