Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaycob

Następny Battlefield powinien być w realiach I/II Wojny Światowej

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ostatnio jakieś studio wypuściło godną uwagi grę w/w klimatach? Dekadę temu? Od wielu lat jesteśmy karmieni ciągle tym samym współczesnym lub futurystycznym tematem. Obecnie mamy Crysis, Halo, Planetside, Killzone, Titanfall, CoD, Destiny i zbliżający się Battlefront, a także prawdopodobnie powstanie remake 2143 (parząc na ostatnie DLC BF4). Stworzenie gry opartej o WWI/II w obecnej technologii to by było coś! - np. wyobraźcie sobie szturm na Normandie albo walki w Paryżu z możliwością zniszczenia każdego budynku.

 

Ograniczyli by pewnie ilość nikomu nie potrzebnych gadżetów, kolorowych laserów, broni typu lock-on także by nie było. IMO taki powrót do korzeni dobrze by zrobił DICE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzeda się tak dobrze jak latające helikoptery z cybernetycznymi silnikami, MOABy własne skórki do broni i tym podobne.

Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co temat? Co jakiś czas ktoś się żali, a ten temat nic nie da, tylko będziemy gdybać. Oczywiście sam chciałbym coś w tych klimatach, ale cóż poradzić? A ubolewać mi się nie chce.

 

Poza tym, DICE? Ja rozumiem, że BF'y ogólnie są fajne, ale jest w nich cała masa błędów, nie wspominając o ostatniej czwartej części - "BattleBug". DICE nie ogarnia własnego silnika Frostbite od jego początków, czyli Bad Company. I żeby zaraz nie było, iż jestem wielkim fanem CoD'a, bo pogrywam w obydwie serie.

 

Edit.: I na pewno nie pierwsza wojna światowa. Kiedyś także chodziło mi to po głowie, ale w końcu dotarło do mnie, że byłoby to nudne starcie camperów. To była wojna okopowa przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sprzeda się tak dobrze jak latające helikoptery z cybernetycznymi silnikami, MOABy własne skórki do broni i tym podobne.

No właśnie, a z drugiej strony był BC2 - tam takich rzeczy nie było, a odniósł sukces.

 

 

No i po co temat?

Do dyskusji.

 

Co jakiś czas ktoś się żali,

Gdzie się żali?

 

a ten temat nic nie da

a co ma dać? :D Raczej nikt z devów tutaj nie zagląda. :E

 

Poza tym, DICE?

Bo nie ma innego gracza? Jak na razie tylko DICE zdecydowanie przewodzi i ma największe doświadczenie w tego typu grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wojna odpada, bo to by był tryb infranty only w zasadzie. :E Tak, tak, również czołgi, artyleria i samoloty, ale czy naprawdę ktoś chciałby tym operować? Tego nie da się sprzedać, jak wyżej zauważono. Natomiast na drugą wojnę być może ponownie przyszedł czas. Pomysły pokroju Hardline mnie w tym utwierdzają. Battlefield na długo zawiesił się w czasach współczesnych, a futurystycznych klimatów faktycznie mamy aż nadto.

No i po co temat? Co jakiś czas ktoś się żali, a ten temat nic nie da, tylko będziemy gdybać. Oczywiście sam chciałbym coś w tych klimatach, ale cóż poradzić? A ubolewać mi się nie chce.

Tak się składa, że jeśli coś jest od gdybania, to na pewno forum. ;) Nikt się zresztą nie żali, w zasadzie to Ty zacząłeś się żalić pierwszy. :E

 

Swoją drogą zastanawiałem się czy nie miałby racji bytu kącik na kształt tych z działów konsolowych "Wszystko o...". Wątek offtopowy z myślą o takich kwestiach, oraz całej masie innych rzeczy, które niekoniecznie wymagają osobnego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zrobic remake bo teraz mogli by to lepiej opowiedziec (chyba :E ) lepsze silniki wiekszy wachlarz możliwości i byłoby na czym zawiesić oko :)

a jak nie to raczej temat nie jest wyeksploatowany wiec o czymś nowym można by zrobić ciekawy tytuł. bo nic tak nie cieszy jak seria z pepechy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

właśnie następny BF powinien być o konflikcie ukraińskim. Tego jeszcze nie było. To raczej nie było by jakoś obraźliwe (chyba) a fajnie oglądać podobne tereny :D

Konflikt Ukraina vs Zielone ludziki czy tam preudorosjanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politykę trzymajmy może z dala od tego działu, jest miejsce na takie dywagacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wojna to nic innego jak wojna w okopach. II wojna oklepana i zawsze USA i UK - nigdy nie było to przedstawione od początku do końca np. od strony Niemiec czy Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Brakuje nieco tych II-wojennych klimatów. W sumie nigdy mi się one nie znudziły, więc gry traktujące o tym konflikcie przyjąłbym z otwartymi rękoma.

