Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RapManJak

Czekać na DDR4 czy zakup DDR3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zamiarem jest kupić nowy ram 2x8GB Cruciale Ballistix Sporty. Tylko moje pytanie jest takie czy warto jeszcze je kupować jak zbliża się DDR4? I jak to jest z kompatybilnością wsteczną (czy jak to nazwać) - "sockety" DDR4 będą obsługiwały DDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 - trzeba poczekać aż będą tanie. DDR4 - to nowy kontroler w procesorze nowy chipset nie wiem czy sa procki z tymi kontrolerami ale to przeważnie kupuje się nowy garnitur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce Ci się nie chce czekać ~1.5 roku na upowszechnienie DDR4 i normalne ceny, to kupuj.

Jak na razie na DDR4 wszedł na platformę dla entuzjastów Intel HEDT (LGA 2011-3) jest B drogo i słabo z osiągami* w stosunku do ceny.

Dość powiedzieć, że DDR4 z pierwszych testów wynika, że przy identycznym taktowaniu 2133MHz i identycznych timingach, nowy kontroler DDR4 w X99 dorzuca ~20-22ns = 46 taktów dodatkowego opóźnienia i czekania na dane - marnowania mocy obliczeniowej.

Także jak masz nadmiar kasy to kupuj.

 

 

 

*słaby zapis, nie najgorszy odczyt+ dodatkowe opóźnienie Latency dorzucane przez kontroler?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszymi ddr3 też nie było najlepiej wydajnościowo.

Ceny dostępnych ddr4 nie są wysokie - gorzej z płytą i CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o myślicie o zakupie? Bo moim zdaniem to bez sensu. Dziś nadeszły testy X99. 16GB ramu DDR4 2133 i w ponad połowie gier (tak wiem, nie do takich zadań jest serwerowy procesor) lepiej sobie radził i7-4790 niż platforma X99. Do tego kiedyś dowiedziałem się, że ram o częstotliwości większej niż 1600MHz nie ma sensu chyba, że do APU, nie mówiąc już nic o tym, że największą zaletą DDR4 to mniejszy pobór prądu który i tak jakiś MEGA nie jest podczas gdy kość DDR3 pobiera z 3/5W czyli cena ramu DDR4 się wcale tak szybko nie zwróci.... Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj DDR3, 4 kupisz jak będzie tanio i wydajnie, czyli za rok czy dwa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 nie jest kompatybilne z slotami DDR3.

 

2011-3 to platforma dla entuzjastów. Za nowość się płaci. Wydajność jest większa tylko że np. gry nie potrafią jeszcze wykorzystać tego potencjału.

Pod koniec roku mają pojawić się pamięci 3000MHz CAS 15.

 

Częstotliwość wraz z CAS ma znaczenie np w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o myślicie o zakupie? Bo moim zdaniem to bez sensu. Dziś nadeszły testy X99. 16GB ramu DDR4 2133 i w ponad połowie gier (tak wiem, nie do takich zadań jest serwerowy procesor) lepiej sobie radził i7-4790 niż platforma X99. Do tego kiedyś dowiedziałem się, że ram o częstotliwości większej niż 1600MHz nie ma sensu chyba, że do APU, nie mówiąc już nic o tym, że największą zaletą DDR4 to mniejszy pobór prądu który i tak jakiś MEGA nie jest podczas gdy kość DDR3 pobiera z 3/5W czyli cena ramu DDR4 się wcale tak szybko nie zwróci.... Mam rację?

 

Zależy do czego się wykorzystuje kompa. przy zastosowaniach profesjonalnych taka platforma na pewno ma sens.

X99 czy nawet X79 nie nadaje się do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

DDR4 nie jest kompatybilne z slotami DDR3.

 

2011-3 to platforma dla entuzjastów. Za nowość się płaci. Wydajność jest większa tylko że np. gry nie potrafią jeszcze wykorzystać tego potencjału.

Pod koniec roku mają pojawić się pamięci 3000MHz CAS 15.

 

Częstotliwość wraz z CAS ma znaczenie np w grach.

 

Co to znaczy entuzjastów? Jak mnie nie stać to już przestaję być entuzjastą choćbym bardzo chciał?

 

To stan psychiki czy portfela definiuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego się wykorzystuje kompa. przy zastosowaniach profesjonalnych taka platforma na pewno ma sens.

X99 czy nawet X79 nie nadaje się do gier.

