Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trocha6

MŚ 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nie rozkręcił się żaden temat w tym dziale, może tym razem się uda...

Jakie są wasze odczucia po pierwszej fazie?

Myślicie, że damy radę w kolejnych meczach i nie zabraknie nam w pewnym momencie "siły"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęcie słabe, w ataku Wlazły ma przebłyski, z zagrywki też coś mało punktujemy. O brak siły bym się nie martwił, bo jeszcze powinni ją mieć, ważne, żeby grali konsekwentnie.

 

Za wczorajszy mecz plus dla Wlazłego i Możdżonka. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga runda i te bardziej klasowe zespoły jednak zmieniły obraz gry naszego zespołu. Oczywiście nie chcę obrazić tutaj Serbów, że to nieklasowy zespół, ale pamiętajmy, że to zespół w głębokiej przebudowie. Argentyna to nie Brazylia. Kamerun, Australia i Wenezuela to po prostu druga liga. Inne grupy były po prostu cięższe. Polaków w meczu z USA i Włochami sparaliżował dodatkowo tzw. strach przed awansem. Dodatkowo zagrywka, którą tak się wszyscy podniecali w pierwszej rundzie, w drugiej rundzie wygląda jak zagrywka człowieka z gimnazjum i nie robi kompletnie żadnej krzywdy klasowym grajkom. Tak samo prezentuje się odbiór. W meczach pierwszej rundy dało się zauważyć spory progres względem kadry Anastasiego. Miałem wrażenie, że francuski duet na ławce mocno wpłynął na rozwój w tym aspekcie. Niestety wszystko wróciło do normy w meczach drugiej rundy. Mocna zagrywka zrobiła straszne spustoszenie w naszych szeregach. Bardzo zły odbiór spowodował poruszenie Zagumnego w rozegraniu a to powoduje granie jedną opcją. Ciekawy jest również dylemat wyboru rozgrywającego. Zagumny to mistrz tej pozycji, ale nie jest zgrany z tym zespołem i to często widać, szczególnie jeśli troszkę siada odbiór. Kompletnie nie współgra z Wlazłym, często w powtórkach widać te mikro opóźnienia lub przyspieszenia. Wyraźnie lepiej ma się współpraca z odbierającymi. Natomiast Drzyzga, to ciekawostka, gra świetnie za siebie i idealnie zgrywa się z Wlazłym, otwiera jego wszystkie najlepsze strony. Dość słabo wygląda gra środkiem, Nowakowski wygląda jak dziecko we mgle a ma już przecież 27 lat, jest ogranym zawodnikiem. Kolejny problemem jest Mika, gracz być może nietuzinkowy i ciekawy, ja osobiście nie mam do niego przekonania, wydaje się byc strasznie pokraczny a jego zdobywane punkty wydają się być dziełem przypadku. Ale, ponieważ to on ma grać rolę Kurka, potrzebujemy bardzo jego centymetrów to zaczyna wyglądać to źle, bo na ławce takich parametrów już po prostu nie ma. Nie jestem jakimś mega fanem Kurka, ale powinien się znaleźć w tej kadrze, nawet na ławce ale być powinien. Ponieważ teraz pozostaje nam Kubiak, lubię gościa ale daje sobie głowę uciąć, że ciężaru startera nie uniesie. Świetny, świetny zmiennik, zadaniowiec, bardzo przyzwoity pewny odbiór, spore IQ boiskowe ale mieć go na boisku od początku do końca meczu? Po pewnym czasie zespół przeciwny gra opcją i zostawia go na pojedyńczym z którym często sobie nie radzi. Gdybym miał na chwilę pobawić się w trenera, chyba jedna zacząłbym z Możdżonkiem zamiast Nowakowskiego, chociaż na szybki Iran to sam nie wiem co lepsze, szybszy w bloku Nowakowski, czy wyższy ale mnie mobilny Możdżonek. Zostawiłbym ponownie Mikę na odbiorze, może się odblokuje- musi.

Generalnie potwierdza się układ sił, Polacy to silny zespół ale oscyluje w okolicach 6-8 zespołu i takie są fakty. Brazylia, Rosja, USA, Włochy(tak Włochy, z Zajcewem w składzie, przegralibyśmy wczoraj), Francja, Iran- kolejność przypadkowa :P Później jest grupa zespołów które wciąż są w kontakcie i często potrafią wygrać z pierwszą 5-6. Są to Polacy, Serbowie, Bułgarzy i teraz chyba również Niemcy. Mam nadzieję, że mury pomogą ale strasznie boję się tych dwóch ostatnich meczy, które wydają się być najtrudniejsze z dotychczasowych.

Mecze oglądam na Polsat(ach) Volleyball, mam bo mam taką możliwość i czas więc oglądam większość meczy, złotówki bym nie zapłacił w innym przypadku, jest to skandal i nie rozumiem dlaczego ta sprawa nie jest głośniej komentowana bo nie wierzę, że tutaj wszystko zostało rozegrane zgodnie z obowiązującym prawem. Wielka wtopa rządu, który wszystko postawił na tych partaczy trawiastych i Euro12. Jak można było tak zlekceważyć to piękne widowisko i zawodników, którzy zawsze zostawiają całe serducho na boisku. Owszem w zdobyciu organizacji bardzo pomógł Schetyna w 2008r, ale podobno później odbyło się dosłownie jedno spotkanie strony rządowej z organizatorami i kierownictwem ZPS. Wstyd! Pomimo tego, że popieram tą opcję polityczną....wstyd!

