Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TrueFaith

Z2300 i Solo7C - pytanie tylko dla posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zmodowane Z2300, cieszy mnie głównie ich bas i dobra średnica, jednak interesują mnie bardzo Microlaby Solo7C, niewątpliwie średnica i góra oraz scena są nieporównywalnie lepsze, jednak bas. Jak z nim jest ? Chodzi mi o ilość i zejście. Czy jest dużo mniej niż w Logitechach ? A może nawet podobnie ? Pytanie głównie dla osób które posiadają/posiadały/słuchały dwóch zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to Z2300 mają takie coś jak średnica i dobry bas?

Jeżeli buczenie, rozlazłość i dwudniową odpowiedź impulsową nazywasz dobrym basem, to nie będziesz zadowolony z Solo 7C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Słucham muzyki, gdzie bas nie jest istotny, dlatego wybór padł na solo7c. Ale, żeby go w ogóle czy mało było to też nieprawda. Masz zakres regulacji wysokich i niskich tonów od-8 do +8, ja słucham na 02 wysokie i niskie na 00. Jest w porządku ale głównie słucham metalu, muzyki poważnej także tam nie jest istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio lubię posłuchać wszystkiego. Od rock'a przez dubstep i inną elektronikę do trapu i rapu. Liczy się dla mnie wszystko, ale nie powiem, że nie lubię kruszyć ścian basem. Solo7C grają porównywalnie głóśno do z2300 i bez przesteru, jednak ciekawi mnie maksymalny bas.

na tym filmiku przy nucie z 1:40 cośtam basuje w sumie. Dlatego w miarę możliwości prosiłem o wypowiedzi tylko posiadaczy lub osoby które słyszały oba zestawy. Jestem przygotowany na mniej basu, jednak jego poziom nie może być nie wiadomo jak mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Ja ostatnio lubię posłuchać wszystkiego. Od rock'a przez dubstep i inną elektronikę do trapu i rapu. Liczy się dla mnie wszystko, ale nie powiem, że nie lubię kruszyć ścian basem. Solo7C grają porównywalnie głóśno do z2300 i bez przesteru, jednak ciekawi mnie maksymalny bas.

na tym filmiku przy nucie z 1:40 cośtam basuje w sumie. Dlatego w miarę możliwości prosiłem o wypowiedzi tylko posiadaczy lub osoby które słyszały oba zestawy.

 

Dlatego słucham w ustawieniu basu na 00, bo jak dam więcej to bas jest mocniejszy i niepotrzebny przy mojej muzyce.

 

Dla mnie są świetne w tym przedziale cenowym i przeszedłem z Logitech'ów x540 5.1 na 2.0 i to jest w końcu to. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest super zestaw jak wzmacniacz plus kolumny ale bazujemy i poruszamy się wciąż w kręgu głośników z przeznaczeniem komputerowym.

 

PS:Żebyś nie kupował czasem solo9c... miałem dwie sztuki (wada fabryczna).

 

http://www.youtube.com/watch?v=rptNhCkEkKQ

 

Słaba jakość nagrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odpowiednie pomieszczenie, duże, odpowiednio je rozstawisz, bedziesz słuchał z odpowiedniej odległości, to będziesz miał dość pełne pasmo basu istotne w muzyce (również elektronicznej czy filmach) Im bliżej słuchasz tym mniej basu mają. Minimalna odleglosc w celu poczucia pełnego pasma to ok 3m. Pamietaj jednakże że kolumny to nie subwoofer, i jesli dla ciebie Logiszajs brzmi dobrze, to SOLO7C sobie podaruj, bo możesz nie docenić ich jakości.

 

PS. Logiszajs i dobra średnica? Pff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega "TrueFaith" uśpiony, a chciał przekazać odpowiedź : )

 

PS. Logiszajs i dobra średnica? Pff.

 

Nie wiem co słyszałeś, ale te szerokopasmówki tangbanda nie są złe, szczególnie w wytłumionych satelitkach co zmniejsza "plastikowy pogłos". Nikt mi nie powie, że te głośniki mają słabą średnicę w swojej cenie (~300zł).

 

Mam dość dobre słuchawki (Shure SRH240 + nowy kabel + Xonar DX) więc ogarniam co w miarę dobrze brzmi, wiem, że ten sub ma słabą odpowiedź impulsową, jednak po wytłumieniu i skróceniu bass reflexu brzmi nieźle. Główne braki się w górze odczuwa.

