Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hans1994

Problem z asusem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z asusem, w którym dioda od dysku cały czas miga i słychać jak dysk mieli przy zwykłym przeglądaniu internetu, laptopa mam od dwóch tygodni i na początku nie było z tym problemu, da się jakoś temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co to powoduje używając chociażby menadżera urządzeń :) Na pewno pojawiło się to po instalacji jakieś aplikacji, przypomnij sobie co instalowałeś i od jakiego czasu tak się robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prówałem odinstalować programy, które nie dawno instalowałem, ale nic nie pomogło, problem jest taki, że nawet podczas grania w Twierdze, która ma bardzo małe wymagania co jakiś czas jest sekundowa ścinka i wtedy pali się dioda dysku, więc podejrzewam, że to przez to, nie wiem co robić, czy iść zanieść to do serwisu niech się z tym męczą czy co, to samo jest z cs:go, gdy pierwszy raz odpaliłem cs:go miałem stałe 80 fps na serwerach publicznych, teraz spadają fpsy i jeszcze co jakiś czas są ścinki gry nie sądzę, że na takim sprzęcie i5-4210U 2,7 ghz, 8gb ram, 1 tb dysk, geforce 820m 2 gb tak się działo bez przyczyny, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w menadżerze urządzeń co powoduje pracę dysku. Może masz włączone oszczędzanie energii i masz ustawione wyłączanie dysku, dysk się wyłączy podczas bezczynności włącza się gdy potrzebuje coś dczytać/zapisać i właśnie ta ścinka może powodować czas wybudzania dysku. Na próbę wyłącz to, w ustawieniach zasilania to się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączanie dysku po 20 minutach, a ścinki są zaraz po tym jak odpalam grę :)

 

W menadżerze najwięcej pracy przysparza na dysku firefox, ale mam dość duże użycie procesora, bo około 30% a nic nie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuj na inne przeglądarce i sprawdź ja to wygląda. Wyłączy oszczędzanie energii i ustaw by dyski pracowały cały czas :)

 

po testuj i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje właśnie, wydaję mi się, że jest lekka poprawa, dioda dysku miga jak migała, ale to chyba normalne, jak przyłożę ucho to słyszę jego pracy co jakiś czas, tylko nie wiem jaki problem jest z tymi grami, że przycina ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj na innej przeglądarce, menadżer cały czas włączony uchwyć co powoduje te ścinanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, to jak sprawdzić jaką karta graficzna jest wykorzystywana w danym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę opcję taką ma program GPU-z, ale nie jestem pewien. Teraz nie mam możliwości sprawdzenia bo aktualnie pracuje na GNU/Linux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...