Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Apokalopa

Asus R510jk (najlepszy wybór do 3500zł) - dla zainteresowanych jego kupnem.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, kurde nie będę nic wyciągać bo zepsuje jeszcze coś:/ To źle jeżeli tak buczy? Czy jest to powód do oddania laptopa do reklamacji ?

Zapewne posiadasz dysk twardy , tzw HDD , jest on wykonany w takiej technologii , w której zamieszczony jest talerz bądź ileś talerzy , to właśnie one odczytują i zapisują dane , ich pracę można porównać chociażby do płyty w napędzie ,jak włożysz płytę do stacji , zarówno podczas odczytu jak i zapisu ta płyta wykonuje sporą ilość obrotów , i to właśnie z tego wynika hałas jaki się od dysku twardego wydobywa , jest to normalna kolej rzeczy przy tzw. talerzowcach , wiadomo ,jeżeli hałas jest zbyt głośny to to jest powód aby oddać go do reklamacji , a jeżeli nie , to nie ma sensu oddawać sprzętu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wielkie:) Miałam wcześniej 2 laptopy i raczej żaden tak nie buczał... myślę że spróbuje go oddać do reklamacji i jeżeli po powrocie dźwięk ten nadal będzie to odpuszczę :) Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wielkie:) Miałam wcześniej 2 laptopy i raczej żaden tak nie buczał... myślę że spróbuje go oddać do reklamacji i jeżeli po powrocie dźwięk ten nadal będzie to odpuszczę :) Jeszcze raz dzięki.

Mam ten sam problem, czyli irytujący hałas dysku twardego (od razu po uruchomieniu). Posiadam tego laptopa już pół roku, ale nie oddawałem go na gwarancję. Poza tym dysk twardy jest powolny, ma długi czas dostępu. To "brzęczenie" jest nie do wytrzymania, gdy wkoło panuje cisza. Myślałem, że to normalne, ale w 5-letnim innym laptopie dysku niemal nie słychać. LilyQ, napisz proszę czy rozwiązałaś ten problem, czy wysyłałaś na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, czyli irytujący hałas dysku twardego (od razu po uruchomieniu). Posiadam tego laptopa już pół roku, ale nie oddawałem go na gwarancję. Poza tym dysk twardy jest powolny, ma długi czas dostępu. To "brzęczenie" jest nie do wytrzymania, gdy wkoło panuje cisza. Myślałem, że to normalne, ale w 5-letnim innym laptopie dysku niemal nie słychać. LilyQ, napisz proszę czy rozwiązałaś ten problem, czy wysyłałaś na gwarancję.

 

 

Hej :) oddałam na gwarancję to wymienili mi napęd CD :] oczywiście problem nie zniknął, ale nie oddałam ponownie... trochę załuję... najlepiej zareklamować bezpośrednio na stronie ASUS przynajmniej tak polecili mi w sklepie. Kurier przyjdzie i zabierze laptopa wszystko trwa szybciej niż przez sklep. Na stronie ASUS należy dokładnie opisać problem ja napisałam po prostu że buczy po prawej stronie...więc jak będziesz oddawać na gwarancję to radzę napisać dokładnie że to twardy dysk.

Daj znać jeżeli zdecydujesz oddać:) i napisz rezultat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) oddałam na gwarancję to wymienili mi napęd CD :] oczywiście problem nie zniknął, ale nie oddałam ponownie... trochę załuję... najlepiej zareklamować bezpośrednio na stronie ASUS przynajmniej tak polecili mi w sklepie. Kurier przyjdzie i zabierze laptopa wszystko trwa szybciej niż przez sklep. Na stronie ASUS należy dokładnie opisać problem ja napisałam po prostu że buczy po prawej stronie...więc jak będziesz oddawać na gwarancję to radzę napisać dokładnie że to twardy dysk.

Daj znać jeżeli zdecydujesz oddać:) i napisz rezultat:)

 

Dzięki za odpowiedź :):)

Laptop jest mi potrzebny i narazie nie zdecyduje się go wysyłać, ale będę szukać dalej jakiegoś rozwiązania. Jak coś znajdę, natychmiast napiszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

29 lipca zainstalowałem windows 10,

wszystko poszło bez najmniejszego problemu,

wszystko działa prowidłowo,

:D

 

pozdrawiam

kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) :)

Laptop jest mi potrzebny i narazie nie zdecyduje się go wysyłać, ale będę szukać dalej jakiegoś rozwiązania. Jak coś znajdę, natychmiast napiszę. :)

 