Przepraszam za wylewność ale czekałem aż ktoś wreszcie stworzy wątek, wiem jestem leniwy ale gdzie jest moja ulubiona fanka siatkówki pclabu hmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24-22 z Iranem w trzecim secie .... i przegrali do 26 zamiast 3-0 to zaraz mnie zawał chwyci bo graja tie-break.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za mecz...

 

Brawo :thumbup: :thumbup:

 

Co za mecz...

 

Brawo :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić ten mecz, więc sobie po prostu daruje. Nie chcę krzywdzić naszych zawodników, bo zostawili ponownie dużo zdrowia na boisku, ale nie podobała mi się trenerka. Pierwszy i drugi trener zniknęli w pewnych momentach meczu. Bardzo opóźnione zmiany a pamiętajmy, że siła naszego zespołu to bardzo równi i gotowi wszyscy zawodnicy. Ponawia się błąd z trzymaniem Nowakowskiego na boisku. Moim zdaniem duży błąd z opóźnieniem zmiany Zagumnego. Jutro kibicujemy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo? Jakie brawo :E

 

Nie do wiary jak spaprali ten mecz. Niby wygrana ale imo mega porażka. Antiga nie udźwignął swojej roli imo.

Jeszcze się może okazać, że przegraliśmy frajersko awans. USA wygrywa z Argentyną, Iran z Serbią i nas przeskakują a my gramy z liderem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatane ;)

Odnośnie ostatniego meczu. Ponownie zmiany opóźnione o jedną- dwie pełne rotacje. Dramat to jest, to czekanie na przełamanie się zawodnika trwa nieskończenie długo. Pomijam fakt, że Nowakowski w ogóle powinien przestać wychodzić w podstawowym składzie od momentu rozpoczęcia rywalizacji w drugiej rundzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że Nowakowski w ogóle powinien przestać wychodzić w podstawowym składzie od momentu rozpoczęcia rywalizacji w drugiej rundzie.

 

 

A Wlazły powinien mieć bana na zagrywke na cały turniej. :E Co raz siata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wlazły powinien mieć bana na zagrywke na cały turniej. :E Co raz siata.

ale jak kilka meczy wcześniej władował z 5 asów to było ok? Coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wlazły powinien mieć bana na zagrywke na cały turniej. :E Co raz siata.

 

akurat on jako jedyny powinien robić to co robi na zagrywce, bez ryzyka ten nasz zespół z tym swoim flotem na zagrywce jest śmiesznością. Podstawowy skład to stosunek 5/1 może 4/2 flot do mocnej zagrywki, jaki inny zespół tak gra, dajcie spokój z tym flotem bo nikt tak nie gra we współczesnej siatkówce, czas to zmienić bo ciągnie się to u nas latami. Teraz większość zawodników z czołówki światowej potrafi serwować zarówno flotem jak i mocną zagrywką. Zagrywka Zagumnego jest kpiną, po prostu. Nowakowski serwuje przy skuteczności 5% może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oglądałem wszystkie mecze, asy serwisowe były może po dwa na mecz. A zepsutych piłek przez m.in tego siatkarza i nie tylko było sporo. Nawet komentatorzy nie raz zwracali uwagę na małą skuteczność naszej zagrywki gdy u przeciwników było z tym dużo lepiej. Poza tym elementem mecze ogląda się fajnie. Mam nadzieję, że wywalczą jakiś medal. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć obecnych statystyk, pewnie są gorsze, ale 9 września Wlazły miał 9 asów ze średnią 0.56 asa/set co dawało mu czwarte miejsce. Nie jest tragicznie. Jasne, dobrze byłoby gdyby w ostatnich dwóch meczach też to dobrze działało, ale jak się nie chce dostarczać baloników z których i tak nam wbiją gwoździa, to trzeba ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ich jedziemy w tym tajbreku.

mecz zajebisty

edit:Wszystko sie zmienia dynamicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale końcówa. Nie jestem jakimś wielkim fanem siaty, ale polscy kibice to jest normalnie miazga :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wielkim fanem siatki nie jestem, ale uwielbiam mecze na takim poziomie. Wielkie emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielić całą LM :E

 

 

Piękny mecz...

Jesteśmy w stanie wygrać z każdym !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Jestem zadowolony, ale nie pod wrażeniem. Oglądałem sam tie break, a dalej widzę błędy zagrywki, wyrzucenia za plecy, złe wystawki, na siłę na ukos, gdy trzeba gdzie indziej itp itd. No, ale Brazylia też. Cała ta siłą Brazylii przez lata kojarzy mi się z tym, że oni tych błędów popełniają mniej niż inni. Widać czasy się zmieniają.

 

Mogli tę końcówkę wykończyć wcześniej. No, ważne, że w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...