 

Tak naprawdę ostatnim tytułem, który skupiał się na tym settingu, a w który grałem było Brothers in Arms: Hell's Highway. Swoją droga...ile bym dał, żeby tę serię wznowili. IMO fenomenalna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

np. wyobraźcie sobie szturm na Normandie albo walki w Paryżu z możliwością zniszczenia każdego budynku.

 

Konsole by nie dawały rady.

A tak już bardziej na poważnie to nie chciał bym aby np. EA czy Activision wydawało obecnie coś w klimatach I czy II WŚ, ponieważ była by to dzisiaj zupełna kiszka więc lepiej, już pograć w dokonałego COD 1 czy COD 2 czy Medal of Honor.

 

W ogóle wyobrażasz sobię np. lodowanie w normandi grając na konsolowym padzie?(pisząc to sam do siebie śmieje się w monitor}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Battlefield mi nie potrzebny, ale chętnie pociorałbym w jakąś gierę w realiach z II wwś wyposażoną w bieżące programowo-wodotryskowe nowinki techniczno-graficzne z porządnie rozbudowanym trybem single i fabułą (multi też). Masa czasu już minęła do CoD i MoH, zdążyły się już porządnie zestarzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki remake Cod2 bez autoaimu i innych zbędnych konsolowych wynalazków by się przydał, multi na 128 graczy na mapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batllefield to skończył się dla mnie na 2 części, która też nie była w realiach II WŚ. Owszem BC2 nie było złe było dobre, ale to tylko spin off z małymi mapami i ograniczeniami.

DICE po wydaniu słabej 3 i jeszcze słabszej 4 już się nie podniesie z dna w którym w tym momencie jest. Przykre to, ale ich pogoń za pieniędzmi i śmierdzące lenistwo

już przekroczyły poziom, którego nie powinno się przekraczać. Oba poprzednie BF-y są fatalne. I zmienienie realiów na II Wojnę Światową nic tu nie da (Co najwyżej zmieni się klimat na bardziej odpowiadający wielu graczom)

bo mechanika zostanie taka sama. Czyli będzie to dalej zagrzybiały BF z masą błedów i spartolonym sieciowym netcodem. Przykro mi.

 

 

 

 

W ogóle wyobrażasz sobię np. lodowanie w normandi grając na konsolowym padzie?(pisząc to sam do siebie śmieje się w monitor}

 

Normandia to nie tylko desant z powietrza. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wyobrażasz sobię np. lodowanie w normandi grając na konsolowym padzie?(pisząc to sam do siebie śmieje się w monitor}

Zgubiłeś się chyba kolego, więc śmiej się dalej w monitor, ale oszczędź takich błyskotliwych komentarzy. O "lodowaniu w normandi". :]

 

Są możliwości, jest odpowiedni moment, czyli przesycenie czasami teraźniejszymi, więc lepszej okazji już nie będzie. Na razie trzeba przeżyć Hardline, a później zobaczymy. Ciężko mi sobie wyobrazić Battlefielda 5, po raz kolejny z hamerykańskim, współczesnym żołdakiem na pierwszym planie okładki i jakimś Abramsem w tle. Ileż można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się. Polecam Enemy Front (nie, nie grałem, ale gra toczy się podczas II wojny światowej) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko do następnego battlefielda po hardline, nastanie era battlefrontów(co ja osobiście przyjmę z pocałowanie ręki). Może wydadzą w między czasie jakiegoś kiepskiego spin-offa typu hardline więc nie ma się teraz czym przejmować.

