Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bogie

Acer v5-573g 850m

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mini recenzja - Acer v5-573g - Core i5 4210u i gtx850m 4 GB ddr3 1080p

 

Wygląd zewnętrzny i obudowa - laptop jest lekki (2kg) i smukły. Obudowa z plastiku, wnętrze (płyta z klawiaturą i touchpadem) - aluminiowa. Spasowanie bardzo dobre, sztywność też, aluminium miłe w dotyku. Spód laptopa to pojedynczy kawałek plastiku - żeby dostać się do środka, trzeba odkręcić masę śrubek, na szczęście nie ma plomby. nie zauważyłem żeby coś skrzypiało lub się uginało. Wady - oprócz braku klapy serwisowej (można przeboleć, przynajmniej nie jest ona na plastikowych zatrzaskach) - marny plastik na klapie. Wygląda ładnie, jak się go nie dotyka. Zbiera odciski lepiej niż piano black. I jeszcze łatwo to porysować (mnie się udało pierwszego dnia...). Reszta w tej cenie - bardzo dobra.

Złącza - 2x USB 2.0, 1x 3.0, hdmi, dp, czytnik kart, słuchawki. Skromnie, ale wystarczy. Plus - większość złączy znajduje się z tyłu obudowy i na tylnych krawędziach boków, więc łatwo ogarnąć porządek na biurku. I jeszcze jedno - opisy podają różnie, ale laptop posiada złącze msata - można więc dorzucić szybkie ssd do tradycyjnego dysku.

Ekran - wspaniały FHD IPS. Kąty - rewelacja, kolory również, czerń jak nie w LCD i jeszcze mat ;) Jedyne do czego można się przyczepić to różnice w podświetleniu (jaśniej przy krawędziach), ale to najlepszy ekran w laptopie jaki widziałem. Rewelacja.

Chłodzenie - przy przeglądaniu neta i prostych pracach - nie włącza się nawet wentylator. Po zmianie na ssd - nie słyszę nic! 15 W robi swoje! Po odpaleniu stress prime wentylator się włącza, ale procesor ma max 60 stopni, a wentylator chodzi cicho. Dopiero po obciążeniu furmarkiem grafiki rozkręca się mocniej, ale procesor trzyma max turbo (2.4 dla dwóch rdzeni) grafika również na pełnych obrotach. Ocena wzorowa.

Wydajność - podłączony do zasilania procesor działa w całym zakresie turbo - do 2.4 GHz, na baterii turbo nie działa. Grafika i tu i tu - pełna wydajność. Szkoda, że grafika jest ma ddr3 - niestety widać wyraźnie jak spada wydajność w 1080p, a jeszcze bardziej przy włączonym AA. Ale nie jest źle - choć potencjał przez to lekko zmarnowany - myślę, że byłoby 30% lepiej z ddr5.

Podkręcanie - tak, wiem że laptopów się nie kręci, ale z takim chłodzeniem?

Procesor - zablokowany, jedyne co można zrobić to obniżyć napięcie - w sumie tylko dla baterii, bo chłodzenie daje radę ;) Zeszłem -75mv.

I teraz prawdziwe oc - karta podkręciła się o 30% - i rdzeń i pamięć. Wynik 3D Mark 11 - 4245 pkt, grafika 4747 pkt.

 

Podsumowanie - jestem bardzo zadowolony, poza plastikiem pokrywy reszta bardzo mi pasuje, w pracy - bezszelestny i szybki, w grach - w tej cenie (3150zł obecnie) najwydajniejszy, bo to najtańszy model z 850m. Szczerze polecam. Jeśli są prośby o benchmarki - piszcie jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomentuje by ktośnie wpadł w pułapkę. Ten laptop jest koszmarnie wywazony. Mocna grafika sparowana z 2 rdzeniowym i5 laptopoweym w dodatku w wersji niskonapięciowej więc niżej taktowanej niż normalne i5.

Pomysł słaby bo fps minimalny jak i wachania fps w grach będą po prostu duże i pomimo dobrego fps średniego komfort rozgrywki średni.

 

Ten laptop nie powinien byc sprzedawany z prockiem gorszym niż i7 ulv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że go masz i testowałeś? Cywilizacja 5 chodzi bardzo dobrze, Diablo 3 również, Crysis 2 Max Edition na ultra ~25-30 klatek, nawet jak jest rozpierducha. Oczywiście w FullHD. Moim skromnym zdaniem przeceniacie potrzeby procesora dla grafik tego pokroju. Pewnie, że z lepszym procesorem będzie lepiej, ale i tak jestem pewien, że w 90% przypadków to grafiki zabraknie. Proszę o jakiś miarodajny test w grach, gdzie okaże się, że pełny i5 lub i7 jest zdecydowanie szybszy z tą grafiką. Specjalnie piszę w grach - bo nie obchodzi mnie, ile konwertuje się film - robię to 2x w roku i robię to w wolnym czasie, więc różnica nawet godziny w ciągu roku nie robi mi różnicy. A ten procesor ma jedną wielką zaletę - działa turbo nawet w programach do obciążania komputera - przy załączonym occt + furmark. Większość laptopów ma problem z utrzymaniem taktowania, i co z tego, ze pisze, że procesor ma 4 rdzenie i ponad 3GHz, jak w grach to jest poniżej 2GHz, albo co jeszcze gorsze - throttling stopuje procesor i mamy huśtawkę - raz płynnie, raz 5 klatek. Tutaj - w pełni stabilne 2.4GHz. I jeszcze jedno - nawet po odłączeniu zasilania (procesor na 1.7GHz) da się grać - procesor zwalnia do 1.7 GHz, ale takie np. Diablo 3 jest w pełni płynne (sterowniki nvidia obniżają wydajnośc do ok. 30 klatek, ale da się to wyłączyć) i da się ponad godzinę grać! Pewnie, że są lepsze laptopy. Ale w tej cenie jest to najwydajniejszy lekki laptop do gier. Lepiej - w ogóle w tej cenie jest jednym z najwydajniejszych, bo to jedna z najtańszych wersji z 850m. A w cenie dostajemy jeszcze świetny ekran. Wiem, że każda sroczka swój ogonek chwali ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić. No może klawiatura jakoś mi nie pasuje w 100% ale naprawdę nie jest źle.

Dla zainteresowanych wynik w nowym 3dMarku (po oc grafiki) - http://www.3dmark.com/3dm/4011355

Bez OC - http://www.3dmark.com/3dm/4012888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość laptopów ma problem z utrzymaniem taktowania, i co z tego, ze pisze, że procesor ma 4 rdzenie i ponad 3GHz, jak w grach to jest poniżej 2GHz, albo co jeszcze gorsze - throttling stopuje procesor i mamy huśtawkę - raz płynnie, raz 5 klatek. Tutaj - w pełni stabilne 2.4GHz. I jeszcze jedno - nawet po odłączeniu zasilania (procesor na 1.7GHz) da się grać - procesor zwalnia do 1.7 GHz, ale takie np. Diablo 3 jest w pełni płynne (sterowniki nvidia obniżają wydajnośc do ok. 30 klatek, ale da się to wyłączyć) i da się ponad godzinę grać!

 

Dobrze to ująłeś :)

 

Ludzie kupują laptopy z procesorami i7 a później chuśtawka w taktowaniu bo temp powyżej 90C, warto zwrócić uwagę iż Acer V5-573G posiada dwa wentylatory jako nie liczy z laptów nie stricte GAMINGOWYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie gdzie kupiłeś tego lapka?

W x-kom.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...