Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Łucznik

Sprzęt do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Poszukuje laptopa na studia ,sprzęt musi być w pierwszej kolejności mobilny ( dobra bateria ,wykonanie ) ,będę urzywał go głownie do przeglądania internetu,

pracy na programach biurowych. Znalazłem dwa komputerki jak do tej pory :

http://www.x-kom.pl/p/204176-notebook-laptop-15-6-hp-15-d060sw-i5-3230m-4gb-750-dvd-rw-win81-gf820m.html model z mocnym jak za ta cene procesorem

oraz http://www.x-kom.pl/p/180783-notebook-laptop-15-6-hp-probook-450-g1-i3-4000m-4gb-500-dvd-rw-hd8750m.html trochę droższy ,ale z mocniejsza kartą graficzną ,lepszą baterią i matową matrycą ,ale z owiele słabszym procesorem.

 

I tu mam równierz dodatkowe pytanie ,jeśli będę urzywał laptopa do podanych prac to co będzie odgrywało ważniejszą rolę przy komfortowej pracy z komputerem ,mocna karta graficzna czy procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do neta oczywiście wystarczą oba procesory. Jeżeli chcesz dobrze wykonany z dobrą baterią, to musisz szukać laptopów biznesowych (Dell Vostro, Latitude, HP Probook, Lenovo Tninkpad). No a jak o baterii myślisz, to przydałoby się coś pokroju proceseów energooszczędnych (Intel z literką U na końcu). Postaram Ci się czegoś doszukać. Będziesz też grał na tym laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że niekoniecznie ,mam w mieszkaniu komputer stacjonarny ,na dzień dzisiejszy uważam ,że ewentualnie ułożę sobie pasjansa i to chyba tyle z gier.

Będę wdzięczny za każda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim rzie polecę Ci model Della, który sam posiadam. Model Vostro 3560. Bateria przy maksymalnym rozjaśnieniu ekranu wytrzymuje 2 godziny z groszami. Przy zciemnieniu ekranu do max czas pracy potrafi się dość znacznie wydłużyć. Oczywiście zależy co robimy. Ja posiadam model z procesorem i3 3120M. Niestey musiałbyś zapytać o dostępność tego modelu w sklepie. Napisz na forum, jeszcze dostaniesz rabat. Jest to fajny laptop, bo ma podświetlaną klawiaturę, cztery porty USB 3.0, bardzo łatwo się go czyści, wygodnie się pisze i ma czytnik linii papilarnych. Dodatkowo ma dwie karty graficzne, więc do podstawowych gier starczy ;). Do plusów również zaliczam dysk WD 500GB 7200 obr/min (duzo laptopów ma 5400 obrotów). No ale znowu minus, że mamy kontroler SATA II. Jednakże mnie ten laptop starczy i po ponad półrocznym użytkowaniu jestem na prawdę z niego zadowolony, wygląda jak nowy.

 

Popytaj jeszcze o wersję z dyskiem SSD + HDD (SSD 32GB a HDD chyba 1TB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc i fajną opinię ,jeśli ktoś ma inne propozycje to chętnie je przeczytam.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Vostro 3560 - mam służbowy. Nie polecam. Okropnie zamula. Bez SSD nie podchodź. Miałem przesiadkę z 4-letniego lenovo sl510 (c2d t6550 chyba) i jest zauważalnie wolniej. Mam wrażenie, że przy okazji odchudzania poskąpiono materiałów na radiatory. Lepek oczywiście schudł, ale throttling jest bardzo oczuwalny i czasem zdarza się, że 'pluje ogniem' z wentylatora. Stary lenovo zawsze był chłodny i cichy. Zastosowanie - biuro (kilka excelli, word, pdf i proste struktury chemiczne).

Ładny ten dell może i jest, ale nic po za tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ,po przemyśleniach i przejrzeniu paru tematów chyba zdecyduje się na tego probook'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie powiedział o moim Dellu. Gdzie Ci muli? Ja mam parę programów odpalonych i nie tragedii. Przesiadłem się też z Lenovo - model R61i. Może Lenovo bardziej wytrzymały był, ale na pewno nie szybszy i łapał zadyszki nawet na Suse. Fakt, że w Dellu wentylator jak się załączy, to jest głośny, ale żeby buchał ogniem? Ciepłe powietrze i tyle. Każdy ma swoje upodobania, może do takiego konsensusu dojdźmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...