Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Apokalopa

Asus R510jk (najlepszy wybór do 3500zł) - dla zainteresowanych jego kupnem.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od kilku dni mam już tego laptopa, postanowiłem napisać krótką opinie dla wszystkich zainteresowanych, którzy piszą do mnie wiadomości odnośnie tego, czy warto kupić ten sprzęt:

 

 

*Kultura pracy - Kultura pracy na najwyższym poziomie, temperatury niskie, bardzo dobre chłodzenie, bardzo cicha wentylacja.

Najbardziej zaskoczył mnie start systemu od pełnego wyłączenia. Wciskasz przycisk power, mijają 3-4 sekundy i możesz pracować. Temperatury w BF4 nie przekraczają 85 stopni, jest to bardzo dobry wynik jak na laptopa, żaden THROTTLING nie ma tu miejsca. Jedyne dławienie jakie u mnie występuje spowodowane jest przez RAM. Mam wersję 4GB i to za mało do BF4, wyskakują komunikaty o braku pamięci po kilkunastu minutach gry i gra zamyka się, więc polecam od razu wersję 8GB brak, jeśli zakup jest z nastawieniem do gier.

 

*Matryca - Świetna matryca, przynajmniej według mnie i w porównaniu do poprzedniego laptopa (Asus K73SV) - oczywiście matowa, bo wiele osób ma wątpliwości. Dobre odwzorowanie kolorów, ale jeszcze lepsza ostrość obrazu. Średnie kąty widzenia.

 

*Wykonanie - Laptop jednak mógłby być wykonany z lepszego materiału. Tzn wykonany jest bardzo solidnie, nic nie trzeszczy, wszystko spasowane idealnie, ale mógłby być wykonany w całości np. z aluminium, jednak to chyba trzeba wydać 5000zł by przy tych podzespołach mieć takie wykonanie.

 

*Klawiatura - Klawiatura bardzo wygodna, minimalne ugięcia przy mocniejszym naciśnięciu, ale praktycznie tego nie widać/nie czuć.

 

*Dźwięk - Zaskoczyła mnie też karta dźwiękowa, bo na głośnikach (zewnętrznych) gra świetnie. Jeśli chodzi o te wbudowane, to najgłośniejsze według mnie nie są, ale nawet jak ustawisz max volume, to nic nie trzeszczy i słychać wszystkie tony wyraźnie.

 

*Touchpad - Z touchpada nie korzystam więc się nie wypowiem. Generalnie działa i spełnia swoją rolę.

 

*WYDAJNOŚĆ - Póki co, tylko w BF4 testowałem. High w Full HD 45-50 FPS, Ultra w 1366x786 50+ FPS. Dodam, że mam włączoną synchronizację pionową (powoduje m.in. ograniczenie FPS do 60). Jedyny problem to póki co brak najnowszych sterowników od Nvidii, ale napisałem już na ich forum w dziale supportu z prośbą o dodanie tego modelu z tą kartą do sterowników. Gram na wersji 333.17, więc myślę, że można spodziewać się wzrostu o kilka FPSów przy instalacji najnowszych sterowników.

 

*Bateria - jeszcze nie formatowana, więc może być lepiej. Podczas przeglądania internetu pokazuje 2 godziny 45 minut do rozładowania. (naładowanie 95%)

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zastanawiałem się w nad jakimiś MSI w podobnej cenie z kartą GTX765M lub 850M na DDR5, ale w tej cenie dostaniemy go tylko z i5 i wiem, że bym żałował. Tutaj jest bardzo dobra kultura pracy, nic się nie grzeje, wysoka wydajność,świetna matryca, zero zwiech. Wszystko działa szybko. Oceniam go na 9/10 (1 pkt odjąłem za brak aluminiowej obudowy, ale jakość wykonania i tak jest na najwyższym poziomie). Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rozwiązanemu problemowi z kartą ten lapek okazał się najlepszym możliwym wyborem :)

 

Czyli

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rozwiązanemu problemowi z kartą ten lapek okazał się najlepszym możliwym wyborem :)

 

Czyli

:thumbup:

 

 

Czyli co dokładnie zrobiliście z tym problemem ? Aktualizacja sterowników poszła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z problemem nic nie zrobiłem. Asus odpisał, że sterowniki Nvidia nie zawsze działają z Asusami, szczególnie nowymi, ale że mam się nie martwić, bo Asus na własną wersję sterownika Nvidia, która ma support dla Asusów i technik podesłał mi link do najnowszej wersji sterowników Asusa (z połowy sierpnia bodajże):

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/G551JM/VGA_nVdia_Win81_64_VER91813331702.rar

 

 

 

 

Oprócz tego dodałem w dziale na forum Nvidii prośbę o support ze sterownikami dla tego modelu, więc zapewne najnowsza (przyszła) wersja sterownika na stronie Nvidii będzie już wspierała ten model.

