Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Scotiael

Acer Aspire V3-772G czy Lenovo y510p?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak do tej pory z forum korzystałem biernie, jedynie czytałem, a nic nie pisałem. Teraz jednak potrzebuję rady. Szukam laptopa, na którym mógłbym pograć w najnowsze produkcje, a nawet te które jeszcze się nie ukazały (Wiedźmin 3 nadciąga). Po wielu godzinach przeglądania różnych modeli i konfiguracji doszedłem do momentu, w którym waham się między dwoma urządzeniami.

 

Budżet 3500zł max 3600.

 

Mianowicie:

Acer Aspire V3-772G w konfiguracji Core i7-4702MQ, GeForce GT 760M (2GB) , FHD, 16 GB RAM DDR3

Oraz

Lenovo y510p w konfiguracji Core i7-4700MQ, GeForce GT 755M. SLI (2GB+2GB), FHD, 16 GB RAM DDR3.

 

Acer ma wadę taką, iż grafika jest oparta na DDR3,a nie GDDR5 z tego co wyczytałem i do tego gorzej sie prezentuje jako laptop gamingowy (mało ważna wada).

Lenovo z kolei w testach rozkłada dwoma kartami w połączeniu SLI przeciwnika na łopatki, jednak boję się, że mikroprzycięcia spowodowane połaczeniem SLI mogą sprawić, że przewaga zniknie i płynność w grach będzie stała pod znakiem zapytania. Do tego obawiam się przegrzewania przy dwóch kartach.

 

Co o tym myślicie?

Proszę o rady, opinie, dzielenie się doświadczeniami i wyjaśnienie problemu mikroprzycięc przy SLI (czy faktycznie jest to widoczne).

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten model Acera ma pamięć ram typu DDR3 natomiast grafika to GDDR5 wiec nie ma sie co przejmować wydajnością podzespołów a raczej ich chłodzeniem. Tak samo jak ty przymierzam sie do kupna tego modelu w konfiguracji z matrycą FHD. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten model Acera ma pamięć ram typu DDR3 natomiast grafika to GDDR5 wiec nie ma sie co przejmować wydajnością podzespołów a raczej ich chłodzeniem. Tak samo jak ty przymierzam sie do kupna tego modelu w konfiguracji z matrycą FHD. POZDRO

 

 

Ja rozwazam jeszcze teraz lenovo y50-70 z i5 dwurdzeniowym i kartą gtx860m 2gb ddr5

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4509786827

Oraz

http://allegro.pl/laptop-dla-gracza-msi-gp70-2pf-073xpl-i7-gtx850m-i4518120979.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem panowie i5 z gtx860 to kiepski pomysł. y50 ma lutowany procesor więc go nei wymienisz.

 

Co do lenovo vs acer obie konfiguracja z 16 gb ram sa bezsensowne. 8 gb ram Ci wystarczy w zupełności .....

Nie znając budżetu trudno cokolwiek pomagać.....

 

Najlepiej edytnij 1 post/ użyj pełnego edytora i wpisz budżet by było wiadomo na czym stoimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem panowie i5 z gtx860 to kiepski pomysł. y50 ma lutowany procesor więc go nei wymienisz.

 

Co do lenovo vs acer obie konfiguracja z 16 gb ram sa bezsensowne. 8 gb ram Ci wystarczy w zupełności .....

Nie znając budżetu trudno cokolwiek pomagać.....

 

Najlepiej edytnij 1 post/ użyj pełnego edytora i wpisz budżet by było wiadomo na czym stoimy.

 

Zrobiłem jak powiedziałeś :) dopisałem budżet 3500-3600zł, użyłem pełnego edytora.

Co do pamięci ram to już wiem, że 8gb, a nie 16. A co byś powiedział o nich (Acer v3 i lenovo y510p) z pamięcią 8gb i jeszcze po dorzuceniu do konkurencji tego wariata:

http://allegro.pl/laptop-dla-gracza-msi-gp70-2pf-073xpl-i7-gtx850m-i4518120979.html

I tego lenovo y50-70 z i5 ?

 

Oczywiście jestem otwarty na nowe propozycje, ale chciałbym żeby ktoś też powiedział coś więcej o tych wybranych przeze mnie do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 ma 2r4w a i7 ma 4r8w - jest 2x mocniejsze :) to są lap a nie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 ma 2r4w a i7 ma 4r8w - jest 2x mocniejsze :) to są lap a nie stac.

