Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lolqoo

Denon AH-D1100 - krótka recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Strona producenta:

 

http://www.denon.pl/pl/product/pages/product-detail.aspx?catid=headphones&subid=classicheadphones&productid=ahd1100

 

Cena początkowa: 799,- PLN

Cena aktualna: 299,- PLN

 

denon_2.jpg

 

 

Jako posiadacz Creative Aurvana Live (do muzyki) oraz Sennheiser HD 558 (do kina i gier), beatsów studio (siostry ;p), stwierdzam iż te Denony to liga wyżej. Słuchawki są wręcz stworzone dla ludzi lubiących dobry bas za mały hajs. Używałem ich od dwóch tygodni z ipodem classic, iphone'em i creative SB X-FI w pececie. Dopiero w tych słuchawkach stwierdziłem różnicę pomiędzy przetwornikiem audio w ipodzie i iphonie, gdzie starszy gra jednak lepiej. Na X-Fi brzmienie jest kapitalne. Na najwyższej głośności nie ma trzasków i przekłamań (a SB mają spory zapas głośności). Nawet przy podbiciu basu przez kartę (czego oczywiście nie trzeba robić, bo jest go wystarczająco), bas był bardzo czysty i dynamiczny. Muzyka elektroniczna, house, pop, hip-hop - brzmią w nich doskonale. Nie jestem fanem muzyki akustycznej, ale po przesłuchaniu kilku kawałków również nie stwierdziłem żadnych zastrzeżeń co do dźwięku. Soprany bez zarzutów. Najlepsze w nich jest to, że ten głęboki bas nie przyćmiewa wyższych częstotliwości. Dałem je do odsłuchu kilku znajomym i nie chciały zejść z uszu xD

 

Nauszniki to imitacja skóry, są bardzo wygodne i przyjemne dla ucha. Idealne na zimę, całe uszy wewnątrz;) Górna część pałąka również w tym materiale, przez co słuchawek nie czuć na głowie. Rażą trochę skrzypiące plastiki na początku, ale z czasem się wyrabiają i skrzypienie ustaje. Przyczepić się też można do kabla, który mimo, że jest grubszy od tych w Aurvanach, to też wygląda niepewnie, także trzeba się obchodzić ostrożnie. Można go oczywiście wymienić. Końcówka kabla z jackiem jest już wykonana bez zarzutu. W przypadku podłączenia do PC polecam od razu podłączyć kabel przedłużający, coby nie pociągnąć i nie skrzywdzić kabla. Kabel ma 1,3m i jest idealny do playera w kieszeni. Tłumienie dźwięków również bez zastrzeżeń. Przy 50% głośności w ipodzie, nie słychać żadnych dźwięków z zewnątrz.

Sprzęt szczerze polecam do muzyki. Nic lepszego do 500 zł nie słyszałem. Radzę brać póki są, bo kosztują teraz 30% ceny początkowej, a niedługo znikną z rynku na rzecz następcy.

 

Oceniam je jako słuchawki mainstreamowe do 500zł (nie audiofilskie)

Brzmienie:

- FLAC/ALAC - 10/10

- AAC 256 - 10/10

- MP3 320 - 10/10

- MP3 VBR - 9/10

- GRY - 9/10

- FILMY - 9/10

 

 

 

Plusy:

- czysty, bezbłędny bas

- pasmo na poziomie słuchawek pro

- wysoki komfort użytkowania

- tłumienie dźwięków otoczenia

- świetny, klasyczny wygląd

- duże muszle

- metalowy pałąk

- cena

- 2 lata gw.

 

Minusy:

- kabel

- lekko trzeszczące plastiki

- wyjęcie z opakowania (zaprojektowanego przez kogoś na haju) może doprowadzić do obłędu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem BARDZO ciekaw, jak je porównasz do niemal 3x tanszych Superlux HD669? :)

 

Z wykresów i testów na Goldenears wynika, że te Denony mają ciemne brzmienie, wysokie tony są schowane i nie powalają jakością, są lekko ostre. Nie są też zbyt detaliczne. A bas jest z gatunku tych "buczących" czyli o niezbyt dobrej jakości. Wykres impedancji również szaleje, a to oznacza że wymagają wzmacniacza z bardzo niską impedancją wyjściową, żeby w miarę poprawnie grały. Kolega z forum (z dużym doświadczeniem przetestowanych modeli słuchawek) też nie miał o nich zbyt pochlebnej opinii. Stwierdził, że nie powalają i nawet Ultrasone niemodowane mają lepsze brzmienie.