Hej,

 

co do sprawy z buczeniem jak się okazało po tym jak wymienili mi napęd, laptop nie czytał mi płyt DVD z grami ;/ nie zauważyłam tego od razu po naprawie bo zazwyczaj gram przez steam... W poniedziałek oddałam laptop znowu i napisałam że dalej buczy + jeszcze usterka napędu to znowu wymienili napęd i płyty już odtwarza ale buczy dalej ;/ szczerze miałam nadzieje, że nie naprawią bo zażądałabym wymiany na nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem laptopa i testuję go. Pytanie do osób, które uruchamiają takie tytuły jak Battlefield 3 bądź 4. To norma, że po 3-4 minutach od odpalenia tych gier temperatura CPU sięga do prawie 90 stopni? Temperatura GPU utrzymuje się na poziomie 80 stopni. Testowane na sterownikach nvidia ze strony ASUS oraz najnowszych kompatybilnych z nvidia.com. Prosiłbym najlepiej o odpowiedź osoby, która gra teraz obecnie w w/w tytuły w okresie aktualnie panujących upałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to norma bo za powód do throttlingu bios bierze pobór mocy a nie temperature, jak byś uruchomił coś co obciąża na max wszystkie wątki to temperatura byś miał paradoksalnie niższą (i tak też bodaj wyszła w teście pclab'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy po aktualizacji do windows 10 ktoś z Was zauważył, że teraz nie ma już przeskoku pomiędzy kartą intela a geforcem ? Mam wrażenie jakby cały czas komp pracował na karcie geforca... wcześniej na 8.1 był wyczuwalny przeskok pomiędzy kartami. Np jak wychodziło się z jakiejś gry do pulpitu było widać przeskok kolorów... Teraz tego nie ma. Pytanie czy u Was też tak jest, czy u mnie jest coś nie tak ? :)

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od prawie dokładnie roku mam Asusa R510jk. Niestety, kilka dni temu zauważyłem, że poziom ładowania bateri zatrzymuje się na 85% i nie idzie dalej, choć lampka stanu baterii świeci się na pomarańczowo. Odłączenie zasilania i podłączenie na chwilę ponawiało ładowanie, ale nie bardziej niż do 86%. W tej chwili bateria jest wyładowana całkowicie tak, że po odłączeniu ładowarki komputer momentalnie się wyłącza.

 

Myślę, że nie jest to wina zasilacza, więc bateria jest być może do wymiany, albo... no właśnie, co jeszcze może być przyczyną? Na baterię gwarancja półroczna, może to coś z samym laptopem i coś da wysłanie go na gwarancję? Jak myślicie? Ktoś miał podobny problem?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkop, ale mam pytanie do użytkowników r510jk/f550jk. Czy w tym modelu nie ma problemów z kartą sieci bezprzewodowej ? Jakie modele można w tym laptopie spotkać i czy robi to jakąś różnicę?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od prawie dokładnie roku mam Asusa R510jk. Niestety, kilka dni temu zauważyłem, że poziom ładowania bateri zatrzymuje się na 85% i nie idzie dalej, choć lampka stanu baterii świeci się na pomarańczowo. Odłączenie zasilania i podłączenie na chwilę ponawiało ładowanie, ale nie bardziej niż do 86%. W tej chwili bateria jest wyładowana całkowicie tak, że po odłączeniu ładowarki komputer momentalnie się wyłącza.

 

Myślę, że nie jest to wina zasilacza, więc bateria jest być może do wymiany, albo... no właśnie, co jeszcze może być przyczyną? Na baterię gwarancja półroczna, może to coś z samym laptopem i coś da wysłanie go na gwarancję? Jak myślicie? Ktoś miał podobny problem?

 

Pozdrawiam!

 

Cześć, ja zgłaszałem do ASUS spadki pojemności baterii praktycznie w dwa miesiące po zakupie to powiedzieli żeby monitorować i jak coś reklamować, przy czym urządzenie było mało używane.

 

Po roku mocno spadła i zapalała się dioda błędu baterii, ale że żona używała do pisania pracy magisterskiej to nic z tym nie robiliśmy. Później nie doładowywał jej przy czym minął czas gwarancji. Mój stary asus z 2006 dalej działa na baterii org pomimo dużego spadku pojemności ale nie nastąpiło to po niecałych 2 latach i nigdy do tego stopnia...

 

Dodatkowo jakoś plastików w tym laptopie - w szczególnie pokrywy - jest tragiczna. Raz rozłożyłem go żeby zamontować kieszeń SATA w miejscu DVD i połowa zaczepów poszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeeDyLOCO fakt, u mnie też większość zaczepów nie wytrzymała pierwszego rozbierania, ale śrubki trzymają na tyle mocno, że nic nie odstaje i nie trzeszczy :)

 

Co do baterii: po oddaniu zużytej baterii do regeneracji prawie drugi rok śmiga bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeeDyLOCO fakt, u mnie też większość zaczepów nie wytrzymała pierwszego rozbierania, ale śrubki trzymają na tyle mocno, że nic nie odstaje i nie trzeszczy :)

 

Co do baterii: po oddaniu zużytej baterii do regeneracji prawie drugi rok śmiga bez problemów.

A gdzie regenerowałeś? Ja kupiłem zamiennik na ogniwach Panasonic 49 Wh/3400 mAh (podobno), która po jednym naładowaniu zaczęła tracić na pojemności. Co ładowanie traciła z 1000mWh zwróciłem ją i wziąłem na ogniwach samsunga 37 Wh/2600 mAh ale też spadło jej z 4000 mWh praktycznie po 2 ładowaniach i już trzyma trzyma na 34Wh:/

Do tego sprzedawca wysłał mi na ogniwach Samsunga ale starego typu (ICR18650-26F) bo nie zgadzała się pojemność i prąd na baterii 14,8V. Nowe ICR18650-26H mają prąd 14,4V i takie były wyszczególnione w ofercie.

 

Również będę ja zwracał i brał od innego sprzedawcy tą większą panasonic'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...