 

Czyli opcje z i5 od razu odrzucić?

Bo czytałem, że często lepiej kosztem procesora wrzucić lepszą kartę graficzną i stąd te propozycje i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś tak ponieważ , w skórcie proc wymienisz przeważnie a graf prawie nigdy.

Tylko DTR mają wymienialne karty graf - w dużym skrócie (wyjatki g750 itd))

Mocna karta jest niekiedy ograniczana przez i5.

 

Najlepiej poznać swoje potrzeby i wybrać środek :)

Polecam coś z i7 ponieważ to poteżny skok w wydajności i zaspas na przyszlość.

Ze SLI daj sobie spokój - za dużo problemów raz działa jedna karta raz dwie.

A np taki gtx760 ma ciągle w teorii tą samą moc.

 

Szukaj czegoś z i7 + gtx760,gtx765,gtx850 na ddr3 a lepiej na ddr5 - masz tu podanego przez Cb acera v3 + msi gp,gs,ge70 - tylko z ceną może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś tak ponieważ , w skórcie proc wymienisz przeważnie a graf prawie nigdy.

Tylko DTR mają wymienialne karty graf - w dużym skrócie (wyjatki g750 itd))

Mocna karta jest niekiedy ograniczana przez i5.

 

Najlepiej poznać swoje potrzeby i wybrać środek :)

Polecam coś z i7 ponieważ to poteżny skok w wydajności i zaspas na przyszlość.

Ze SLI daj sobie spokój - za dużo problemów raz działa jedna karta raz dwie.

A np taki gtx760 ma ciągle w teorii tą samą moc.

 

Szukaj czegoś z i7 + gtx760,gtx765,gtx850 na ddr3 a lepiej na ddr5 - masz tu podanego przez Cb acera v3 + msi gp,gs,ge70 - tylko z ceną może być ciężko.

 

Dzięki bardzo za dotychczasowe odpowiedzi, trochę mi uporządkowałeś.

Teraz po odrzuceniu i5, SLI w sensownej cenie pozostają tylko dwa urządzenia:

http://allegro.pl/wyprzedaz-acer-v3-772g-i7-4702-8gb-1tb-gtx760-win7-i4528661825.html

http://allegro.pl/laptop-dla-gracza-msi-gp70-2pf-073xpl-i7-gtx850m-i4518120979.html

 

Bo jakoś nie doszukałem się zbytnio więcej laptopów gamingowych w tych kwotach- żadnych asusów za bardzo, ani innych acerów.

 

Ten MSI ma kartę GTX850m i na aukcji pisze, że jest GDDR5, ale z tego co się orientuje to w tym modelu stosowane są karty z pamięcią DDR3. Tak czy tak konfiguracja tego MSI jest chyba lepsza od Acera, gdyż gtx850m nawet ddr3 ma wydajność taką jak gtx765m ddr5, a ta jest mocniejsza od Acerowej. Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Acer ma chłodniejszy prc przez obniżone TDP, więc mniej będzie się grzał co w przypadku MSI jest normą - chyba że wymienisz fabryczną paste to będzie dobrze :).

MSI na + ma dobry dostęp do środka w porównaniu do Acera. Reszta to p.kla itp.

Coś było z 3 i 5 w MSI ale nie pamiętam już czy chodzi o ge czy gp - Djanoo wpadnie to napewno Ci powie - ja nie chce Cie wprowadzić w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Acer ma chłodniejszy prc przez obniżone TDP, więc mniej będzie się grzał co w przypadku MSI jest normą - chyba że wymienisz fabryczną paste to będzie dobrze :).

MSI na + ma dobry dostęp do środka w porównaniu do Acera. Reszta to p.kla itp.

Coś było z 3 i 5 w MSI ale nie pamiętam już czy chodzi o ge czy gp - Djanoo wpadnie to napewno Ci powie - ja nie chce Cie wprowadzić w błąd.

Co do tej pamięci w MSI to napisałem sobie do gościa na aukcji to jeżeli odpisze wszystko będzie jasne.:) Czyli, podsumowując jakbyś miał Ty dla siebie kupować gamingowego laptopa w tych kwotach, którego z tych dwóch byś wybrał lub czy szukałbyś jeszcze innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko powiedzieć - kwestia gutsu - oba mają + i - .

Swoją opinie napisze jak będę pewny czy te gp ma 3 czy 5 na karcie. ;) - tzn jutro - Djanoo wpadnie i powie co i jak.