 

Porównaj je sobie do tych HD669, jestem ciekaw czy (i jak szybko) potem Denony sprzedasz. :) Może być bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiserów nie tykam, miałem kilka modeli i są to najbardziej przereklamowane słuchawki na rynku. Pusty, płaski i badziewny dźwięk. I to nie mówię tu o śmiesznych modelach za 100-200zł, które brzmią jak kupa, a w granicach 600-700zł. Nie polecam nikomu absolutnie żadnych sennheiserów. Nie słyszałem tych najdroższych. Nie interesują mnie wykresy, a odsłuch. Słuchawki kupujesz dla siebie, dla swojego ucha, nie dla wykresów. A jak toś kupuje słuchawki typowo basowe i chce słyszeć wysokie tony jak w słuchawkach za 3k to chyba pomylił model. Oczywiście nie są dla wszystkich, bo niskie tony mogą męczyć ucho ludziom do tego nie przyzwyczajonym.

 

http://audio.com.pl/testy/denon-ah-d-1100:11

 

http://forum.mp3store.pl/topic/97255-denon-ah-d1100/

 

Poczytaj tutaj. Słuchawki mają wielu zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię Sennheiserów. W pełni się zgadzam z twoją opinią.

 

Jednakże.

Mówiłem o tych: HD669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie słyszałem ;] Może i są dobre, co jest wyjątkiem w przypadku tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię, że jeśli właściciel Shure SRH940 (które kocham) mówi coś takiego o tak tanich słuchawkach, to jest to naprawdę fenomen na skalę Giant Killer.

100% Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać te słuchawki za 299 zł? Znalazłem je najtaniej za 349 zł poprzez portal ceneo.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shure SRH 840 i w połączeniu z Asus Essence ST graja przepięknie. ( karta dźwiękowa ma brzmienie bardziej w stronę wysokich tonów a Shury w dolną część pasma co pięknie się razem zgrywa Naprawdę polecam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać te słuchawki za 299 zł? Znalazłem je najtaniej za 349 zł poprzez portal ceneo.pl.

Kupiłem je bodajże przez sklepokazji.pl. Być może cena poszła w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega reklamował je 5 razy z powodu pekania pałaka, obecnie bedziemiał miał zwrot kasy jak na słuchawki za tą cene to jakośc materiałów strasznie tandetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega reklamował je 5 razy z powodu pekania pałaka, obecnie bedziemiał miał zwrot kasy jak na słuchawki za tą cene to jakośc materiałów strasznie tandetna.

Mhm... Nieistniejący kolega i pękający pałąk xD

Dwuletni okres gwarancyjny rozpoczyna się od daty nabycia nowego (fabrycznie) produktu w autoryzowanym punkcie sprzedaży Denon. W razie złożenia reklamacji, Denon wymieni wadliwy materiał i zainstaluje go bezpłatnie. Wyklucza się jakiekolwiek inne roszczenia o obszerniejszym charakterze.

To chyba jakiś inny Denon skoro zwracają kasę. Pierwszy raz słyszę o zwrocie kasy za wadliwe słuchawki w jakiejkolwiek firmie, zazwyczaj kończy się to naprawą lub wymianą.

Ale kolega przecież wie lepiej, bo 5 razy pękł mu pałąk^^ Czemu tacy ludzie nie są tu banowani?;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Nieistniejący kolega i pękający pałąk xD

 

To chyba jakiś inny Denon skoro zwracają kasę. Pierwszy raz słyszę o zwrocie kasy za wadliwe słuchawki w jakiejkolwiek firmie, zazwyczaj kończy się to naprawą lub wymianą.

Ale kolega przecież wie lepiej, bo 5 razy pękł mu pałąk^^ Czemu tacy ludzie nie są tu banowani?;D

 

Nie wiem typie co ty bierzesz lub czy masz cos nie tak z głową. Nie mam zamiaru podawać danych osobowych na forum. Niby po co miał bym wchodzic akurat tu i pisac o pękajacym pałaku?

W warunkach gwarancji firmy denon jest zapisane ze przy piątej naprawie przysługuje zwrot gotówki. Jak toś bardzo sie uprze to podeśle na pm zdjecia. Zreszta wysratczy poczytac na forach bo to jest czesty przypadek w tych słuchawkach (wada fabryczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...