Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Prevell

Kręcenie mnożnikiem Phenoma II x4 955BE

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro przychodzi do mnie nowa karta graficzna, a mianowicie Palit gtx 750Ti. Jako że procesor odrobinkę leciwy to postanowiłem go wykręcić.

Mam zamiar zrobić na początku ok 3.8 ghz.

Specyfikacja:

Zasilacz: Tagan 600W

Płyta główna: Gigabyte 870A-usb3L

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition + SilentiumPC spartan

Pamięć: 2x. Kingston 2GB 1333MHz DDR3

Dysk: Samsung SpinPoint 500GB F3

 

Czy gdy podkręcę go mnożnikiem do 3,8 będę musiał kombinować z napięciami? Póki co nie chcę się z tym bawić, będę kręcił go wyżej, gdy zainwestuje w dodatkowe chłodzenie budy, a póki co chce te 3,8. Jakim programem sprawdzać stabilność procesora po podkręceniu? OCCT wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być OCCT ale nikt nie wie jaką masz sztuke i ile pójdzie...? Pozatym mobas też nie należy do najlepszych w sprawach OC(sekcja zasilania nie chłodzona)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

3,8GHz może być trochę za wysoko na fabrycznym dla 955BE, zacznij od 3,6GHz, oczywiście 3,8GHz może być w zasięgu fabrycznego napięcia.

Testuj przy użyciu pierwszego testu OCCT, ale czasami ten test jest "zbyt czuły" i wykrywa niestabilności które w codziennym użytkowaniu nie będą miały miejsca.

Dodaj do listy Prime, Linx i np. 3dmark11 physics - ten test ładnie wykrywa niestabilność procesora i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien spokojnie na 3,8Ghz bez zmiany napięcia chodzić (mój obecnie na 3,8 pracuje i to z obniżonym napięciem do 1,279v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...