Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eagle.eye

Czy to uszkodzony RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

składam komputer dla Matuli. Początkowo miał on działać na płycie ASROCK 4CoreDual-Sata2 ale ostatecznie zdecydowałem się na DFI Blood Iron P35-T2L. W tej chwili obie płyty mam w domu. Do płyt kupiłem używane DDR2 ADATA VITESTA 1066+ (2x1GB). Wygląda na to, że jedna kość jest uwalona ale jeszcze chcę się upewnić. Najpierw kości odpaliłem na płycie DFI ale oprócz działających wentylatorów komputer nie dawał oznak życia. Pożonglowałem trochę kośćmi i wyszło na to, że banki pamięci są OK natomiast jedna z kości jest chyba uszkodzona co objawia się tym że w chwili gdy jest ona zamontowana w komputerze ten mieli wentylatorami, PC speaker zgłasza błąd pamięci i oczywiście mam czarny ekran. Na sprawnej kości odpaliłem BIOS i pobawiłem się jeszcze timingami i napięciem ale bez skutku. Ponieważ sprzedający zarzekał się ze na jego komputerze pamięci działały postanowiłem odpalić je jeszcze na płycie ASRock. Co ciekawe komputer odpalił ale zarówno BIOS jak i Windows XP widzi tylko 1 GB pamięci (BIOS widzi pamięć tylko w jednym banku). Próba włączenia komputera tylko na tej trefnej kości kończy się tak jak w przypadku DFI czarnym ekranem, szumem wentylatorów, PC speaker zgłasza błąd pamięci. W Biosie ASRocka starałem się ręcznie ustawić timingi i napięcie ale bez skutku - cały czas widoczna jest tylko jedna kość. Uruchomiłem też MemTest86 ale (co było do przewidzenia) testom poddała się tylko jedna kość (jest sprawna). A teraz najciekawsze po włączeniu komputera na płycie ASRock pomimo,iż BIOS i Windows widzą tylko jedną kość to CPU-Z jak i EVEREST pokazują 2 kości i 2 GB ramu . No i zgłupiałem. Może być tak, że ta kość jest jednak sprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na płycie P6T Deluxe 2 miałem problem z pamięciami OCZ Reaper, za żadne skarby system i bios nie chciał zobaczyć obsadzonych 6 slotów, widział tylko 2.

Co ciekawe CPU-Z podawał właśnie prawidłowo że w systemie jest 12 GB.

Także ja bym się CPU-Z za bardzo nie sugerował, pamięci nie działają skoro bios ich nie widzi i nie można z nich korzystać, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie tak dawno przypadek, gdzie do nowo składanego komputera założyłem nowe kostki pamięci i komputer z jedną z nich nie działał - nie chciał nawet wystartować, przy czym druga kość z pary włożona "samotnie" nie powodowała problemów.

 

W sklepie kiedy tłumaczyłem o co chodzi patrzyli na mnie jak na głupca bo ich komputer testowy po podłączeniu obu kości uruchamiał się zupełnie normalnie. Potraktowali mnie trochę niepoważnie, ale uparłem się żeby porządnie sprawdzili i dopiero wtedy wyszło że miałem rację - komputer uruchamiał się poprawnie ale po jakimś czasie działania zawsze w końcu pojawiały się oznaki niestabilności. Wtedy przyznali mi rację i wysłali pamięci do wymiany (po wymianie na dowych kościach wszystko działa zupełnie poprawnie), myślę że w twoim przypadku może być podobnie, poproś żeby sprawdzili jeszcze raz porządnie a nie tylko uruchomili komputer i zasugeruj test pamięci programem memtest86+ (niskopoziomowy test uruchamiany z bootującego nośnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...