Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ld3

Asus S400CA - Jak go przyspieszyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem parę miesięcy temu komputer Asus VivoBook S400CA o specyfikacji:

Procesor IntelCore™ i5-3317U 2x1.7 GHz (4x2,6 GHz)

Karta Graficzna: Intel HD Graphics 4000

4 GB pamięci operacyjnej DDR3

Dotykowa matryca: 14" o rozdzielczości HD 1366 x 768

Dysk twardy SSD 24 GB (express cache) + 500 GB (5400 rpm)

 

Nie mniej nie jestem mega zadowolony z pracy i wydajności tego sprzętu.

Procesor i5 a praca w Photoshopie nad jakąś ulotką 300dpi gdy jestem poza domem to.. udręka. Nie mówiac już o jakichś większych plikach graficznych. Komp mieli jak nie wiem.

Przy dużej ilości zakładek w przeglądarce - to samo.

 

CO ZROBIĆ ABY TO GÓWNO PRZYSPIESZYĆ?? Procesor chyba jest w porządku? Dysk wymienić na całościowy ssd aby zyskał na szybkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się więcej pamięci ram skoro wykorzystujesz go do obróbki grafiki rozsądne minimum to 8GB a nawet 16GB dało by lepsze wyniki. Mozna pomyslec o zastapieniu twardziela dyskiem SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem parę miesięcy temu komputer Asus VivoBook S400CA o specyfikacji:

Procesor IntelCore™ i5-3317U 2x1.7 GHz (4x2,6 GHz)

Karta Graficzna: Intel HD Graphics 4000

4 GB pamięci operacyjnej DDR3

Dotykowa matryca: 14" o rozdzielczości HD 1366 x 768

Dysk twardy SSD 24 GB (express cache) + 500 GB (5400 rpm)

 

Nie mniej nie jestem mega zadowolony z pracy i wydajności tego sprzętu.

Procesor i5 a praca w Photoshopie nad jakąś ulotką 300dpi gdy jestem poza domem to.. udręka. Nie mówiac już o jakichś większych plikach graficznych. Komp mieli jak nie wiem.

Przy dużej ilości zakładek w przeglądarce - to samo.

 

CO ZROBIĆ ABY TO GÓWNO PRZYSPIESZYĆ?? Procesor chyba jest w porządku? Dysk wymienić na całościowy ssd aby zyskał na szybkości?

4 x 2,6 ghz? Chyba pomyłka, mobilne i5 nie maja 4 rdzeni ;-) Chyba, że mówisz o wątkach - to tak, ma 4... Po za tym jest to wersja o obniżonym napięciu, więc nie spodziewaj się cudów z jego strony...

Wejdź w menadżer zadań, sprawdź co zużywa najwięcej procesora i pamięci, wyłącz te procesy i spróbuj pracować - może antywirus zamula?

 

Dwa - przydało by się właśnie więcej RAM'u, jak go nie wystarcza. Wszystko Ci pokaże menadżer zadań, najlepiej wklej tu Screen.

 

Ogólnie nie mogę Cię pocieszyć - laptop nie jest do tworzenia grafiki :-( Grafika w końcu to marna, zwykła integra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niskonapięciowa i5 ma wydajność zbliżoną do 'pełnej' i3, więc cudów nie zdziałasz.

 

Proponuję kilka podstawowych rzeczy:

przeskanować antywirusem,

zdefragmentować dysk,

sprawdzić windows updatem, czy są jakieś aktualizacje, jeśli tak, to je pobrać,

Powyłączać funkcje wizualne Windows Aero - Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System tutaj wchodzisz w zakładkę wydajność i ustawienia,

Zainstalować Ccleaner, kliknąć analiza i uruchom Ccleaner, potem przejść do zakładki 'rejestr' i zrobić to samo, a na końcu do zakładki narzędzia i pousuwać zbędne programy od Asusa i na koniec wejść w zakładkę 'autostart' i powyłączać programy, które startują razem z systemem, a ich nie używasz.

 

A jeśli masz kasę, to tak jak wyżej kolega Ci napisał. Dodatkowy Ram i dysk SSD zrobi największą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ram i SSD to mój cel.

 

Laptop ten posiada WIndows 8 single language i nie ma możliwości update'u do Win 8.1(pomimo że widnieje w sklepie) Aktualizacji innych za dużo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...