Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Noob_44

Prośba o opinie do właścicieli MSI H97 Gaming 3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

Od dłuższego czasu planuję wymianę 7 letniej już platformy na coś bardziej współczesnego i po przeczytaniu wielu tematów i przeanalizowaniu kilkunastu testów wybór padł na MSI H97 Gaming 3.

 

Temat zakładam aby trochę bardziej przekonać się do płyt MSI ponieważ dotychczas korzystałem z Gigabyta oraz Asusa i tutaj moja prośba do właścicieli MSI czy mogę zaufać marce. Oczywiście wiem że to elektronika i 100% pewności nie ma.

 

Trochę może o tym jak doszedłem do wyboru. Osobiście nie mam w zwyczaju oszczędzania na płycie jednak nie jest to jednoznaczne z tym że jestem skłonny wybulić 1000 zł na płytę główną. Ważne jest dla mnie aby płyta była w formacie ATX, aby posiadała złącza PCI (tak, te stare PCI z których niektórzy się nabijają) oraz aby posiadała w miare dobre chłodzenie sekcji zasilania. Wszystko ponadto jest dla mnie marketingowym zabiegiem. Mówiąc o marketingu jestem ciekaw czy karta sieciowa zamontowana w tej płycie rzeczywiście wpływa na pingi podczas gry i na ten temat jestem szczególnie ciekawy opinii właścicieli. Przy wyborze płyty równie ważne było dla mnie posiadanie złącza M.2 co prawda w tej chwili nie planuję zakupu dysku pod to jednak komputer składam z myślą o przynajmiej kilkuletnim użytkowaniu. Kolejną wątpliwością jest kość UEFI i jej podatność na usterki czy warto rozważyć płyte Gigabyte i ich dual UEFI.

 

Co prawda jestem zdecydowany na tą płytę MSI jednak jak ktoś z Was mógłby zaproponować coś równie dobrego jestem skłonny roważyć propozycję.

Zapomniałem napisać co tam wpakuję a więc będzie to na początek G3258 a docelowo ma być tam i5 4590.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

EDIT 04.09.14r: W takim razie skoro nikt nie ma doświadczenia z tą płytą sam postaram się coś o niej powiedzieć jak tylko ją zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...