Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bogie

Acer v5-573g 850m

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mini recenzja - Acer v5-573g - Core i5 4210u i gtx850m 4 GB ddr3 1080p

 

Wygląd zewnętrzny i obudowa - laptop jest lekki (2kg) i smukły. Obudowa z plastiku, wnętrze (płyta z klawiaturą i touchpadem) - aluminiowa. Spasowanie bardzo dobre, sztywność też, aluminium miłe w dotyku. Spód laptopa to pojedynczy kawałek plastiku - żeby dostać się do środka, trzeba odkręcić masę śrubek, na szczęście nie ma plomby. nie zauważyłem żeby coś skrzypiało lub się uginało. Wady - oprócz braku klapy serwisowej (można przeboleć, przynajmniej nie jest ona na plastikowych zatrzaskach) - marny plastik na klapie. Wygląda ładnie, jak się go nie dotyka. Zbiera odciski lepiej niż piano black. I jeszcze łatwo to porysować (mnie się udało pierwszego dnia...). Reszta w tej cenie - bardzo dobra.

Złącza - 2x USB 2.0, 1x 3.0, hdmi, dp, czytnik kart, słuchawki. Skromnie, ale wystarczy. Plus - większość złączy znajduje się z tyłu obudowy i na tylnych krawędziach boków, więc łatwo ogarnąć porządek na biurku. I jeszcze jedno - opisy podają różnie, ale laptop posiada złącze msata - można więc dorzucić szybkie ssd do tradycyjnego dysku.

Ekran - wspaniały FHD IPS. Kąty - rewelacja, kolory również, czerń jak nie w LCD i jeszcze mat ;) Jedyne do czego można się przyczepić to różnice w podświetleniu (jaśniej przy krawędziach), ale to najlepszy ekran w laptopie jaki widziałem. Rewelacja.

Chłodzenie - przy przeglądaniu neta i prostych pracach - nie włącza się nawet wentylator. Po zmianie na ssd - nie słyszę nic! 15 W robi swoje! Po odpaleniu stress prime wentylator się włącza, ale procesor ma max 60 stopni, a wentylator chodzi cicho. Dopiero po obciążeniu furmarkiem grafiki rozkręca się mocniej, ale procesor trzyma max turbo (2.4 dla dwóch rdzeni) grafika również na pełnych obrotach. Ocena wzorowa.

Wydajność - podłączony do zasilania procesor działa w całym zakresie turbo - do 2.4 GHz, na baterii turbo nie działa. Grafika i tu i tu - pełna wydajność. Szkoda, że grafika jest ma ddr3 - niestety widać wyraźnie jak spada wydajność w 1080p, a jeszcze bardziej przy włączonym AA. Ale nie jest źle - choć potencjał przez to lekko zmarnowany - myślę, że byłoby 30% lepiej z ddr5.

Podkręcanie - tak, wiem że laptopów się nie kręci, ale z takim chłodzeniem?

Procesor - zablokowany, jedyne co można zrobić to obniżyć napięcie - w sumie tylko dla baterii, bo chłodzenie daje radę ;) Zeszłem -75mv.

I teraz prawdziwe oc - karta podkręciła się o 30% - i rdzeń i pamięć. Wynik 3D Mark 11 - 4245 pkt, grafika 4747 pkt.

 

Podsumowanie - jestem bardzo zadowolony, poza plastikiem pokrywy reszta bardzo mi pasuje, w pracy - bezszelestny i szybki, w grach - w tej cenie (3150zł obecnie) najwydajniejszy, bo to najtańszy model z 850m. Szczerze polecam. Jeśli są prośby o benchmarki - piszcie jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomentuje by ktośnie wpadł w pułapkę. Ten laptop jest koszmarnie wywazony. Mocna grafika sparowana z 2 rdzeniowym i5 laptopoweym w dodatku w wersji niskonapięciowej więc niżej taktowanej niż normalne i5.

Pomysł słaby bo fps minimalny jak i wachania fps w grach będą po prostu duże i pomimo dobrego fps średniego komfort rozgrywki średni.

 

Ten laptop nie powinien byc sprzedawany z prockiem gorszym niż i7 ulv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że go masz i testowałeś? Cywilizacja 5 chodzi bardzo dobrze, Diablo 3 również, Crysis 2 Max Edition na ultra ~25-30 klatek, nawet jak jest rozpierducha. Oczywiście w FullHD. Moim skromnym zdaniem przeceniacie potrzeby procesora dla grafik tego pokroju. Pewnie, że z lepszym procesorem będzie lepiej, ale i tak jestem pewien, że w 90% przypadków to grafiki zabraknie. Proszę o jakiś miarodajny test w grach, gdzie okaże się, że pełny i5 lub i7 jest zdecydowanie szybszy z tą grafiką. Specjalnie piszę w grach - bo nie obchodzi mnie, ile konwertuje się film - robię to 2x w roku i robię to w wolnym czasie, więc różnica nawet godziny w ciągu roku nie robi mi różnicy. A ten procesor ma jedną wielką zaletę - działa turbo nawet w programach do obciążania komputera - przy załączonym occt + furmark. Większość laptopów ma problem z utrzymaniem taktowania, i co z tego, ze pisze, że procesor ma 4 rdzenie i ponad 3GHz, jak w grach to jest poniżej 2GHz, albo co jeszcze gorsze - throttling stopuje procesor i mamy huśtawkę - raz płynnie, raz 5 klatek. Tutaj - w pełni stabilne 2.4GHz. I jeszcze jedno - nawet po odłączeniu zasilania (procesor na 1.7GHz) da się grać - procesor zwalnia do 1.7 GHz, ale takie np. Diablo 3 jest w pełni płynne (sterowniki nvidia obniżają wydajnośc do ok. 30 klatek, ale da się to wyłączyć) i da się ponad godzinę grać! Pewnie, że są lepsze laptopy. Ale w tej cenie jest to najwydajniejszy lekki laptop do gier. Lepiej - w ogóle w tej cenie jest jednym z najwydajniejszych, bo to jedna z najtańszych wersji z 850m. A w cenie dostajemy jeszcze świetny ekran. Wiem, że każda sroczka swój ogonek chwali ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić. No może klawiatura jakoś mi nie pasuje w 100% ale naprawdę nie jest źle.

Dla zainteresowanych wynik w nowym 3dMarku (po oc grafiki) - http://www.3dmark.com/3dm/4011355

Bez OC - http://www.3dmark.com/3dm/4012888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość laptopów ma problem z utrzymaniem taktowania, i co z tego, ze pisze, że procesor ma 4 rdzenie i ponad 3GHz, jak w grach to jest poniżej 2GHz, albo co jeszcze gorsze - throttling stopuje procesor i mamy huśtawkę - raz płynnie, raz 5 klatek. Tutaj - w pełni stabilne 2.4GHz. I jeszcze jedno - nawet po odłączeniu zasilania (procesor na 1.7GHz) da się grać - procesor zwalnia do 1.7 GHz, ale takie np. Diablo 3 jest w pełni płynne (sterowniki nvidia obniżają wydajnośc do ok. 30 klatek, ale da się to wyłączyć) i da się ponad godzinę grać!

 

Dobrze to ująłeś :)

 

Ludzie kupują laptopy z procesorami i7 a później chuśtawka w taktowaniu bo temp powyżej 90C, warto zwrócić uwagę iż Acer V5-573G posiada dwa wentylatory jako nie liczy z laptów nie stricte GAMINGOWYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie gdzie kupiłeś tego lapka?

W x-kom.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...