Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luxik1920

Gtx 460 Zotac AMP wymiana na Gigabyte hd6870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę Zotac AMP GTX460 i mam możliwość wymiany za Radeona hd6870 + dopłacam 40zł i takie pytanie czy ten hd jest wart tej dopłaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie. Za darmo może i tak. Generalnie zmieniać starszą kartę na starą kartę to zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty stare ale mi taki gtx460 starcza :) ale jak może być lepiej za dopłatą 40zł to czemu nie ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 460 jest sporo wydajniejszy w DX11 od 6870.

 

Ta seria AMD ma znikome wsparcier tesselacji.

 

Dopiero 6950/6970 dostała boosta, bo wprowadzono drugi tesselator do GPU :lol2:

 

GTX 460 ma 7 teselatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz sam nie wiem :) tylko proszę nie brać pod uwagę oc bo nie potkręcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi, że GTX 460 1GB 336 SP 256BIT jest na równi z AMD 6850.

 

Ale pratktyka dobitnie pokazuje, że nawet 6870 jest sporo słabszy w DX11 od GTX 460.

 

No to jaki sens dopłacać 40zł do czegoś, co będzie słabsze ?

 

Jak już, to wejdź w coś z serii 7xx AMD lub cokolwiek Nvidii (tu nie ma znaczenia seria, bo każda wspiera 100% tesselację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią dowiem się czegoś więcej, mógłbyś podać linki do testów, które ukazują jakiekolwiek przewagę GTX 460 ? Bo nie przypominam sobie żebym takie testy widział. Co do DX11, przypomniał mi się pewien artykuł http://pclab.pl/art46777.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej radeon 7770/7790.

 

 

Jak znajdziesz mu taką kartę, z dopłatą 40 zł to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, przecież GTX 460 1GB jest szybszy od 6870, a po OC to deklasuje tą kartę po OC :P Jak Ci dopłaci 100zł to się zastanów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wyimaginowanym świecie oczywiście, że GTX jest szybszy, ale w rzeczywistości, w której ludzie żyją GTX jest słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wyimaginowanym świecie oczywiście, że GTX jest szybszy, ale w rzeczywistości, w której ludzie żyją GTX jest słabszy.

W przeciwieństwie do ciebie miałem obie karty i znam ich moc. Co więcej 460tek miałem aż 4 z czego dwie w wersji 768mb, które i tak po mocnym oc były szybsze niz 6870 po oc. Znalazłbym ci z 5 stron przynajmniej, ale regulamin zabrania dawać linków do konkurencji, a szkoda. Natomiast ci ludzie to tak jak ty, osoby, które miały albo styczność tylko z jedną z nich albo (przeważnie ta opcja) z żadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że GTX460 1GB jest sporo wydajniejszy od 6870, po OC nie wspominam. Miałem i wiem jak było. Tak samo po OC GTX470 jest godnym rywalem z HD6950/70 OC ;) Raz jeden lepszy raz drugi. Ale nie tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem Doamdor - widać kto z nas żyje w wyimaginowanym świecie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro z niektórymi nie ma co wchodzić w dyskusję ani prowokować... :E :E DO niczego dobrego to nie prowadzi. Jednak podtrzymuję swoje poprzednie wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do ciebie miałem obie karty i znam ich moc. Co więcej 460tek miałem aż 4 z czego dwie w wersji 768mb, które i tak po mocnym oc były szybsze niz 6870 po oc. Znalazłbym ci z 5 stron przynajmniej, ale regulamin zabrania dawać linków do konkurencji, a szkoda. Natomiast ci ludzie to tak jak ty, osoby, które miały albo styczność tylko z jedną z nich albo (przeważnie ta opcja) z żadną.

 

Muszę Cię zmartwić, ale w 2010 roku stałem się posiadaczem 2x HD6850 od Gigabyte, miałem do wyboru też 2x GTX 460, lecz po przeczytaniu masy testów, wybór był jasny.

 

Przecież można podawać linki do zagranicznych serwisów, więc wrzucaj, nawet daleko szukać nie trzeba

 

http://pclab.pl/art48716-10.html

http://pclab.pl/art48716-11.html

http://pclab.pl/art48716-14.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku sytuacja była inna, na dzien dzisiejszy GTX460 jest szybszą kartą i tego nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, przecież GTX 460 1GB jest szybszy od 6870, a po OC to deklasuje tą kartę po OC :P Jak Ci dopłaci 100zł to się zastanów :P

Po OC to się zrównują dopiero w ogólnej wydajności.

 

Potwierdzam że GTX460 1GB jest sporo wydajniejszy od 6870, po OC nie wspominam. Miałem i wiem jak było. Tak samo po OC GTX470 jest godnym rywalem z HD6950/70 OC ;) Raz jeden lepszy raz drugi. Ale nie tym razem.

Głupoty jakich mało. Mam wyniki wstawić bo nadal mam mimo że strona nie istnieje już. A mam stock i po OC.

1-17.jpg

 

2-14.jpg

 

Witam posiadam kartę Zotac AMP GTX460 i mam możliwość wymiany za Radeona hd6870 + dopłacam 40zł i takie pytanie czy ten hd jest wart tej dopłaty ?

nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią dowiem się czegoś więcej, mógłbyś podać linki do testów, które ukazują jakiekolwiek przewagę GTX 460 ? Bo nie przypominam sobie żebym takie testy widział. Co do DX11, przypomniał mi się pewien artykuł http://pclab.pl/art46777.html

 

zobacz co amd wyprawia dla starszych serii:

 

otwórz spoiler:

http://forum.pclab.pl/topic/983690-AMD-celowo-masakruje-serie-hd56xxx-GPU/page__view__findpost__p__12767876

 

i te 2:

http://forum.pclab.pl/topic/983690-AMD-celowo-masakruje-serie-hd56xxx-GPU/page__view__findpost__p__12767628

 

dodatkowo gtx będzie obsługiwał dx12, radeon nie

 

W twoim wyimaginowanym świecie oczywiście, że GTX jest szybszy, ale w rzeczywistości, w której ludzie żyją GTX jest słabszy.

na pewno nie na najnowszych sterownikach amd i nvidii

 

Muszę Cię zmartwić, ale w 2010 roku stałem się posiadaczem 2x HD6850 od Gigabyte, miałem do wyboru też 2x GTX 460, lecz po przeczytaniu masy testów, wybór był jasny.

 

Przecież można podawać linki do zagranicznych serwisów, więc wrzucaj, nawet daleko szukać nie trzeba

 

http://pclab.pl/art48716-10.html

http://pclab.pl/art48716-11.html

http://pclab.pl/art48716-14.html

 

halo! puk puk! mamy 2014 a nie 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaxForces - dodajmy jeszcze zależności kiedy i na jakim cepie były robione te testy + na jakich sterownikach ;) Bez komentarza... najlepiej się podeprzeć jakimiś starszymi testami i napisać komuś że to co pisze jest bzdurą. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC to się zrównują dopiero w ogólnej wydajności.

Tak ? A to fajnie, bo z tego co wiem 6870tka jest praktycznie niekrętliwa, natomiast 6850 da się wykręcić do 6870tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka??

Ma to, że skoro 6870 rzekomo w standardzie jest tak szybka jak 460tka to z racji niekrętliwości 6870 a gigantycznemu potencjałowi oc 460tki, ta pierwsza na logikę nie może być szybsza po oc obu. Jest dokładnie odwrotnie. Gdyby 6870 miało jakikolwiek potencjał oc to może by miał cień szansy, a tak to forget it. Matematyki nie oszukasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...