 

Minimalna odleglość w celu poczucia pełnego pasma to ok 3m

No i tu jest problem. Mam pokój 2x4m, odsłuch będzie przed biurkiem, czyli max 1 metr przed kolumnami. Rozstawiłbym je w rogach krótszej ściany dla podbicia basu, jednak nie wiem, czy to mi wystarczy. Chętnie umówię się na odsłuch w okolicach Wrocławia. 20:21

masz calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko: Zapomnij o SOLO7C w takim pomieszczeniu. Bas poczują sąsiedzi, ale nie ty.

 

Już chociażby z Creative Gigaworks T20/T40 te głośniczki szerokopasmowe Logiszajsu przegrywają, a cóż dopiero z modelami 2.0 w obudowie z MDF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2 Up

 

Tyle że głośniczki z plastikowych pudełeczek nie leżały nawet koło przetwornika Tang-band. To że wyglądają podobnie nie oznacza, że jest to ten sam głośnik. Primo.

 

Secundo. Skrócenie b-r zmienia ch-ke całego "subwoofera". Dlaczego cudzysłów? Bo nie zasługuje ta skrzyneczka z głośnikiem basowym na miano subwoofera. Subwoofer gra przy 30Hz. Ten się niestety kończy na powyżej 40Hz. Kręcenie gałką od głośności się nie liczy, przetwornik sam w sobie ma zbyt małą efektywność oraz wysoką częstotliwość graniczną górną.

 

Ogólnie zestaw ten powstał po to, aby tłuc "basem" i nic poza tym.

 

Podsumowując:

- bas do dupy (całkowity brak kick-basu),

- dziura w paśmie - wielkości stodoły - pomiędzy satelitami a niskim,

- satelity zbyt wysoko cięte (patrz wyżej),

- brak wysokich tonów - satelity kończą się przy 10k.

 

@Up

Średnicą i wysokimi owszem ale Gigaworksom niestety brakuje niskich rejestrów :/

 

Dlatego... w moim (monster garage) powstaje miks. Satelity zamknięte z przetwornikami z T20 + subwoofer od Z-2200/2300 z płynną regulacją odcięcia oraz fazy. Całość jako jeden zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czyli jednak nie brać solo7 i sobie zostawić logi ? I tak miałem zamiast zmienić satelity, głośnik w subie i zlecić komuś zmianę częstotliwości odcięcia, ale myślałem czy po prostu solo7 nie były by lepsze od takiej zabawy. Czemu nie zagrały by w takim pokoju ? Do logów ponoć też mam za mały pokój, a basu jest tyle, że wysiedzieć się nie da."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Ja jakoś na 7m2 nie narzekam przy solo7c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co liczyłeś, że powiesz sobie 'wydałem pieniądze niepotrzebnie kupując sobie solo 7c do 7m2 i to był błąd'? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

A na co liczyłeś, że powiesz sobie 'wydałem pieniądze niepotrzebnie kupując sobie solo 7c do 7m2 i to był błąd'? :E

 

Nie kreuj myśli innym. Nie mam kompleksów z tego powodu żadnych. :)

 

Zakup jak najbardziej udany, a lokum zawsze może się zmienić, jestem mega zadowolony z dźwięku, a słucham na połowie głośności i to mi wystarcza. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*offtop*

 

 

 

 

Tyle że głośniczki z plastikowych pudełeczek nie leżały nawet koło przetwornika Tang-band. To że wyglądają podobnie nie oznacza, że jest to ten sam głośnik. Primo.

Primo, dlaczego podrabialiby głośnik, który pewnie mają za dolara, a dla ogółu jest dostępny za 60zł nówka ? (w ameryce pewnie 10 dolców) Mowa o którymś TangBand W2-802.

 

Secundo. Skrócenie b-r zmienia ch-ke całego "subwoofera". Dlaczego cudzysłów? Bo nie zasługuje ta skrzyneczka z głośnikiem basowym na miano subwoofera. Subwoofer gra przy 30Hz. Ten się niestety kończy na powyżej 40Hz. Kręcenie gałką od głośności się nie liczy, przetwornik sam w sobie ma zbyt małą efektywność oraz wysoką częstotliwość graniczną górną.

Secundo, zmnienia charkę, przecież właśnie o to chodzi w tym zabiegu. Skrócenie bass reflexu pomogło też na słyszalny ruch powietrza z bass reflexu, ten był za blisko ścianki (powinien się znajdować minimum tyle centymetrów ile wynosi jego średnica, w tym przypadku jest to 6cm + rozszerzenie na końcu, a był 4cm od ścianki). Po za tym jak on się u Ciebie kończy na 40Hz to proponuję nauczyć się rozstawiać zestaw głośnikowy. Fakt, ten zestaw nie ma dobrego kick basu, ale bez problemu 60-65Hz wyciąga na równi z 40.