 

 

Problem, który miałem występował rzekomo z bilbioteką DirectX. Podczas gry w bf4 dostawałem komunikat aby zamknąć aplikacje, bo 'brakuje pamięci'. Zapewne chodzi o RAM, bo mam go 4GB. Komunikat z błędem DirectX występował, gdy dostałem już ten komunikat z brakiem pamięci i gra się sama zamykała. Nigdy nie występował sam albo przy innej czynności.

Problem na 99% rozwiąże dodatkowa kość 4GB Ramu. Jutro dam znać, czy pomogło. Sprzęt polecam

 

 

PS: Dzięki Rinkazki za doradzenie mi tego laptopa i pomoc na priv. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że brakuje podświetlanej klawiatury i po ciemku się pisać nie za bardzo da. W dzień jak światło w ekran świeci to też nic nie widać. Kabel od zasilacza jest dość krótki. Gry w które grałem wyglądają dobrze. Lapek się zbytnio nie nagrzewa. Wentylator nie buczy jak odkurzacz i zazwyczaj nie słychać, że coś tam pracuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem ten laptop i zgadzam się z powyższymi opiniami. I mam pytanie odnosnie baterii. Co z nią zrobić, bo wytrzymuje 2-3h. Nie jest to jakis swietny wynik. W BIOSie nie ma nic odnosnie kalibracji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak ładnie jak na i7 + baterię zaledwie 2950 mAh

Może jak obniżysz jasność, wyłączysz wi-fi etc to wynik nieco się zwiększy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten sam problem co kolega wyżej. Moze ktoś pomoże. Widziałem oba. Jakoś wykonania bardzo podobna. Mi bardziej podobał się ten asus ale to tylko moja opinia. Pani w xkom mówiła ze się nie grzeje. Trudna decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt za Was decyzji nie podejmie, ja wybrałem Asusa i jestem bardzo zadowolony ;). Z Acerem mam złe wspomnienia, dlatego nie brałem go nawet pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem Asusa bo dodawali do niego system, a do tej pory działałem jeszcze na starym dobrym XP. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 w salonie odebrałem. Wersja z dyskiem SSD 128 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym Asusem, jednak waham się pomiędzy trzema laptopami:

http://www.x-kom.pl/p/203287-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-128750-win8-gtx850.html

 

http://allegro.pl/laptop-dla-gracza-msi-gp70-2pf-073xpl-i7-gtx850m-i4518120979.html

 

http://allegro.pl/wyprzedaz-acer-v3-772g-i7-4702-8gb-1tb-gtx760-win7-i4528661825.html

 

Jak myślicie, który powinienem wybrać?

 

Ktoś jeszcze testował nowego Asusa w grach ?

Czytałem coś o problemach ze sterownikami w Asusie, ktoś coś o tym wie? Bardzo uciążliwa sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus w grach sprawdza się ok, BF 3 chodzi płynnie na Ultra (bez AA, z nie sprawdzałem)

sterowniki trzeba instalować ze strony ASUS'a a nie nvidii jednakże została do nvidii wystosowana prośba o dodanie tego modelu (ale czy będzie zobaczymy)

 

Acera co podałeś bym odrzucił, słabszy generalnie (troche, nie ma przeaści jakiejś wielkiej) z tym że 17 cali więc jak wolisz taki to jest ok, MSI jest najlepszy do gier (GDDR5 na karcie graficznej) ale te laptopy lubią mieć wysokie temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o kilka słów o matrycy w tym modelu. Będę obrabiał zdjęcia i ciągle waham się pomiędzy błyszczącą a matową. Jak tak matryca odwzorowuje kolory, jak wygląda rozpiętość tonalna, czerń? Z góry dziękuje za cenne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google nie boli, pierwsze dwa wyniki

 

Uwaga! Z matryc typu glare nie powinny korzystać osoby zajmujące się profesjonalną obróbką grafiki czy filmów. Pomimo że obraz nie wydaje się wypłowiały, to w większości przypadków matryce mają podbity kontrast, co niestety nie jest jednoznaczne z lepszym odwzorowaniem kolorów.

