Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michal1993

Problem z parametrami lini telefonicznej po naprawie kabla

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mój problem zaczął się jakiś miesiąc temu gdy robotnicy uszkodzili mi podziemny kabel telefoniczny na terenie mojego ogrodu, łącze było bardzo niestabilne i występowało ogromne tłumienie >60db.

Po miesiącu braku kontaktu z technikami Netii mimo ciągłych telefonów na ich infolinię uszkodzony kabel wymieniłem sam stosując do łączenia szybkozłączki żelowe.

Po naprawie parametry napięciowe linii są prawidłowe (50V między żyłami, zielona +50V względem dowolnej masy, czerwona GND) czyli zgodnie ze starymi standardami. Podczas dzwonienia napięcie spada do 35V podczas sygnału ale.... Telefon nie ma sygnału a internet nadal ma tragiczne parametry (Tłumienie 56db, szumy rzędu 5-6db) i synchronizacja na 1.5-2 Mbit kiedy wcześniej łącze stabilnie działało przy synchro na ~14 Mbps z bardzo dobrymi parametrami.

 

Kolejna ciekawostka, po odłączeniu telefonu razem z filtrem od rozdzielacza RJ11 modem traci synchronizację i już jej nie odzyskuje, po podłączeniu filtra z telefonem łączy się na dotychczas słabych parametrach, sam modem podłączony bezpośrednio do linii bez jakichkolwiek rozdzielaczy też się nie łączy, sam telefon również nie ma sygnału mimo prawidłowych parametrów napięciowych łącza.

 

W skrzynce TP nie będę grzebał mimo, że jest zardzewiała i drzwiczki są otwarte bo to już robota techników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie temat można zamknąć bo nagle wszystko wróciło do normy bez mojej ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...