Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pusz3k

Z97 pod CrossFire, max 500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, staje właśnie przed zakupem płyty główej, w której sercem będzie i5 4690k, grafa R9 280X, w niedalekiej przyszłości jeszcze jeden 280X albo 7970, RAM 2133 CL 9 / 2400 CL 10, Crucial 550 / Plextor M6S 128.

 

I teraz mam pytanie jakie wymagania musi spełnić płyta główna, aby obsłużyła CrossFire tak jak należy?

 

Ponieważ przeglądając oferty różnych producentów natknąłem się na różne kombinacje gniazd rozszerzeń... I czy może mi ktoś jasno objaśnić czy muszę mieć 2xPCIe 3.0 x16 (które przy CF będzie x8/x8) czy mogę mieć 1xPCIe 3.0 x16 oraz 1xPCIe 2.0 x16 (które jest o połowę wolniejsze od 3.0) i wtedy przy CF 2.0 x16 a 3.0 x8 ? Albo o co chodzi z płytami głównymi które mają gniazda 1xPCIe 3.0 x16, 1xPCIe 3.0 x16 (x4) i że niby wsparcie CrossFire, na przykład

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97p-d3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-atx-ga-z97p-d3-641619/ ?

 

Przydałyby się także przyciski do resetu BIOSU i inne, ale takie cuda to chyba od 800 złotych MPower od MSI u ASUSa to widziałem coś takiego dopiero w MAXIMUSIe VI/VII EXTREME (1400 zł). W tańszych płytach jedynie widziałem zworki od clear CMOS, ale jeśli ktoś coś znajdzie ciekawego z bajerami to byłoby fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybij sobie z głowy crossfire, przy którym nie osiągniesz minimalnego fps jednej mocnej karty w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak crossfire to z 290/290x - tam to działa po prostu lepiej. z R9 280x to raczej nie radzę, chyba że w ramach ciekawostki i testów a nie codziennego użytkowania. Co do płyty to bym szedł w stronę MSI Z97 GAMING 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ok wiec cf przy 280x słabo wypada, dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossfire ogólnie słabo wypada. Jedyną sensowną możliwościa jest cf z r9 290 lub sli z gtx 780 gdy wydajność jednej takiej karty nam nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym crossfire'em raczej słabo, ale jak decydujesz się na i5-4690k to zainteresuj się toptechcashback'iem :)

wtedy poniżej 500zł możesz mieć chociażby Maximus VII Ranger ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...