http://www.morele.net/wiadomosc/laptop-z-matowa-matryca-czy-blyszczaca-jaki-wybrac/619/

http://www.mobimaniak.pl/128162/matryca-matowa-blyszczaca/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus w grach sprawdza się ok, BF 3 chodzi płynnie na Ultra (bez AA, z nie sprawdzałem)

sterowniki trzeba instalować ze strony ASUS'a a nie nvidii jednakże została do nvidii wystosowana prośba o dodanie tego modelu (ale czy będzie zobaczymy)

 

Acera co podałeś bym odrzucił, słabszy generalnie (troche, nie ma przeaści jakiejś wielkiej) z tym że 17 cali więc jak wolisz taki to jest ok, MSI jest najlepszy do gier (GDDR5 na karcie graficznej) ale te laptopy lubią mieć wysokie temperatury

 

Właśnie nie wiem czy w tym modelu MSI jest karta GDDR5, bo na tej aukcji jest kilka sprzecznych informacji, a jak sprawdzałem ten model w innych sklepach towe wszystkich przypadkach było DDR3. Czy mimo tego będzie najlepszy do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to DDR3 to bierz Asusa. Ma te same podzespoły, przede wszystkim ciszej pracuje, ma mniejsze temperatury, ogólnie lepsza kultura pracy, dysk 7200rpm. zamiast 5400 jak w MSI.

Jeśli to DDR5, to będzie wydajniejszy od Asusa, ale różnica nie jest ogromna.

 

Ja posiadam Asusa i jestem zadowolony. W Full HD pograsz w BF4 na High, a na mniejszej rozdzielczości na Ultra.

Temperatura GPU podczas gry maksymalnie wskazywała 83 stopnie (sprawdzane w MSI Afterburnerze)

 

Ale na 99% ten model MSI ma GPU na DDR5, jednak ja brałbym Asusa. Mniejszy ekran = większa mobilność.

 

No i w cenie tego MSI miałbyś wersję Asusa z dodatkowym dyskiem SSD 128GB:

 

http://www.x-kom.pl/p/203287-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-128750-win8-gtx850.html

 

a bez SSD zaoszczędziłbyś 250zł

 

http://www.x-kom.pl/p/203289-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-win8-gtx850.html

 

Ale decyzji za Ciebie nikt nie podejmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania i może będziesz w stanie odpowiedzieć

1) Kamera jest 0,3MP czy inna?

2) Ile jest slotów na RAM? Na X-Kom jest napisane że 1 ale Ty napisałeś że dokupujesz jedną kość RAM

2) Jest jakaś szansa, że sprawdzisz pokrycie palety sRGB wyświetlacza? Jest to dla mnie dosyć ważny czynnik przy zakupie a X-Kom mi odpisało, że niestety nie może tego zrobić :(

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 0.3mpx.

2. Kość 4GB jest wmontowana na stałe, użytkownik ma do dyspozycji 1 slot. Płyta obsługuje 16GB, ale mając już 4GB i 1 wolny slot, możesz uzyskać maksymalnie 12GB wkładając 8 GB.

3. Jak powiesz mi jak to sprawdzić i ile to trwa, to w wolnej chwili mogę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam. Idzie wcisnąć do tego laptopa ssd 2,5 cala? Mam taki póki co w desktopie niedawno kupiony ale wiem ze za niedługo przesiadam sie na notebooka i mam dylemat ACER V3-772G vs ten Asus. Asus tańszy o tą stówkę no i ponoć wypasy i sexy i wszystko ale nie wiem jak z tym dyskiem. Acer ma miejsce. Dopłacać do asusa sie nie opłaca do wersji z ssd bo za tyle kupie acera z GTX850m GDDR5. Także no. A SSD nie porzucę, za bardzo kocham po tym jak się zachowuje.

 

down@: teoretycznie tak ale lepiej profilaktycznie się dowiedzieć na 100% jak jest.( BTW. SSD może być na mSata a mi zależy na slocie 2,5 cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli masz w ofercie wersje Asusa z dwoma dyskami (HDD i SSD), to najwyraźniej da się dokupić dysk SSD i wsadzić - tak mi się wydaje, ale pewności nie mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz opisać Twoje subiektywne odczucia odnośnie matrycy? Podobają Ci się kolory, kontrast itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...