Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ilubek

AGP x4 a karta graficzna AGP x8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej SAPPHIRE ATI Radeon 9550 256MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8, ale moja płyta główna MSI 845PE Max obsługuje AGP x4.

 

Nie znam się na tym (ostatnio kartę kupowałem coś koło 5 lat temu) i mam pytanie

Czy można włożyć kartę AGP x8 do płyty głównej z obsługą AGP x4 i jakie będą tego efekty – tzn. czy ma to sens?

Jeśli nie ma to jaką kartę radzicie kupić (do 250 zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie kupowac, wszystko bedzie ze soba zgodne

 

tak na marginesie- roznica wydajnosci miedzy agp 8x i 4x wynosi okolo 1% ( czyli blad statystyczny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nie ma żadnej róznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jesli odpalimy gre w rozdziałce powiedzmy 1280, do tego max detale filtrowania itp, to czasami port 4x moze nie wyrobić. Gdy wchodziło agp8x, reklamowali to wlasnie w ten sposob, ze wydajnosc wzrosnie w ekstremalnych obciązeniach teksturami i rozdzielczosciami. Mysle ze taki 6800gt nie moglby pracowac z agp4x, poprostu by sie dławił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie roznica miedzy AGPx4 a x8 jest minimalana i nie zauwazalna gloym okiem w grach czy w programach graficznych , moze jedynie 3dmark bedzie odczuwal roznice w FPS ale max do 15 wiec spokojnie mozesz wsadzas ja do agpx4 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarząją się problemy z funkcjonowaniem, ale to są odosobnione przypadki, więc nie masz się czym przejmować, różnica miedzy agp4x, a 8x jest dla mnie niewidoczna i jest to tylko chwyt reklamowy, aby przyciagnąć kupujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie roznica miedzy AGPx4 a x8 jest minimalana i nie zauwazalna gloym okiem w grach czy w programach graficznych , moze jedynie 3dmark bedzie odczuwal roznice w FPS ale max do 15 wiec spokojnie mozesz wsadzas ja do agpx4  :cool:

 

Chyba maksymalne różnice to 0,15 fps :E kiedyś byłem ciekaw i zrobilem testy marka 2k1 i zero różnicy, jedynie minimalny błąd pomiarowy jeszcze na korzyść agp x4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz brac. Karta bedzie po prostu chodzic na 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nic nie straci ze swojej wydajnosci :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie same pytanie - czy karta AGPx8 bedzie chodzila stabilnie na AGPx4 ?? zastanawiam sie nad qpnem http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12467 i w jednym z komentarzy pisze: więc tak karta dobra świetna wygajność tylko jest mały problem kupiłem ją bo podobno "działa na AGPx4. no coż jeżeli ktoś uważa że stabilne działanie systemu przez 30 min. to wystarczające żeby karte nazwać kompatybilną z AGPx4 no to gratuluje" < nie wiem co o tym sadzic !

 

Czy moge być pewny,że ta karta bedzie dzialac z moim AGPx4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem płytke AGPx4 i kupiłem Radka9200 AGPx8, było wszystko ok :thumbup:;) nie masz sie czym martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś miałem płytke AGPx4 i kupiłem Radka9200 AGPx8, było wszystko ok :thumbup:  ;) nie masz sie czym martwić

 

Ja teraz pracuje na kompie z podpisu mam Radka 9200se AGP8x na plycie z AGP4x wszytko pieknie ladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radeona 9800 i zanosiłem go do kumpla ma płyte główną na agp 4x i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie wiem że takie tematy były ale ja muszę wiedzie na 100% :P

Mam płytę główną GIGABYTE GA-8VM533M-RZ AGP-X4 i kupiłem sobie Kartę graficzną firmy SAPPHIRE X1650 Pro 512 Mb DDR2 Agp X8 i jeszcze do tego Zasilacz firmy Mode Com Model : FEEL-350Tx 350 W.