I wojna to nic innego jak wojna w okopach. II wojna oklepana i zawsze USA i UK - nigdy nie było to przedstawione od początku do końca np. od strony Niemiec czy Polski.

w bf142 byli Niemcy, Amerykanie, Japończycy, Rosjanie, Brytyjczycy, Włosi, Francuzi czy nawet Kanadyjczycy, wszyskie frakcje grywalne... a no tak zapomniałem, że jakiś geniusz wpadł na pomysł robienia singla do bfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są możliwości, jest odpowiedni moment, czyli przesycenie czasami teraźniejszymi, więc lepszej okazji już nie będzie. Na razie trzeba przeżyć Hardline, a później zobaczymy. Ciężko mi sobie wyobrazić Battlefielda 5, po raz kolejny z hamerykańskim, współczesnym żołdakiem na pierwszym planie okładki i jakimś Abramsem w tle. Ileż można.

 

 

Możliwości są ale DICE pokazało już na przykładzie 3 i 4 że nie potrafi z nich korzystać. Który to już raz widzimy jak seria cofa się wstecz. Hardline? To nie powinno nazywać się BF. Gdyby nie chwytliwa nazwa to ta skazana by była na porażkę, zresztą zobaczymy jak im się to cudo-dziwactwo sprzeda. I masz rację BF 5 w tych klimatach co 3 i 4 to wieje nudą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Strilokiem wiem nie muszę nic dodawać.

 

Chcę tylko dodać ze kiedyś to były inne czasy ze grało w bfa, call of duty i medala które były świetną serią aż do pewnego momentu gry traciły tożsamość nawet MW1 było fenomenalne czy bf BC2 jako spin off który dawał rozwalanie budynków a później ostra pochyła z jakością tych gier, miałem wrażenie ze jak grałem w trojkę to coś non stop z tą grą było nie tak już nie mówię o bugi tylko ogólnie.

 

No ale nadal pomarzyć można.

 

Przypomniało mi się. Polecam Enemy Front (nie, nie grałem, ale gra toczy się podczas II wojny światowej) :E

Tylko że ta gra jest średniakiem nie na taką grę czekało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, stąd szczerbol na końcu :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko do następnego battlefielda po hardline, nastanie era battlefrontów(co ja osobiście przyjmę z pocałowanie ręki). Może wydadzą w między czasie jakiegoś kiepskiego spin-offa typu hardline więc nie ma się teraz czym przejmować.

Też się cieszę na samą myśl o Battlefroncie, ale EA raczej tak szybko nie zostawi tego tematu. To ich flagowa seria, ciesząca się największym zainteresowaniem. Dodatkowo Battlefront musi się zakorzenić na rynku, a spin-off na osłodę to może być za mało. ;) Tak czy inaczej Battlefieldowi faktycznie przydałaby się przerwa.

Możliwości są ale DICE pokazało już na przykładzie 3 i 4 że nie potrafi z nich korzystać. Który to już raz widzimy jak seria cofa się wstecz. Hardline? To nie powinno nazywać się BF. Gdyby nie chwytliwa nazwa to ta skazana by była na porażkę, zresztą zobaczymy jak im się to cudo-dziwactwo sprzeda. I masz rację BF 5 w tych klimatach co 3 i 4 to wieje nudą.

Pleonazm Ci się wkradł. ;) Jak to wygląda w przypadku DICE to wiemy, ale innego wyjścia nie ma. Kto ma się tym zająć, jeśli nie DICE? Zobaczymy jak poradzi sobie Visceral, nie widzę ich jednak w roli przyszłego developera serii. Dyskutujemy więc o możliwych scenariuszach, bo EA rozdaje karty i raczej z Battlefielda nie zrezygnuje. Nie ma też na pokładzie nikogo na tyle doświadczonego, aby przejął spuściznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czułem przesyt tematem IIWS, tak teraz ma już dość "modern". Tak oraz tylko i wyłącznie NG, wszystkie hybrydy z starą generacją mogą sobie wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby najpierw zrobic nowego medala w WW2 zobaczyc jak to wyjdzie i czy sie przyjmie, oczywiscie jak bedzie dobrze zrobione :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja tam cały czas czuję przesyt 2 wojną światową i te moderny z arabami. Mogli by coś z 1 wojną światową zrobić albo konflikt ukraińsko-rosyjski +nowinki technologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...