Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bilson

3 MONITORY na SAPPHIRE HD 7750

Rekomendowane odpowiedzi

Chce do stacjonarki podpiać 3 monitory. Zależy mi na pulpicie rozszerzonym na 3 ekrany, do pracy nie do gier.

 

Karta graficzna Saphire Radeon HD7750, która teoretycznie powinna obslugiwac 3 ekrany.

 

http://www.sapphiret...?pid=1454&lid=1

 

wyjścia:

 

1x HDMI - podłączony do portu HDMI w monitorze nr 2

1x Display Port - podłączony do portu HDMI w monitorze 1 (przez kabel DP-HDMI)

1x DVI -podłączony do portu DVI w monitorze 3

 

M1WmgE5.png

 

Pomimo ze wszytskie ekrany są podłączone ( każdy ekran odpalony niezależnie dziala) nie jestem w stanie wysietlic 3 pulpitow jednoczesnie.

 

Trzeci ekran jest wyłączony, gdy próbuję go włączyć wyskakuje komunikat "Nie można zapisać ustawień ekranu" :why:

 

3Q3Ie5G.png

 

 

O co chodzi? Jakies pomyśly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies w necie przeczytalem ze przy takich konfiguracjach moze byc wymagany aktywny adapter DP-HDMI, ktory kosztuje ok. 100zł. 

Zastanawiam sie czy wlozenie drugiej karty graficznej i podłączenie trzeciego monitora do niej rozwiąże sprawe?

 

Za 100zl moge miec druga karte z kolejnymi 3 wejsciami

 

http://www.morele.ne...c1gd3-l-509980/

 

zastanawiam czy windows to ogarnie i normalnie bede mogl sobie rozszerzyc pulpity. Docelowo chce trzeci monitor umiescic nad dwoma.

 

Poza tym nie bedzie problemu z tym ze jedna karta nvidia a druga AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie aktywna przejsciówke. Ja za 50zl z wysylka kupilem DP-VGA i wszystko jest okej.

Bedziesz mial na przyszlosc jak zmienisz karte i bedziesz chcial znowu 3 monitory podlaczyc.

 

Masz tam DVI. HDMI. oraz DP. ?

 

podlaczasz dvi, hdmi i w DP dajesz aktywna przejsciówke.

 

ja kupilem przejsciowke od uzytkownika duniek, ale to bylo kilka lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz z DP na VGA?

 

Jakie masz wejscia w monitorach? bo ja w swoich lcd mam vga hdmi i dvi w kazdym

 

 

Ja bym nie tworzyl problemów z dwoma kartami tylko kupil przejsciówke.

 

Z tego co wiem to jak wsadzisz podstawowego radeona to bedzie on wyswietlal obraz na twoim 3cim monitorze.

Nie mniej jednak wydaje mi sie, ze przejsciowka to lepsza opcja. Nie ma komplikacji ze sterownikami, jest tania i na pewno dziala.

 

 

edit. sorki nie przeczytalem, ze nie masz wejscia VGA w monitorze.

Mozesz zawsze pasywna wpiac w kabel.

 

edit2. teraz to sam juz nie wiem co przeczytalem ;) masz vga w lcd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejscia VGA mam we wszystkich monitorach. Ale czy to nie żal puszczac sygnal analogowo przez VGA? Nie bedzie straty jakosci/stabilnosci obrazu?

PS  Tu piszą, ze aktywne przejsciowki sa zasilane z USB. Ta ktora wkleilem na morele.net niby aktywna a nie ma USB i nie wiem czy bedzie dobra. Czy twoja na VGA ma zasilanie z USB?

 

ATMSpUz.png

 

E: dobra zamowilem ten adaptor. Jutro powinienem go mieć i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak amsz VGA to juz w ogole taniocha.

 

Sluchaj moja aktywna przejsciówka wyglada tak Mój link

 

Nie ma dodatkowego zasilania ani nic i dziala super. Mam jeszcze jeden aktywny taki sam jak ten bialy co pokazales minidp na (VGA)

 

Mam aktualnie 1x 27 1440p oraz 3x 24" Full HD (2x DVI 1x VGA) nie ma zadnej roznicy czy to bedzie vga hdmi dvi. Jedynie jakbys chcial odpalic 3x 27" w 1440p to na vga mialem problem zeby byla rozdzielczosc 1440p.

 

Bierz tani, aktywny displayoport na vga i tyle.

Mam eyefinity od kilku lat. Duzo dowiedzialem sie od dunka, a pozniej sam kombinowalem. Mowie na podstawie mojego doswiadczenia, a nie papki z forum :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...