Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snipe_

Illustrator - halftones i expand (rozwinięcie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Musiałem pobrać illustratora (wersja testowa i już wiem, że wywale to...) żeby zrobić halftone z grafiki.

Mam też wersję testową pluginu Phantasm, ale powoli zaczyna rozrywać mi serce.

 

Korzystam z tego tutoriala:

http://vectorboom.com/load/tips/tool/how_to_create_interesting_text_effects_using_adobe_illustrator_and_phantasm_cs/17-1-0-42

 

Rozpoczynam nowy projekt wklejam JPEG z interesującym mnie wzorem. Przy pomocy efektu > pikselowanie > rastrowanie półtonu (halftone) narzucam sobie odpowiedny pattern. Wychodzą kropeczki, a chcę kwadraciki, puste w środku (plik będzie eksprotowany do .dwg). Niestety po zaznaczeniu mojego wzoru i odpaleniu plugina w/w przestawienie opcji na rectangular nic nie zmienia (komputer coś oblicza i nic nie widać, kółka jak były są dalej).

 

W tutku koleś używa opcji Expand (rozwinięcie). Zaznaczam więc mój pattern rozwijam zakładke obiekt i gó%$#! Opcja Rozwinięcie... jest nie do kliknięcia. Tworzę jakiś randomowy kwadrat pusty i się da, a przy tym nie?

 

W czym tkwi porblem, że używaj jpg za miast bmp? Nie rozumiem tego. Dlaczego nie mogę kliknać tej durnej opcji expand (jest szara nieaktywna).

 

JAK W POLSKIEJ wersji nazwya się opcja Live Tracing (nie ma tam nic ze śledzeniem na żywo czy coś w tym stylu, nie wiem kto to tłumaczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już spróbowałem. Problem był taki, że robiłem krok po kroku używając najpierw narzędzia z samego illustratora za miast od razu pluginu. Także wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...