 

Nie wnosisz totalnie nic do tematu, powtarzasz informacje, które sobie chyba zapisałeś i tylko je kopiujesz do każdego tematu. Nie obchodzi mnie, że składasz sobie zestawik na shitowych głośniczkach z Gigaworksów, temat jest o Microlabach Solo7C i porównaniu ich basu do Logitechów. Jeśli możesz wypowiedz się w tym temacie lub zamilknij. Koniec offtopu.

 

 

*koniec offtopu*

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na zmianę głośników na Solo7C, wszyscy znajomi polują na moje Logitechy więc z tym problemu nie będzie. Natomiast nie wiem gdzie je postawić, początkowo myślałem o jakichś standach/szafkach 50cm wysokości lub coś koło tego, bo na biurko chyba za duże będą.

 

I jeszcze jedna rzecz, to głośniki 2,5way, czy bas na np. +8 zniekształca mocno średnicę?

 

Inna sprawa, prawdopodobnie będą stały mniej więcej tak:

http://scr.hu/1i7x/m1dhp

 

Pokój 2x4 metry, jak będzie ze sceną przy takim odsłuchu ? Kolumny około 1,5-2m od siebie, ode mnie jakieś 1-1,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dwudniową odpowiedź impulsową...

śmiechłem... i to tak naprawdę pozytywnie :D

 

dziura w paśmie - wielkości stodoły - pomiędzy satelitami a niskim

j.w.

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na zmianę głośników na Solo7C, wszyscy znajomi polują na moje Logitechy więc z tym problemu nie będzie. Natomiast nie wiem gdzie je postawić, początkowo myślałem o jakichś standach/szafkach 50cm wysokości lub coś koło tego, bo na biurko chyba za duże będą.I jeszcze jedna rzecz, to głośniki 2,5way, czy bas na np. +8 zniekształca mocno średnicę?Inna sprawa, prawdopodobnie będą stały mniej więcej tak:http://scr.hu/1i7x/m1dhpPokój 2x4 metry, jak będzie ze sceną przy takim odsłuchu ? Kolumny około 1,5-2m od siebie, ode mnie jakieś 1-1,5.

Ja na twoim miejscu ustawiłbym je na planie trójkąta równobocznego, tweetery na wysokości uszu.

Posiadaczem nie jestem, na stronie microlab'a nie znalazłem żadnej informacji na temat częstotliwości podziału, zastosowanych rozwiązań układowych również nie wymieniono. Podobnie z zawartością instrukcji do pobrania.

Na tej podstawie mogę stwierdzić, że:

Nie mam pojęcia, co oznacza regulacja +8, czy to jest +8dB, czy +8 arbitralnych jednostek wzmocnienia tonów niskich.

Nie mam pojęcia, czy to wzmocnienie odbywa się przed, czy po podziale sygnału w zwrotnicach i jak wygląda filtr, który to realizuje.

Konkluzja: z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzam, ze wpływa na średnicę, w skrajnych położeniach może to być znaczny wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej standardowo, w sumie nie spodziewałem się, że podbicie basu będzie po podziale na zwrotnicy :P A szkoda, bo wyszło by to na plus. Dzięki za wskazówki, w takim wypadku muszę kupić ~50cm szafeczki lub standy. jakby ktoś miał coś do dodania to proszę o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2 Up

 

Tyle że głośniczki z plastikowych pudełeczek nie leżały nawet koło przetwornika Tang-band. To że wyglądają podobnie nie oznacza, że jest to ten sam głośnik. Primo.

 

Primo - to są TangBandy. Podobnie jak głośnik niskotonowy to także TB.

Oczywiście są lepsze i gorsze - niektóre (większość małych) nie nadaje się do współpracy z nisko ciętym subem, bo jest właśnie dziura.

 

U siebie (małe 2.1) skorzystałem z 4" TangBandów - mniejsze TB/Founteki się po prostu nie sprawdzały, zwłaszcza przy tzw. cięższym brzmieniu, gdzie większość mocy idzie w pasmo w okolicy kilkuset Hz.

Tu żadne 3-calówki czy mniejsze nie dadzą rady mocowo/mechanicznie.

