Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RapManJak

R9 270X XFire czy R9 290 Vapor-x Tri-x

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem kupić R9 290 Vapor-x Tri-x ale ceny wzrosły o jakieś 40zł. Ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić R9 270X crossfire ale pobór prądu większy i nie ma Trueaudio do tego są wersje 4GB. Co o tym myślicie?

 

Do tego dochodzi fakt że Radeony mają problemy z klatkami na crossfire i wdg. wikipedii (teoretyczna wydajność) na dwóch R9 270X jest w zasadzie równa ale czy warto ksoztem większej konsumpcji prądu, Trueaudio, dwoma slotami zajętymi (większa waga układu) oraz Never Settle Gold brać 2x R9 270X co w zasadzie daje tylko możliwość 8GB pamięci? Bo nawet pisząc ten temat się rozmyśliłem z crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci na kartach w układzie cf nie sumuje się.

290 to lepsze rozwiązanie (pomijając fakt, że nie podałeś reszty kompa, bo być może Twój komp nie dźwignie jednej 270, a co dopiero 290).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem kupić R9 290 Vapor-x Tri-x ale ceny wzrosły o jakieś 40zł. Ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić R9 270X crossfire ale pobór prądu większy i nie ma Trueaudio do tego są wersje 4GB. Co o tym myślicie?

 

Do tego dochodzi fakt że Radeony mają problemy z klatkami na crossfire i wdg. wikipedii (teoretyczna wydajność) na dwóch R9 270X jest w zasadzie równa ale czy warto ksoztem większej konsumpcji prądu, Trueaudio, dwoma slotami zajętymi (większa waga układu) oraz Never Settle Gold brać 2x R9 270X co w zasadzie daje tylko możliwość 8GB pamięci? Bo nawet pisząc ten temat się rozmyśliłem z crossfire.

 

jeden r9 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...