Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ASK

zalman z9 u3 i jaki cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wsadzę do tej obudowy thermalright macho black wahite? I czy pamięci g.skill riperjawsX na płycie asrock z97 extreme4 nie będą przeszkadzały w jego zamontowaniu? A moze zamontowac inny cooler, porównywalny wydajnością, lub inne pamięci?

Poradzcie coś. Zwłaszcza ci co mieli lub mają te komponenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie zasłoni sloty na ram? Jesli tak to moze zanim zamontuje się cooler da radę włożyc pamięci pod cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy slot może być minimalnie przesłonięty (zależnie od specyfiki płyty głównej). A jakie masz pamięci RAM? Możliwe bowiem, że nie ma się czym przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka dni temu stałem przed tym samym dylematem, co włożyć do mojego Zalmana Z9 U3, Niby macho wejdzie, ale też różne opinie słyszałem, te "na styk" oznacza, że okno z plexi będzie wygięte. Ja wybrałem Grandisa, jest niższy od macho a pasuje idealnie. Możesz mieć problemy z zmieszczeniem pamięci zarówno z macho jak i z Grandisem, wentylator opiera się o pamięci, nie ma pod nim dodatkowej przestrzeni na ram. Dla zobrazowania wydajności SilentiumPC Grandis dodaje screena z temperaturami po 15min katowania OCCT mojego i5 4670k 4.5Ghz 1.250V znanego z dużych temperatur (jak to haswell)

post-404412-140975661251_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........, te "na styk" oznacza, że okno z plexi będzie wygięte.

 

Możesz wkleić jakieś zdjęcie obrazujące taką sytuację ?

Wszędzie gdzie widziałem pytania związane z tym coolerem w Z9 Plus uzytkownicy wklejali fotki potwierdzające, że wchodzi - bez żadnego wyginania czy dotykania plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuje raczej fortis 2. Chyba wydajność podobna do grandisa? Jeden moze dwa stopnie więcej a jednak znacznie mniejszy.

Cooling_PL jeszcze nie wiem jakie pamięci. Zastanawiam się nad riperjaws 2133mhz. Chyba ze jakieś lowprofile, Corsair vengeance lub adata. Tylko ze one mają CL 11 i CL10.

Chyba ze jednak kupić HyperX 1866 CL. Mają low profile. CO jest waznijesze w pamięciach?

Timingi czy taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat :P

Czy takie coś wejdzie do tego zlamana? Bardzo ładny jest ten cooler.No i pytanko czy nie będzie on wadził z radiatorami na moim asrocku które są wokół gniazda procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić jakieś zdjęcie obrazujące taką sytuację ?Wszędzie gdzie widziałem pytania związane z tym coolerem w Z9 Plus uzytkownicy wklejali fotki potwierdzające, że wchodzi - bez żadnego wyginania czy dotykania plexi.

 

Gdzieś czytałem cały artykuł na stronie UK o tej obudowie i koleś mówił o maxymalnej wysokości coolera jaki wejdzie i padł temat tego Macho, opowiadał, że wszedł ale opierał się o okno z plexi. Poza tym patrząc na mojego Grandisa wydaje mi się, że niewiele więcej się tam zmieści, a jak wiadomo macho jest wyższy. Mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TR HR02 Macho Rev. 2 w Z11 i mieści się tylko dzięki temu, że Z11 ma wypukłe plexi na boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jaką ma wysokość i porównaj z tymi o których tutaj mowa i będziesz wiedział. Chyba ze chodzi o szerokość.

 

Ja zamówiłem w koncu SilentiumPC Fortis 2, wydajny, stosunkowo mały. I obudowę Corsair Carbide 500R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa bardzo fajna,ale ten enermax jest dużo ładniejszy pod względem wyglądu :P na wysokość powinien wejść,ale wokół socketu procka moja płyta ma radiatory i kłopot już miałem z montażem karakorum dlatego pytam jak ma się sprawa z tym coolerem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Enermaxa, to starsza konstrukcja, o wyglądzie nie ma co dyskutować, kwestia gustu. Nie będzie tak wydajny jak Grandis i Macho, ma tylko 4 rurki cieplne co na pewno jest jego wadą, ma też mniejszą powierzchnie oddawania ciepła. Na wysokość wejdzie spokojnie, problem będzie z 1 slotem RAM, ale to częsta wada. Myślę, że z umieszczeniem na płycie nie będzie żadnych problemów, a karakorum to relikt przeszłości, jeszcze gdzieś go tu mam zakurzonego, czeka na złomiarza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna kupować cooler i patrzeć na jego wygląd? :hmm:

Ja patrzyłem tylko na temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna kupować cooler i patrzeć na jego wygląd? :hmm:

Ja patrzyłem tylko na temperatury

Powiedz to onanistą skłądającym wc do kompa w którego skład wchodzi obudowa z oknem :P nie podjąłem jezcze decyzji bo się właśnie waham między brzydszym grandisem,ale wydajniejszym,a ładniejszym,ale mniej wydajnym enermaxem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna kupować cooler i patrzeć na jego wygląd? :hmm: Ja patrzyłem tylko na temperatury

 

Nie zgadzam się, sam kupiłem ładną obudowę z oknem właśnie po to, żeby wnętrze cieszyło oko, może "onanistą" nie jestem ale lubię widok dobrze skrojonej obudowy z wypieszczonym, schludnym wnętrzem. A co do Grandisa, nigdy nie nazwałbym go brzydkim, to ładny, dobrze wykonany cooler, kolorystycznie bardzo pasuje do Zalmana.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, sam kupiłem ładną obudowę z oknem właśnie po to, żeby wnętrze cieszyło oko, może "onanistą" nie jestem ale lubię widok dobrze skrojonej obudowy z wypieszczonym, schludnym wnętrzem.

 

Pozdrawiam

 

Czyli jesteś onanistą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, prawda jest taka że Grandis jest naprawdę mega-fotogeniczną konstrukcją :) Może nie jest to dla niektórych ważny atut ale niektórzy naprawdę lubią podziwiać wnętrze komputera ;) Tak samo bardzo ładny jest np. HR-02 Macho 120 rev. A :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś onanistą :)

 

Weź tu staraj się być pomocnym to cię od onanistów zwyzywają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...