Subik (7 litrów netto - aluminiowy 7" Wavecor + 8" membrana bierna) zaczyna efektywnie grać od ~40Hz - mi to akurat nie przeszkadza, taki kompromis związany z małymi wymiarami.

Mimo że niewielki, to jak trzeba to wszystkim w pokoju zatrzęsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły solo7c. Jestem wniebowzięty, po prostu nawet nie wiem co napisać. Dla tych którzy myślą o przesiadce z z2300 lub z microlabow na z2300 powiem tyle, microlaby maja niewiele mniej basu, dobrze ustawione mają wręcz podobną ilość, za to wszystko inne jest jak 10 klas wyżej. Te głośniki to po prostu ósmy cud świata w porównaniu do Logitechów. Są wysokie tony, nie kłuują, idealna średnica niska tak samo jak ta wyższa, bardzo dynamiczna gra, świetna separacja, cudowna scena. A na razie stoją tylko metr od siebie i ode mnie.

 

Pytanie jest jedno, po co są siatki na końcu bass reflexu ? obniżają czy podnoszą strojenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatki są po to, żeby nic nie wpadło do środka ;)

 

Jakby chcieć być b. dokładnym, to delikatnie obniżą strojenie (mniejszy przekrój tunelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatki są po to, żeby nic nie wpadło do środka ;)

 

Jakby chcieć być b. dokładnym, to delikatnie obniżą strojenie (mniejszy przekrój tunelu).

 

Obniżą ? Zmniejszenie przekroju tunelu to przecież wyższe strojenie, chyba, że czegoś nie wiem :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej samej długości tunelu ten o mniejszej średnicy da niższe strojenie.

 

Taki prosty przykład (typowo teoretyczny, oparty o wzory):

 

* takie samo strojenie:

obudowa 20 litrów, strojenie 35Hz, tunel o średnicy 80mm -> długość ~55cm,

obudowa 20 litrów, strojenie 35Hz, tunel o średnicy 60mm -> długość ~30cm,

 

* taka sama długość portu:

obudowa 20 litrów, tunel o średnicy 80mm, długość 40cm -> strojenie ~40Hz,

obudowa 20 litrów, tunel o średnicy 60mm, długość 40cm -> strojenie ~31Hz.

 

 

Tyle że w przypadku kratek/siatek różnica jest symboliczna, nie do wychwycenia i pewnie nawet nie do

zmierzenia w domowych warunkach (nie mam teraz żadnej konstrukcji bass-reflex w domu, bo bym sprawdził...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja: z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzam, ze wpływa na średnicę, w skrajnych położeniach może to być znaczny wpływ.

Konkluzja prawidłowa :). Nawet podbicie "niby-to-basu" +1 skutkuje słyszalnym wpływem na średnicę. Niestety ta ich 2,5-drożność jest jednocześnie zaletą jak i minusem. Moim zdaniem najlepiej brzmią na 0 i lepiej się nie bawić pilocikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatki wywalone, mata bitumiczna z filcem zamówiona, myślę teraz o jakichś lepszych bass refleksach (nie z tektury...) i przede wszystkim tanich stojakach. Zobaczymy jak to wyjdzie pod koniec.

 

Grają podobnie głośno do Z2300 tylko są o wiele mniejsze zniekształcenia przy maksymalnej głośności. Ilościowo bas jest podobny (na +8), tylko o znacznie wyższej jakości. Zejście do 40/45Hz, przy okazji wytłumiania pewnie zejdą troszku niżej.

 

Średnica faktycznie lekko wycofana się wydaje, ale ratuję to equalizer mojego xonarka. Na logitechach było lepiej pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Siatki wywalone, mata bitumiczna z filcem zamówiona, myślę teraz o jakichś lepszych bass refleksach (nie z tektury...) i przede wszystkim tanich stojakach. Zobaczymy jak to wyjdzie pod koniec.

 

Grają podobnie głośno do Z2300 tylko są o wiele mniejsze zniekształcenia przy maksymalnej głośności. Ilościowo bas jest podobny (na +8), tylko o znacznie wyższej jakości. Zejście do 40/45Hz, przy okazji wytłumiana pewnie zejdą troszku niżej.

 

pokaz foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz foty

Foty będą jak skończę, może nawet osobny temat z worklogiem założę. Polecam takie maty, wiele kolumn nimi wytłumiłem:

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-bitumiczna-filc-poroso-filcowa-i4543483715.html

 

Tak przy okazji, jak myślicie, któro ustawienie będzie lepsze ?

http://scr.hu/1i7x/zzmjc

http://scr.hu/1i7x/bgziw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...