Mam jeszcze :

Procesor:Intel Celeron D 2,50 Ghz

Pamięć RAM : 768 Mb

Socket : 478

I moje pytanie jest takie czy to wszystko będzie w miarę ze sobą chodzić znaczy poprawnie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dosyć rzadziej spotykany chipset bo VIA P4M266A ale powinno działać spokojnie. To Intel miał, że nie można było wkładać kart AGPx2 w AGPx8/x4 bodajże z powodu różnicy napięć które fizycznie uszkadzały slot. Ale znajdźcie kartę AGPx2 ;). Jak nawet TNT było AGPx4. Zasilacz kupiłeś niezbyt trafnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, jesli odpalimy gre w rozdziałce powiedzmy 1280, do tego max detale filtrowania itp, to czasami port 4x moze nie wyrobić. Gdy wchodziło agp8x, reklamowali to wlasnie w ten sposob, ze wydajnosc wzrosnie w ekstremalnych obciązeniach teksturami i rozdzielczosciami. Mysle ze taki 6800gt nie moglby pracowac z agp4x, poprostu by sie dławił.

 

Możesz spokojnie kupować Radeon'a 9550... ( to bardzo dobra grafika była ) ;) na magistrali AGPx4 będzie działał niemal idętycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pytanie wiem że takie tematy były ale ja muszę wiedzie na 100% :P

Mam płytę główną GIGABYTE GA-8VM533M-RZ AGP-X4 i kupiłem sobie Kartę graficzną firmy SAPPHIRE X1650 Pro 512 Mb DDR2 Agp X8 i jeszcze do tego Zasilacz firmy Mode Com Model : FEEL-350Tx 350 W.

Mam jeszcze :

Procesor:Intel Celeron D 2,50 Ghz

Pamięć RAM : 768 Mb

Socket : 478

I moje pytanie jest takie czy to wszystko będzie w miarę ze sobą chodzić znaczy poprawnie działać

Masz chyba identyczną płytę co ja więc mogę ci udzielić odpowiedzi.

Co do zasilacza to już wiesz że to nie najlepszy wybór.

Na swojej płycie miałem nast.karty graficzne:radeon 9200se,9800pro,9500pro,x800gto,geforce 7600gs i teraz mam hd2500xt i nie miałem takiej sytuacji że ta płyta nie chciała współpracować z którą z tych kart.

Trzeba tylko zainstalować odpowiednie sterowniki i wszystko pięknie chodzi.

Także powinno być wszystko ok :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pytanie wiem że takie tematy były ale ja muszę wiedzie na 100% :P

Mam płytę główną GIGABYTE GA-8VM533M-RZ AGP-X4 i kupiłem sobie Kartę graficzną firmy SAPPHIRE X1650 Pro 512 Mb DDR2 Agp X8 i jeszcze do tego Zasilacz firmy Mode Com Model : FEEL-350Tx 350 W.

Mam jeszcze :

Procesor:Intel Celeron D 2,50 Ghz

Pamięć RAM : 768 Mb

Socket : 478

I moje pytanie jest takie czy to wszystko będzie w miarę ze sobą chodzić znaczy poprawnie działać

Spokojnie będzie działać.

 

Tylko uważaj na zasilacz bo świetny nie jest.

 

Możesz spokojnie kupować Radeon'a 9550... ( to bardzo dobra grafika była ) ;) na magistrali AGPx4 będzie działał niemal idętycznie.

Spójrz na datę postu zamiast BEZ SENSOWNIE klepać w klawiaturę i trollować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie będzie działać.

 

Tylko uważaj na zasilacz bo świetny nie jest.

 

 

Spójrz na datę postu zamiast BEZ SENSOWNIE klepać w klawiaturę i trollować.

Twoja odpowiedz miała by sęs, gdybyś sam nie odpowiedział; "Tylko uważaj na zasilacz bo świetny nie jest" Tym samym sam zrobiłeś z siebie PAJACA ! ;)

Może zaprzeczysz !?

 

PS- Ale masz rację... stara data, nie zauważyłem... Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij używać słownika...

Grzechu odpowiedział na post napisany w tym temacie wczoraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzechu odpowiedział na post napisany w tym temacie wczoraj...

A ja to niby nie !? Jak by nie było, znów robicie wioche... ( nie trzymacie się tematu, tylko robicie zamieszanie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...