Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hado

Creative Sound Blaster 3D Alpha, mikrofon - jak wykonać popfilter?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały taki problem z w/w headsetem, a właściwie mikrofonem. Chodzi konkretnie o tą gąbeczkę na mikrofonie która służy jako pop filter. Nagrywam materiał na YouTube, ale ten mikrofonik zupełnie nie nadaje się do pracy bo po prostu szumi i słychać to jak oddycham. Jeżeli wiecie gdzie mogę dostać taką gąbeczkę, albo jak ją wykonać ale tak by było w miarę estetycznie gdyż używam kamerki i nie chce aby to strasznie rzucało się w oczy. Pobieram właśnie wszystkie sterowniki do tych słuchawek które znalazłem na oficjalnej stronie Creative chociaż już jakieś instalowałem. Więc tak jak napisałem, prosiłbym o pomoc z tym pop filtrem. Jeżeli moglibyście również polecić jak dobrze go skonfigurować byłoby cudownie!

 

Podłączam mikrofon oraz słuchawki pod kartę dźwiękową USB którą mam w zestawie. Gdy rozmawiam na skype bądź nagrywam słabo mnie słychać. Głośność mikrofonu ustawiona w panelu sound blaster jest na 100. Bardzo pilnie potrzebuje pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gąbkę do mikrofonu słuchawek USB wykonałem ze zwyczajnej gąbki do mycia. Z 2 gąbek lepsza dla mnie była ta o drobniejszej fakturze. Żyletką wyciąłem sześcian i umodelowałem go nożyczkami w coś przypominające jajko/kulę; musiałem to robić parę razy aż było mnie dobrze słychać ( początkowo gąbka była za duża i głos zbyt mocno tłumiło) + mój oddech nie aktywował mikrofonu na TS. W środku żyletką wyciąłem otwór dopasowany do wielkości mikrofonu i przykleiłem silikonem z 2 stron (tam, gdzie nie było 2 mikrofonów).

Gąbkę miałem niebieską, więc użyłem czarnego lakieru w spray'u dla efektu estetycznego; nie zmieniło to dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić gdy mikrofon w tych słuchawkach jest strasznie mało czuły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać. Nie piszę złośliwie - praktycznie nic z tym nie zrobisz (jeśli masz wszystko ustawione na full i nadal jest cicho).

Sprawdzałeś jak jest na integrze bez podłączania słuchawek przez USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam różnicy, posiadam integre Realtek HD Audio. Polecacie jakiś inny mikrofon do ~50 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...