 

Ps. To są bardzo mocne lap ale jeszcze nie do gier (prof to nazywając) - typowe do gier do lekko ponad 4k i ponad 4k wagi :)

Jednak dla normalnego człowieka sprostają wymag. z nawiązką :)

 

Jak chcesz kupić je w x komp to na forum masz spec. dział i możesz tam dostać rabat :)

http://forum.pclab.pl/topic/739178-Rabaty-na-notebookitablety-specjalnie-dla-czytelnik%C3%B3w-PCLab/page__st__2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko powiedzieć - kwestia gutsu - oba mają + i - .

Swoją opinie napisze jak będę pewny czy te gp ma 3 czy 5 na karcie. ;)

 

Ps. To są bardzo mocne lap ale jeszcze nie do gier (prof to nazywając) - typowe do gier do lekko ponad 4k i ponad 4k wagi :)

Jednak dla normalnego człowieka sprostają wymag. z nawiązką :)

 

Jasne, że nie jest to sprzęt najwyższej klasy, ale też nie mam takich wymagań :). Jak tylko się dowiem czy ta karta ma 3 czy 5 to napiszę. Ja osobiście jakoś skłaniam się w kierunku MSI ze względu na tą CHYBA lepszą kartę nawet jeżeli jest DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma 3 to nie jestem pewien czy jest dużo lepsza od gtx760 - chyba coś porównywalnego z przewaga na rzecz 850 ale nie pamiętam dokładnie.

najlepiej spr sobie je na żywo - wtedy będziesz widział co Ci bardziej odpowiada.

 

Za 1-1,5 miesiąca ma być z 17 nowe Lenovo y70 - bardzo fajnie wygląda + i7 + gtx 860 = ale pewnie coś w granicach 4k lub lekko więcej. :(

Tu masz link do Lenovo w USA - http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/lenovo/y-series/y70-touch/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma 3 to nie jestem pewien czy jest dużo lepsza od gtx760 - chyba coś porównywalnego z przewaga na rzecz 850 ale nie pamiętam dokładnie.

najlepiej spr sobie je na żywo - wtedy będziesz widział co Ci bardziej odpowiada.

 

Za 1-1,5 miesiąca ma być z 17 nowe Lenovo y70 - bardzo fajnie wygląda + i7 + gtx 860 = ale pewnie coś w granicach 4k lub lekko więcej. :(

Tu masz link do Lenovo w USA - http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/lenovo/y-series/y70-touch/

 

We wszystkich konfiguracjach w moich cenach na x-komie GP70 ma pamięc ddr3 na karcie, więc teraz już śmiało możesz się wypowiedzieć co lepsze. :D

 

 

 

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-850M-vs-GeForce-GTX-760M

W tym teście gtx760m ddr5 wypada w niektórych minitestach mininalnie gorzej, wręcz nieznacząco, ale w niektórych dostaje w kość. Czekam na rozstrzygnięcie, która karta i który laptop wg Was subiektywnie lepszy. Czekam też na opinie Djanoo :)

 

Dzięki za podesłanie lenovo 70 ale w takiej konfiguracji chyba obejrzę sobie tylko dla "sportu" ;P

 

PS. Dzięki za temat z rabatami, nie wiedziałem o nim, a może się przydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na częstą awaryjnośc modeli y510 zdecydowanie polecam ww Acer Aspire V3-772G w konfiguracji Core i7-4702MQ, GeForce GT 760M (2GB) , FHD, 16 GB RAM DDR3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na częstą awaryjnośc modeli y510 zdecydowanie polecam ww Acer Aspire V3-772G w konfiguracji Core i7-4702MQ, GeForce GT 760M (2GB) , FHD, 16 GB RAM DDR3...

 

Dzięki za odpowiedź, chyba właśnie tą wersję wybiorę tylko z 8GB ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję z 8 GB RAMu, domontowałem SSD i jestem mega zadowolony. W każdej V3-772g, jeśli jest GTX760 to na DDR5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem jesteś już zdecydowany na i7. To dobrze, jeśli masz budżet pozwalający na połączenie i7 z odpowiednią kartą graficzną.

 

Chciałem jednak zaznaczyć że nie udało mi się znaleźć żadnego testu/porównania wprost pokazującego że i5 dławi kartę pokroju 850m/860m. Wręcz przeciwnie, na ten moment wydaje się, że różnice w wydajności między systemami z i5 i z i7 choć zauważalne, nie są rażące (kilka, maks. kilkanaście procent, zależnie od gry/benchmarku; czasem ze względu na zjawisko throttlingu i5 uzyskuje lepsze wyniki). Jednocześnie rozpatrując GeForce 860m (y50/msi Apache pro) vs 760m zauważyć można stanowczą przewagę tego pierwszego.

