Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

Wybór obudowy - Czy warto więcej wydawac , specyficzne wymagania .

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu długich latach przyszedł czas na zmiane obudowy .

Moja dotychczasowa obudowa zna jeszcze czasy ATI Radeona 9200 , typowa marketówka z zestawu .

A jako że mam w planach też zmiane platformy to postanowiłem że będę malutkimi kroczkami to robił i zaczne od drobniejszych rzeczy .

Przyszedł teraz czas właśnie na obudowe .

 

Co do obudowy tam mam pewne wymagania .

 

Zaczniemy od tego najważniejszego .

WYMIARY:

Jako ze obudowe mam we wnęce pod biurkiem to mam ograniczoną szerokość - maks 24.5 cm .

Reszta wymiarów tejże wnęki to : wysokość maks 63 cm , głębokość 55 cm + zapas 20 cm do tylniej ściany , więc przeszkodą jest tylko SZEROKOŚĆ .

 

Kolejne wymagania :

Wielkość chłodzenia CPU - minimum 16.5 cm ( Dlatego gdyż chciałbym też tam włożyć coś większego , jak np. Thermalright HR-02 - Macho )

Miejsce na karte graficzną - minimum 28cm ( Tak by w przyszłości nie martwić się czy kolejne karty wejdą do obudowy )

Ilość zatok na dyski 3.5' - minimum 5 ( W tej chwili mam trzy dyski twarde a nie wykluczam kolejnego )

Ilość zamontowanych wentylatorów - minimum 2 ( Minimum 2 przy zachowaniu dobrych temperatur , wiadomo nie zawsze więcej wentylatorów to lepiej )

Ilość miejsc na dodatkowe wentylatory - minimum 2 ( Tak bym w przyszłości miał większe możliwości z poprawieniem wentylacji )

Montowanie dysków - bez narzędziowe , koszyczki/saneczki . ( Co ważne by mocowanie było stabilne i te saneczki nie latały i dyski nie wibrowały ani tym bardziej obudowa )

Filtry - kwestia otwarta , ( W miare poprawne filtrowanie - czyli minimum front i dół ( bo są jako wciągające ) a także góra jeśli na górze nie ma wentyla , jeśli

jest tam wentyl to filtrowania tam nie potrzeba tak bardzo )

 

Jeśli chodzi o cene obudowy - mam odłożone 500zł , lecz jeśli okaże się że w niższej kwocie również da się kupić tak dobrą obudowe to wole nie wydawać tyle .

 

 

Mam na oku kilka ciekawych modeli - Corsair Carbide Series 500R , PHANTEKS Enthoo Pro .

 

 

A tak to mam jeszcze sporo innych ciekawych w róznych widełkach cenowych .

 

450-500

Zalman H1 - 480zł

Fractal ARC XL - 460zł

Cooler Master HAF 932 Advanced - 470zł

IN-WIN GRone - 460zł

 

350-400

Fractal ARC R2 Midi - 380zł

IN-WIN BUC 101 - 360zł

Aerocool Xpredator X3 Devil - 360zł

Corsair Carbide Series 500R - 400zł

PHANTEKS Enthoo Pro - 380zł

 

300-350

Cooler Master HAF 912 PLUS - 305 zł

Cooler Master 690 III Advanced - 330 zł

BitFenix Raider - 315 zł

Corsair Carbide Series 400R - 325 zł

 

250-300

SilentiumPC Gladius GD-X60 - 240zł

Fractal Design Core 3000 - 270zł

Gelid Darkforce - 260zł

Aerocool GT-R - 250zł

 

 

Jeśli chodzi o wygląd to bardzo spodobały mi się :

SilentiumPC Gladius GD-X60

Aerocool GT-R

IN-WIN BUC 101

Aerocool Xpredator X3 Devil

Corsair Carbide Series 500R

Corsair Carbide Series 400R

Cooler Master HAF 932 Advanced

IN-WIN GRone

Cooler Master HAF 912 PLUS

 

 

Co jeszcze powinienem brać pod uwage ?

Dobrze by było gdyby forumowicze którzy mieli przyjemność mieć dane obudowy podzielili się spostrzeżeniami co do ewentualnych wad .

Tak samo jeśli są też inne ciekawsze modele

 

 

Dodatkowo zamieszczam trochu zdjęć mojej starej obudowy wraz z wnęką na nią .

 

hv8lzc.jpg

 

2h4w3d5.jpg

 

2eg7fo0.jpg

 

hvdimd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO z tych które podałeś bitwa powinna być pomiędzy 500R a Enthoo Pro. A później kupno/odmalowanie biurka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duży budżet, praktycznie żadnych wymagań (wszystko co podałeś to kazda nowsza obudowa ma), a i wymiary za bardzo Cię nie ograniczają.

