Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi_Rybnik

Jakie SSD? Do PC do 550zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie polecacie dyski do laptopa i do PC? Oba 120 GB. Pojemność 256GB.

 

PC taki, jak w configu - kwota do 550zł. Moje propozycje: Crucial M550 (MX100), Plextor M6S oraz GoodRam C100. Zastosowanie to system, Corel, Office, Blender i może ze dwie gry.

 

Laptop to Dell Vostro V3560, jednak posiada on SATA II i tu pytanie, co brać do kwoty 250 zł? Na lapku będzie tylko system, office, może ze 2 jeszcze jakieś programy lub mniej wymagające gry. Czy ewentualnie można by było przerzucić aktualny Hitachi w miejsce DVD (tam jest znowu SATA I)? Może lepiej zrobić z niego zewnętrzny i podpinać pod USB 3.0? Nie wiem, co by tutaj wybrać z SSD do lapka. Na obu komputerach będzie zainstalowana Winda 8.1 64bit. W biosie jeszcze widnieje Msata -> not detected. Może nad czymś na Msata się zastanowić, tylko jak to zamontować, żeby gwarancji nie stracić?

 

Edit:

 

Na razie kupię jeden dysk, a w kwocie do 550zł. Co możecie mi polecić wydajnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_Rybnik

 

Do 250 zł dobrymi SSD są Transcend SSD340 oraz Crucial M500. W tym Dellu jest mSata, ale żeby się do niego dostać trzeba rozebrać prawie cały laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech modeli tylko Plextor M6s na SATA, jeszcze zostaje Ci możliwość zastanowienia się nad modelem M6m na mSATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msata jak na razie odpada, z resztą i tak bym się bał to zamnotować do laptopa, a sam dysk zdecydowałem, że zamiast 2 kupię na razie jeden tylko do stacjonarki o dwa razy większej powierzchni. Czekam w takim razie na dalsze komentarze. Plextor bardzo mnie interesuje. Niedawno kupiłem do klienta GoodRam C100 128GB i klient jest zadowolony, ale czy wersja 256 GB też jest taka udana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci 550 zł na ssd jak za 400 masz mx100? Różnicę w wydajności między HDD a SSD wychwyca się momentalnie. Różnice między tanim SSD (C40 240GB lub MX100 256GB) a tym z wyższej półki to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak weźmiesz c40 240 GB za 380 zł to i tak będziesz zadowolony. Nawet hardcorowa edycja wideo 4K nie będzie stanowić problemu dla tego ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...