 

Wypowiedzi wskazujące na to że nie ma sensu i5 do takiej karty, zdaje się, oparte są raczej na pewnych obiegowych opiniach (i ludowych wierzeniach ;P ) niż na doświadczeniu lub konkretnych testach.

 

Patrząc przyszłościowo można co prawda zastanawiać się czy kiedyś (Wiedźmin 3?) 4 rdzenie będą robić większą różnicę, jednak wydaje mi się że i tak na tej półce cenowej (<5k) prędzej wąskim gardłem stanie się karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 do gtx760 lub wyżej to nie gówno :) Dużej różnicy w testach może nie być ale z praktycznego pkt widzenia i7 jest lepsze - gry bazujące na proc MMO, BF4 mimo np takiego gtx770 mogą nie sprostać zadaniu, i masz małe ścinki :)  mimo mocnej karty i to w grach gdzie przeciętny człowiek wszystko zwala na kartę :D

Pisał o tym jeden z użytkowników chyba Olekz w diablo 3 przy dużej grupie mobów proc nie wyrabiał i lekkie dropy go łapały.

Poza grami proc ma bardzo duże znaczenie i warto mieć zapas mocy. Ja ze swej strony wolałbym kupić i7 + gtx 765 niż i5 + gtx770.

Co do W3, zapewne będzie kilerem sprzętowym :)

W przypadku kupna np gtx770, 780, 860, 870, 880 i7 jest raczej już normą (i5 2r4w i7 4r8w = i7 jest 2x mocniejsze).

Drastyczny przykład to MSI GX60/70 z A10 + mocny rad. - proc nie wyrabia przy tej mocnej karcie, a można go przyrównać do i5 - ogólnie.

 

 

 

Jednak w tym co napisałeś jest bardzo dużo racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można go przyrównać do i5

 

Nie można :) Tak jak nie można 860m do radka 290m. Słabością AMD jest słaba wydajność pojedynczego rdzenia. Im lepiej gierki będą sobie radzić z 4 rdzeniami tym lepiej będzie się ten AMD sprawdzał (choć i5 M lub H raczej sam w sobie nie dogoni). A jak kiedyś standardem stanie się Mantle to np za 2-3 lata ten lapek będzie się lepiej trzymał niż obecnie dostępne 2 razy droższe alternatywy.

 

i7, jeśli jest budżet to warto, przy czym raczej trzeba do tego dobrać dobrze chłodzony model. Ale jak budżetu nie starcza to brać i5 i się nie martwić. Porównanie i5 + 860m vs i7 + 850m - moim zdaniem pierwsza kombinacja będzie lepszym wyborem.

Wyjątek - gdy wiesz że z całą pewnością wiesz że będziesz grać głównie w grę/gry wyciskające ostatnie poty z procka (wielki otwarty świat, dużo mobków jednocześnie) i za wszelką cene nie możesz sobie pozwolić na najmniejsze dropy (multiplayer), a jednocześnie nie patrzysz z utęsknieniem na nowości z graficznymi fajerwerkami - wtedy i7+słabsza karta będą dobrym wyborem.

 

770m/870m i wyższych raczej nie oferują z lutowanym i5 więc tu nie ma o czym gadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Acer :: V3-772G i7-4702MQ/8GB/128+1000/Win8X GTX850M FHD.

Ja troszkę uboższą wersje bo z gtx760M. I z win7, bo wolę :)

Ale uważam, że różnica w wydajności karty nie będzie znacząca, bo gtx760 na ddr5 prawie dorównuje gtx850 ddr3.

A nie mam ultra wymagań :)

Przyjemnego użytkowania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę uboższą wersje bo z gtx760M. I z win7, bo wolę :)

Ale uważam, że różnica w wydajności karty nie będzie znacząca, bo gtx760 na ddr5 prawie dorównuje gtx850 ddr3.

A nie mam ultra wymagań :)

Przyjemnego użytkowania:)

w acerze jest 850m gddr5 tak mi sie wydaje, a ja wycofałem zamówienie bo mi uciekło z budżetu 200zł i się zastanawiam czy wziąć z 760m i ssd czy 850m bez ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...