 

Patrząc na zdjęcia które dałeś to stwierdzam, że obudowa jest dobra tylko burdel jaki w niej jest już nie (dużo dysków i takie tam). Ja bym zaczął od sprzętu a nie obudowy, ale jeżeli chcesz najpierw obudowę - proszę bardzo.

 

Budżetu 500zł bym nie wykorzystywał - według mnie nie ma sensu (chyba że planujesz super zestaw za kilka tysięcy).

 

Z tych co CI się spodobały zauważam, ze nie lubisz minimalizmu. Widzę tam dwie sensowne propozycje - X60 i HAF 912. HAF to 10kg samej obudowy, dodatkowo dość dziurawej według mnie. X60 to natomiast dużo filtrów, mądrych rozwiązań i nie wiem jak z blachami. Koszyk na dyski niestety nie demontowalny, ale Tobie to nie robi różnicy przy takiej baterii :)

 

Na Twoim miejscu wybrałbym X60, Gelid Darkforce, ew. ARC Midi R2 jak jesteś gotów zapłacić trochę więcej. Przy czym przy Fractalu nie ma miejsca na kompromisy, według mnie ta obudowa jest jedną z najbardziej przemyślanych na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrząc na zdjęcia które dałeś to stwierdzam, że obudowa jest dobra tylko burdel jaki w niej jest już nie (dużo dysków i takie tam). Ja bym zaczął od sprzętu a nie obudowy .

 

Obudowa dziadowska bo nie pozwala na sprawne ułożenie kabli , stąd właśnie ten bałagan w niej , co do dysków to tyle mam i nie zmniejsze ich ilości , a o co chodzi z tym takie tam ??

 

 

Budżetu 500zł bym nie wykorzystywał - według mnie nie ma sensu (chyba że planujesz super zestaw za kilka tysięcy).

 

 

 

A owszem w planach jest i taki zestaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam to wszelkie przejściówki, niepotrzebne wentylatory (góra i dół według mnie zupełnie bez sensu). Układanie kabli trzeba zacząć od zmniejszenia ich liczby. Druga sprawa - gdybyś dyski obrócił o 180st., a kable SATA puścił pod płytą główną to też inaczej by to wyglądało. No i samo spięcie kabli trytytkami juz pomaga je ułożyć :)

 

Jeżeli planujesz taki super zestaw, to ja bym wybierał Fractal Design ARC Midi R2 / Define R4, ewentualnie z tych Tobie się podobających to 500R. Najlepiej będzie jak zrobimy tak, wybierz sobie te obudowy co Ci odpowiadają z wyglądu i ułóż je od najładniejszej do najbrzydszej wedlug Ciebie, podeślij mi na PW lub napisz tu w temacie i wtedy spróbuję doradzić którą wybrać. No bo jednak wygląd > funkcjonalność, a każdy ma inny gust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie brał Enthoo Pro, ale się już powtarzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zrobimy tak, wybierz sobie te obudowy co Ci odpowiadają z wyglądu i ułóż je od najładniejszej do najbrzydszej wedlug Ciebie, podeślij mi na PW lub napisz tu w temacie i wtedy spróbuję doradzić którą wybrać. No bo jednak wygląd > funkcjonalność, a każdy ma inny gust :)

 

Nie ma najbrzydszej .

Najbrzydsze nie brałem pod uwage :E

Wszystkie są ładne i w moim guście a te które najbardziej mi się spodobały w wyglądu to już napisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam to wszelkie przejściówki, niepotrzebne wentylatory (góra i dół według mnie zupełnie bez sensu).

Na dole już wymontowane , u góry się przydaje .

Starsze foto ... tak by wiadomo było co to za obudowe w tej chwili mam .

Więc ułożenie kabli tez jest ciut inne .

 

Ale nie skupiajmy się na tym co mam , bo wiem że jest zła i "dziurawa" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Corsair Carbide Series 500R

Tam chyba brak filtru na bocznej ściance .

Czy bardzo to przeszkadza ?

Jeśli tak to czy jest możliwość dokupienia tam filtru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeszkadzać, a filtr zrobisz łatwo samemu z damskich rajstop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam .

Jestem prawie zdecydowany na Enthoo Pro .

 

Tylko mam pytanie :

czy ta obudowa ma jakieś większe wady których brak w Corsair Carbide 500R ?

 

Bo w Corsair Carbide 500R może przeszkadzać słabsze filtrowanie względem Phanteksa , oraz to że w 500R są gorszej jakości sanki montażowe na dyski które mogą wpadać w wibracje .

 

Jak mniemam w Enthoo Pro to rozwiązanie jest o wiele lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...