Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mil0sz

Nowa płyta główna, grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Postanowiłem odnowić mojego pc który rok leży nieużywany, miał problem z częstym zawieszaniem się i różnymi blue screenami. Te BSOD-y były zupełnie różne raz pokazywał się wskazujący na ram, raz na dysk. Wymieniłem wtedy dysk, ramy, dałem zasilacz 500W Cooler Master, ale nic to nie pomogło. Wczoraj oglądając płytę główną zauważyłem że kondensatory na niej te w rzędzie przy procesorze i parę innych, są spuchnięte. Zainteresowałem się tym, i dowiedziałem się że to właśnie może być powód niestabilnej pracy tego PC. Ten komputer to zestaw HP Pavilion a6000:

 

płyta główna: jakaś zwykła no-name raczej socket AM2 DDR2

zasilacz - 300W (czarna lista)

procesor - AMD Athlon 64 X2 2,2 GHz

grafika - jakaś nVidia chyba 8600 ale już dokładnie nie pamiętam, spaliła się pod koniec życia PC

RAM - 4GB DDR2 Samsung, różne były, i w dualchannel i nie

Cooler procka - z zestawu cooler master BOX

 

Ok, i teraz planuję zakupic do tego komputera płytę główną na taką: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.pl.asp, wtedy mając tą płytę włożył bym do niej na początku moje ramy ddr2, procesor, i kupił bym jeszcze jakiś lepszy zasilacz 500W. Dozbierał bym potem na kartę graficzną (używaną). A dzięki tej płycie w przyszłości mógł bym wymienić procesor na taki wspierający DDR3 i wymienić ramy, i przy okazji np wkładając jakiś 4-rdzeniowy. Co myślicie o moim planie, warto kupić tą płytę? I jaką kartę do tego zestawu najlepiej jak bym kupił? Będę miał pewnie do dyspozycji ok 200zł na używkę. Raczej lepiej jak by była ograniczana trochę przez procesor, niż na styk, bo jak pisałem w przyszłości raczej wymienie też procesor, ale to nie w tej chwili. Komputer składam z myślą o graniu w gry typu World of Tanks, League of Legends (nie wymagam max detali, ale żeby to nie było minimum, ewentualnie jakieś nowsze na niższych detalach pokroju BF3. Do dyspozycji na płytę główną mam ok 100zł na zasilacz ok 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...