Oj nadaje się, zwłaszcza w przypadku multi-GPU, tyle że pod gry bierze się albo 6-rdzeniowca z wyższym zegarem, albo kręci się do oporu 8-rdzeniowca. Inna sprawa to opłacalność (a raczej jej brak), jednak są osoby wymagające bezkompromisowej wydajności bez względu na koszty.

 

Dla profesjonalistów to jednak bardziej nadają się Xeony/i5 na 1150 i Xeony na 2011, w zależności od tego, czy potrzebują bardziej wydajności 1- czy wielowątkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - opłacalność.

Multi gpu tez nie jest zbyt popularne.

Druga sprawa, że przy OC 6-core nie jest łatwo schłodzić. jeżeli chodzi o uzyskanie wysokiego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jako gracz to mieć na to jak na lato i brać DDR3 i nie przejmować się DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy entuzjastów? Jak mnie nie stać to już przestaję być entuzjastą choćbym bardzo chciał?

 

To stan psychiki czy portfela definiuje?

 

Trudno powiedzieć. Wszystko łączy się też kasą.

Taka 780Ti to karta dla entuzjastów. Kupa kasy ale stosunkowo mały przyrost wydajności względem tańszych kart. No ale można się dowartościować posiadając taką :P

 

Czyli jako gracz to mieć na to jak na lato i brać DDR3 i nie przejmować się DDR4?

Bierz DDR3, inaczej musiałbyś zmieniać platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszymi ddr3 też nie było najlepiej wydajnościowo.

Ceny dostępnych ddr4 nie są wysokie - gorzej z płytą i CPU.

 

Jak to nie są wysokie?

Oczywiście,że są!

W porównaniu do DDR3 koszty wytwarzania niższe, a ceny opóźnienia i tajminingi wyższe i to sporo...

za Anandtech:

 

Speed---DDR3------Price--Brand-----VMem----CAS------DDR4---Brand---VMem---CAS--Premium

2133MHz--2x8GB---- $155 (Mushkin, 1.58V, CL 10)---- $260 (Crucial, 1.2V, CL 16)-- //+68%

2133MHz--4x8GB---- $315 (G.SKILL, 1.65V, CL 10)---- $520 (Crucial, 1.2V, CL 16)-- //+65%

2400MHz--2x8GB---- $155 (Team Xtr,1.65V, CL 10)---- $260 (Crucial, 1.2V, CL 16)-- //+67%

2400MHz--4x8GB---- $325 (G.SKILL, 1.65V, CL 11)---- $520 (Crucial, 1.2V, CL 16)-- //+60%

CL = CAS Latency. All DDR3 kits were the least-expensive non-sale options on Newegg as of the time of this post. Premium - podatek od nowości ;)

 

Chociaż ceny szybko spadają, to na razie jest to gra nie warta świeczki, dla zwykłego kowalskiego.

Bo dochodzi koszt platformy dla "entuzjastów" przy kasie + podatek od nowości.

 

Także kup DDR3 za jakiś czas sprzedasz i wymienisz platforme na DDR4, jak stanieją bank nie stracisz, a masz sporo do zyskania patrząc jak szybko nowe pamieć DDR4 będą traciły na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten sam dylemat, ale nie chciało mi się czekać, kupiłem DDR 3 i nie żałuję (co nie zmienia faktu, że pewnie kiedyś je zmienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche szaleja z cenami DDR4 -> http://www.scan.co.uk/products/16gb-(4x4gb)-corsair-ddr4-dominator-platinum-pc3-22400-(2800)-non-ecc-unbuffered-cas-16-18-18-36-xmp

 

sa tez tansze http://www.scan.co.uk/products/16gb-(4x4gb)-corsair-ddr4-vengeance-lpx-black-pc3-22400-(2800)-non-ecc-unbuffered-cas-16-18-18-36-xm

 

a i to dwa razy ile za DDR3

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumcie, że to cena za "nowość".

i tak Was nie stać a się spuszczacie nad cenami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie są wysokie?

Oczywiście,że są!

 

jak chcesz mieć jakieś lepsze to pewnie, że sporo zapłacisz. nawet w przypadku ddr3.

DDR4 CRUCIAL - 8 GB / 2133 (2x 4 GB), CL16 - poniżej 400zł. Chyba nie ma tragedii.

na początek mogłoby być. Jak ceny spadną to można zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...